Toplam 14 Kategori 4079 yazı ve 123 Yorum bulunmaktadır. Diyet, cilt bakımı, makyaj, moda, estetik gibi konularda güncel makaleler

SPONSORLARIMIZ

Ceviz Kabuğu İle Saç Dökülmesine Son

NOT : Bu yazının içeriği ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Uygulamalarınızı anlatabilir böylelikle diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Ceviz Kabuğu İle Saç Dökülmesine Son

Saç dökülmesi, çok yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Genelde erkeklerin şikayeti olmasına karşın, kadınların birçoğu saç dökülmesinden muzdarip durumda. Saç dökülmesini durdurmak için birçok tıbbi ilaç ortaya çıkmakta ancak kullananların söylediklerine göre iyi bir geri dönüş sağlanamamaktadır.
En az tıbbi ilaçlar kadar alternatif tıpta bu konu ile ilgilenmekte ve çeşitli kürler sayesinde bir çare olmaya çalışmaktadır. İşte alternatif tıbbın geliştirdiği ve deneyenlerin oldukça memnun olduğu bir kür de ceviz kabuğu kürüdür. Ceviz yağının saç dökülmesi, ergenlik sivilceleri, dudak çatlamaları ve yüzdeki lekelere iyi geldiği bilinen bir gerçek. Bu gerçekten yola çıkan Prof. Dr. Ahmet Maranki, ceviz kabukları ile yapılan kürün saç dökülmesine, kısa bir sürede son vereceğini söylüyor.

Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı ve Uygulanışı:

20 tane cevizin dış kısmındaki sert, kahverengi kabuğunu 1 litre suyun içine koyup 10-15 dakika kadar kaynatın. Kaynattığınız ceviz kabuğu suyu ile her gün, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa kafanızı yıkayın.
Bunu üç hafta tekrar edin. Deneyenlerin çok memnun kaldığı bu yöntem ile sizin de saç dökülmesi probleminiz ortadan kalkabilir. Üstelik 3 hafta gibi kısa bir sürede.
Facebook Paylaş - Twitter Paylaş - FriendFeed Paylaş - RSS Takip Et
  • » Sitemizde cilt bakımı, saç bakımı, el bakımı, yüz bakımı ve vücut bakımı ile ilgili alanında uzman ve doktorların sağlık ve güzellik üzerine makaleleri bulunmaktadır. Bu makaleler çeşitli dergi, gazete, kişilerin kendi blogları ve televizyonda yayınlanan programlardan derlenmiş olup sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır. Tavsiyelerin kullanılması sonucu oluşabilecek her türlü durumdan kozmikbakim.com sitesi sorumlu değildir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal doktorunuza danışınız.
    Diyarbakır Evden Eve