Toplam 14 Kategori 4079 yazı ve 123 Yorum bulunmaktadır. Diyet, cilt bakımı, makyaj, moda, estetik gibi konularda güncel makaleler

SPONSORLARIMIZ

Makyajla dudak büyütme hileleri

NOT : Bu yazının içeriği ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Uygulamalarınızı anlatabilir böylelikle diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.


Sıklıkla küçük dudaklar, bazen de büyük dudaklar bizi rahatsız eder. Hele bir de özel bir güne hazırlanıyorsak. Ama işin kolayı da var tabii. Sadece bir bilene danışmak gerek.

İşte Makyör Uğur Erdem Yıldız da bizimle bu konudaki bilgilerini paylaştı. Hadi şimdi önerilerine kulak verelim…
Dudaklarınızı fırçalayın

Bir lip balmı dudaklarınıza sürün ve fırça yardımıyla fırçalayın. Böylece dudak üzerindeki ölü deri gidecek ve dudaklarınız da daha dolgun görünecektir.

Tarçın ile fırçalamayı deneyin

Tarçının birçok faydasından haberdarız. Bir faydasından da ben bahsedeyim. Eğer biraz tarçın ile bir iki damla zeytinyağını karıştırıp dudağımızı fırçalarsak kan dlaşımı hızlanacak ve dudaklarımız daha dolgun görünecektir.

Dudağınızda bir karıncalanma hissi duyarsanız endişe etmeyin; bu yaptığınız işlemin işe yardığını gösterir.

Fondöten ile dudağınızı kapatın

Fondoteni butun dudaklara uygulayarak hatlarini kaybedin.Dudak tonundan bir yada ii ton koyu bir dudak kalemiyle hatlarinizi yeniden belirleyin daha hatlarin disina tasirin ama bu teknigi uygularlen cok koyu bir kalem ile yapmayin cok demode durabilir.

Dudağın orta kısımlarına açık renk kalem kullanın

Dudağınızın orta kısımlarını açık renk bir dudak kalemi ile doldurun ve üzerine rujunuzu sürün. Rengi kaynaştırın. Böylece yine dudaklarınız dolgun görünecektir.

Aynı zamanda parlatıcı bir gloss ve üst dudağa uygulanan highliter ürünleri de dudağı iri göstermenin yöntemlerindendir. Bu yöntemleri de ilerleyen zamanlarda videolar ile uygulamalı olarak da anlatmayı planlıyorum.

Dudak küçültme

Nasıl ki küçük dudak rahatsız ediyorsa iri dudağın da rahatsız ettiği koşullar var. Ama yine de benim fikrimce dudak küçültmek daha zahmetsiz bir uygulama.

Yapmanız gereken tek şey fondötenle dudak kapatma işlemini uygulayıp bu sefer de daha küçük bir dudak çizmek, hepsi bu. Sonunda istediğimiz boyutlarda bir dudağa ulaşıp mutlu olalım yeter.

Facebook Paylaş - Twitter Paylaş - FriendFeed Paylaş - RSS Takip Et
  • » Sitemizde cilt bakımı, saç bakımı, el bakımı, yüz bakımı ve vücut bakımı ile ilgili alanında uzman ve doktorların sağlık ve güzellik üzerine makaleleri bulunmaktadır. Bu makaleler çeşitli dergi, gazete, kişilerin kendi blogları ve televizyonda yayınlanan programlardan derlenmiş olup sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır. Tavsiyelerin kullanılması sonucu oluşabilecek her türlü durumdan kozmikbakim.com sitesi sorumlu değildir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal doktorunuza danışınız.
    Diyarbakır Evden Eve