Makyaj temizlemede kullanabileceğiniz doğal malzemeler

Makyaj

makyaj_temizleme_teknikleri
Mutfağınızda bulunan ve sizi besleyen malzemeleri güzelleşmek için de kullanabilirsiniz. Makyajınızı temizlemek için kullanacağınız doğal malzemeler, aynı zamanda makyajdan yorulan cildinizi de onaracaktır. Tek yapmanız gereken, bütün diğer kozmetikler gibi gözlerinizle temas etmemelerine dikkat etmek.

İşte doğal malzemelerle makyaj temizleme ipuçları:
Yoğurt
Yoğurdu bir kapta çırpıp krema haline getirdikten sonra yüzünüze sürün. Ardından pamukla silip yıkayın. Yoğurt içindeki mayalarla cildi sıkılaştırır, yüzünüze tazelenmiş bir görüntü verir.

Badem yağı, zeytinyağı, Hindistancevizi yağı
Makyaj temizlemenin doğal yolları deyince akla ilk gelenlerden biri badem yağıdır. Ancak zeytinyağı ve hindistancevizi yağı da aynı görevi görür. Bu yağlardan birini yüzünüze sürün. Ardından üstü üste iki kez temiz pamuk parçalarıyla silin. Ilık suyla yıkayın. Bu yağlar makyajınızı temizledikleri gibi sonrasında cildinizi besleyip onaracaklardır.

Vazelin
Vazelini yüzünüze yumuşak hareketlerle daireler çizerek yedirin. Kıvamı koyu olduğu için temiz pamuk parçalarıyla birkaç kez silmeniz gerekebilir. Makyajdan sonra cildinizin nefes almaya ihtiyacı vardır ve vazelin yapısı gereği gözeneklerinizi kapatır. Bu sebeple makyajınızı sildikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Salatalık ve süt
1 küçük boy salatalığı rendeleyin. 250 mililitre sütle beraber haşlayın. Süzdüğünüz suya pamuğu batırıp yüzünüzü silin.


2 Yorum “Makyaj temizlemede kullanabileceğiniz doğal malzemeler

  1. Çok faydalı bilgiler için teşekkür ederiz devamını da bekleriz.

  2. Merhaba 🙂 Ben yaklaşık 1 yıldır Alman LR kozmetik fırmasının satış temsilciğimi yapıyorum. Hem kendi ihtiyaçlarımı indirimli olarak yapıyorum, hem de ekibimi oluşturdum ve hatırı sayılır bir kazancım var. Sizin de blogunuz olduğu için ilgilenebileceğinizi düşünerek yazmak istedim. Görüşmek üzere 🙂

Yoruma kapalı.