Toplam 14 Kategori 4072 yazı ve 123 Yorum bulunmaktadır. Diyet, cilt bakımı, makyaj, moda, estetik gibi konularda güncel makaleler

SPONSORLARIMIZ

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj

NOT : Bu yazının içeriği ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Uygulamalarınızı anlatabilir böylelikle diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

gozluklu-kadinlara-makyaj-tavsiyeleri
Gözlük kullanımı özellikle monitör ve ekran karşısında uzun zaman geçiren bayanlarda oldukça fazla olabilmekedir. Kimi zaman aksesuar olarak kimi zamanda zaruri bir ihtiyaç olarak kullanılan gözlük kullanan kişiler için bu makalemizde makyaj tavsiyelerinde bulunmak istiyoruz.

Makyaja geçmeden önce çerçeve seçimi nasıl olmalıdır bundan bahsedelim. Doğru çerçeve seçilmesi yüzünüzün kendi içindeki uyumunu bozmaması açısından önemlidir. Çerçeve ile birlikte gözlük camlarının numarası bile kötü bir görüntü oluşmasına neden olabilmektedir. İşte burada makyaj hilesi dediğimiz bir kaç püf noktayı bilmek gerekiyor.

Eğer gözlük numaranız büyük ve gözlerinizi olduğunuzdan daha büyük gösteriyor ise gözlerde belirgin renklerden kullanmak kaçının ve göz kapaklarına pastel tonlarda hafif makyaj uygulayın.Pembe ve fildişi renklerini tercih edebilirsiniz. Tersi durumda gözlüklerde miyop cam kullanıyorsanız gözleriniz daha küçük gözükecek ve bu durumda gözleri daha belirgin hale getirilmesi gerekecektir. Bu durumda daha koyu tonlar seçilmeli, göz kapaklarınız meydana çıkarılmalıdır.

Gözlük Makyajı

Şimdi çerçeve seçiminden bahsedelim. Üçgen şekline sahip bir yüzünüz varsa; kenarları ince ve çizgileri düşey olan çerçeveleri seçmeniz doğru olacaktır. Yüzü oval olanlar ise yüzlerinin büyüklüğü ile orantılı çerçeveler tercih etmelidir.Uzun yüzler için yüzün merkezini kaplayacak şekilde çerçeve seçilmelidir. Eğer gözlüğünüz çerçevesiz ise güçlü bir makyajı kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Çerçeveli gözlüklerin makyajı daha sade olmalıdır. Çerçeve seçerken üst kısmının kaşlarınızla aynı hizada olmasına da dikkat edin. Şimdi konumuzu toparlamak gerekirse şu adımları söyleyebiliriz.

Koyu renkte gözleriniz varsa mor, turuncu, sarı renklerdeki çerçeveleri tercih edin.
Çerçeve kalın ve büyükse, göz ve dudak makyajı daha belirgin hale getirilebilir.
Camlar gözleri iri gösteriyorsa, kalın göz kalemi kullanılmalı ve pastel renkli farlar

Facebook Paylaş - Twitter Paylaş - FriendFeed Paylaş - RSS Takip Et
  • » Sitemizde cilt bakımı, saç bakımı, el bakımı, yüz bakımı ve vücut bakımı ile ilgili alanında uzman ve doktorların sağlık ve güzellik üzerine makaleleri bulunmaktadır. Bu makaleler çeşitli dergi, gazete, kişilerin kendi blogları ve televizyonda yayınlanan programlardan derlenmiş olup sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır. Tavsiyelerin kullanılması sonucu oluşabilecek her türlü durumdan kozmikbakim.com sitesi sorumlu değildir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal doktorunuza danışınız.
    Diyarbakır Evden Eve