Toplam 14 Kategori 4079 yazı ve 123 Yorum bulunmaktadır. Diyet, cilt bakımı, makyaj, moda, estetik gibi konularda güncel makaleler

SPONSORLARIMIZ

Adet Dönemi Öncesi Sarı Akıntı Nedir? Neden Olur?

NOT : Bu yazının içeriği ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Uygulamalarınızı anlatabilir böylelikle diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Adet Dönemi Öncesi Sarı Akıntı Nedir? Neden Olur?
Bugün ki makalemizde kadınların genellikle yaşadığı sorunlardan birisi olan adet dönemi öncesi sarı akıntı hakkında sizlere bilgiler sunacağız. Kadın fizyolojisi, erkeğe nazaran çok ciddi şekilde farklı çalışır ve hal böyle olunca ortaya çıkan seçenekleri en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Kendinizi ne kadar iyi tanırsanız büyük sorunlar o kadar uzaklaşacaktır.

Vajinal akıntı türleri sizlere aslında kişisel sağlık anlamında birçok farklı mesaj verir ve bu mesajlar hayat kurtarıcı nitelik taşır. Akıntı aslında son derece doğal ve iyi bir şeydir. Cinsel ilişkiyi kolaylaştırdığı gibi vajinal bölgedeki pH dengesinin korunmasına neden olur. Tabi ki akıntının rengi ve sıvı durumu da sizlere bilgiler sunar.

Sarı Akıntı Nedir?

Akıntı türleri de mevcut. Sarı, şeffaf akıntı olabildiği gibi aynı zamanda kokulu ya da kokusuz olarak da karşımıza çıkabilir. Sarı akıntı, aslında sizleri korkutmamalıdır. Kimi kadında vajinal akıntı rengi şeffaf olabilirken kimi kadında bu renk sarı olabilir ve dolayısı ile korkacak herhangi bir durum yok. Sakinliğinizi koruyabilirsiniz. Ancak yinede her ihtimale karşı jinekoloji ya da kadın doğum uzmanlarına görünerek fikir alabilirsiniz.

Sarı Vajinal Akıntıya Yol Açan Nedenler

Uzman önerileri bu anlamda bizleri aydınlatıyor ve oldukça fazla madde var. Bizde hepsinin üzerinde teker teker durarak maddeler halinde aydınlanabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Hemen konunun derinliklerine inelim.

 • Rahim ağzı enfeksiyonı işaretçilerinden birisi olarak nitelendirilebilir. Sarı akıntı, bu gibi hastalıklarda mikrobu dışarı atma çabası olarak görülebilir.
 • Vulvovajinit dediğimiz hadise de yine vajina içerisinin iltihaplanması demektir ve bu süreçte de sarı akıntı durumu ortaya çıkabilir.
 • Cinsel organda tahriş hissinin ortaya çıkması, balık kokusu gibi kötü bir kokunun gelmesi olayı dediğimiz Trikomanas Vajiniti bu anlamda en ciddi belirtidir. Kadınlarda en sık görülen enfeksiyon türlerinden birisidir.
 • Klamidya dediğimiz hastalık ise cinsel yolla bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle bu rahatsız sarı akıntı nedeni olabilir. Arkasından ise cinsel isteksizlik, göz beyazının sararması ve aynı zamanda kısırlık gibi durumlar ortaya çıkabilir.
 • Bel soğukluğu dediğimiz cinsel hastalık da sarı akıntının meydana gelmesine neden olabilir. Ağrılı cinsel ilişki gibi durumları beraberinde getirdiği gibi sarı akıntı nedenidir.
 • Hamilelik ise yine bu anlamda sarı akıntı problemini ön plana çıkarak seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker.

Sarı Akıntıya Karşı Uzman Önerileri

Bu anlamda uzmanların birçok farklı manada sizlere öneriler sunduğunu asla unutmamalısınız. Şimdi konu ile alakalı olarak biraz daha derinlemesine inceleme yaparak bilgi edinmenizi sağlamak istiyoruz.

 1. Uzmana mutlaka görünün ve uygulanacak tedavi yöntemlerini aksatmayın.
 2. Günlük olarak 3 litre su tüketimi olmazsa olmazlarınızdan birisi olsun.
 3. Günlük olarak 2 kase kadar yoğurt tüketimi çok iyi olacaktır.
 4. Günlük 2 – 3 bardağı geçmeyecek şekilde kızılsuyu şerbeti tüketebilirsiniz.
 5. Antibiyotikler bu süreçle mücadele etmek için ideal güvenlik duvarlarıdır.
Facebook Paylaş - Twitter Paylaş - FriendFeed Paylaş - RSS Takip Et
 • » Sitemizde cilt bakımı, saç bakımı, el bakımı, yüz bakımı ve vücut bakımı ile ilgili alanında uzman ve doktorların sağlık ve güzellik üzerine makaleleri bulunmaktadır. Bu makaleler çeşitli dergi, gazete, kişilerin kendi blogları ve televizyonda yayınlanan programlardan derlenmiş olup sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır. Tavsiyelerin kullanılması sonucu oluşabilecek her türlü durumdan kozmikbakim.com sitesi sorumlu değildir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal doktorunuza danışınız.
  Diyarbakır Evden Eve