Toplam 14 Kategori 4072 yazı ve 123 Yorum bulunmaktadır. Diyet, cilt bakımı, makyaj, moda, estetik gibi konularda güncel makaleler

SPONSORLARIMIZ

Eyelıner Ve Goz Kalemı Nasıl Surulur

NOT : Bu yazının içeriği ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Uygulamalarınızı anlatabilir böylelikle diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Eyelıner-Goz-Kalemı-Nasıl-Surulur
Makyajın önemli basamaklarından biridir eyeliner nasıl surulr sorusudur. Aslına bakacak olursanız çok da zor değil sadece biraz dikkat ve hassasiyet göstermeniz yeterli olacaktır.

Göz kalemi ve eyeliner kullanımında bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her iki makyaj malzemesinin de olabildiğince ince çizgiler halinde kullanılmasının gözünüzü ve makyajınızı çok daha güzel ve hoş göstereceğidir.

Eyeliner tercihinizi yaparken ten ve saç renginize uygun olması çok önemlidir. Örneğin esmer bayanlarda ve siyah saç rengine sahip bayanlarda siyah göz kalemi çok daha uygundur. Diğer ten renklerine sahip bayanlarda bu siyah göz kalemi ve eyeliner koyu gelebilir.

Beyaz ten rengine sahip bayanlarda ise çoğunlukla hafif kahverengi veya gri renkli göz kalemi veya eyeliner kullanmalılar. Gece dışarı çıkacak iseniz gece makyajınız için kullandığını göz farınıza uygun kalem rengini kullanmalısınız.

Eyeliner kullanırken olabildiğince ince uçlu fırça kullanın. Bu size daha güzel bir görüntü sağlayacaktır. Eğer eyeliner kullanmakta zorlanıyorsanız şu basit öneriyi deneyebilirisiniz. Olabildiğince aşağıya bakın, eliniz ile üst göz kapağınızı yukarıya doğru gerdirin. Üst göz kapağınızdaki kirpiklerin dip çizgilerine olabildiğince yakın geçen çizgi çekin.

Bu çizdiğiniz çizgi gözün sonunda bitmeli ve dışarıya doğru taşmamalıdır. Eğer alt göz kapağınıza çizgi çekmek tarzınız değil veya istemiyorsanız eyeliner ile yan yana gelecek şekilde noktalar kondurun. Ya da eğri bir şekilde kısa çizgiler çizebilirsiniz.

Facebook Paylaş - Twitter Paylaş - FriendFeed Paylaş - RSS Takip Et
  • » Sitemizde cilt bakımı, saç bakımı, el bakımı, yüz bakımı ve vücut bakımı ile ilgili alanında uzman ve doktorların sağlık ve güzellik üzerine makaleleri bulunmaktadır. Bu makaleler çeşitli dergi, gazete, kişilerin kendi blogları ve televizyonda yayınlanan programlardan derlenmiş olup sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır. Tavsiyelerin kullanılması sonucu oluşabilecek her türlü durumdan kozmikbakim.com sitesi sorumlu değildir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal doktorunuza danışınız.
    Diyarbakır Evden Eve