İSTANBUL
Çok Bulutlu Bugün
11°C / 7°C
ANKARA
Hafif Yağmur Bugün
13°C / 5°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
17°C / 10°C

 • Yüz şekline göre makyaj
  Yüz şekline göre makyaj
 • Makyajla dudak büyütme hileleri
  Makyajla dudak büyütme hileleri
 • Maskara Sürmenin Püf Noktaları
  Maskara Sürmenin Püf Noktaları
 • Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
  Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
 • Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
  Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
 • Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
  Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
 • Makyaj hatalarına pratik çözümler
  Makyaj hatalarına pratik çözümler
 • Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
  Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
 • Evde nude ruj nasıl yapılır?
  Evde nude ruj nasıl yapılır?
 • Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
  Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
Diz Kararmasından Kurtulma
Diz Kararmasından Kurtulma
Diz kararmaları özellikle kadınlar arasında sık görülen, önemli sorunlar biridir. Diz kararmasının oluşmasında birçok neden olabilir. Genel olarak hepsi pigment değişikliği ile yakından ilgilidir. Cildin renk tonunun değişmesine neden olan...
20 Temmuz 2017 03:11
Font1 Font2 Font3 Font4
Diz kararmaları özellikle kadınlar arasında sık görülen, önemli sorunlar biridir. Diz kararmasının oluşmasında birçok neden olabilir. Genel olarak hepsi pigment değişikliği ile yakından ilgilidir. Cildin renk tonunun değişmesine neden olan pigment değişiklikleri en sık dizlerde, dirseklerde görülmektedir.
Diz Kararmasından Limon ile Kurtulma Diz kararmasına evde bulunabilecek malzemelerle kendi çözümünü yaratabilirsiniz. Hemen her evde bulunan malzemeler ve uygulaması çok bu yöntem sayesinde dizlerdeki kararmalar yok edilebilir.
Limon uygulaması için ihtiyacınız olan malzemeler; limon, bıçak, küçük bir tabak, banyo lifi ve nemlendirici kremdir. Limonun son zamanlarda koltuk altı kararması, bikini bölgesi koyulaşması gibi birçok konuda faydalı olduğu biliniyor.
Limon Yönteminin Uygulaması Uygulama için öncelikler duş almanız gerekecektir. Bu şekilde ölü deriler temizlenecek, cilt gözenekleri açılacak. Banyoda cilt henüz kuruyken; yumuşak bir banyo lifiyle diz bölgenizi iyice ovun. Ölü hücreleri temizleyen bu uygulama, diz renginizin açılmasına katkıda bulunacaktır. Banyodan çıktıktan sonra cildi, iyice kurulamalısınız.
Asıl uygulama bu süreçten sonra başlıyor. Bir tane limonu, ince bir formda yuvarlak şekilde doğrayıp hazırlayın. Limon dilimleri ile diz kapaklarınıza masaj yapın ve sonrasında da bir süre diz kapaklarınızda yarım saat bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra diz bölgenizi ılık suyla temizleyin. Her banyo sonrasında istenen sonuç elde edilene kadar bu uygulamaya devam edilebilir. Uygulamayı her yapımınızdan sonra dizlerinize nemlendirici sürmeniz faydalı olacaktır. Aksi halde limon cildinizi kurutabilir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

İşlem Sonucunu Girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Geri Ana Sayfa
Yandex.Metrica