İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
20°C / 12°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
18°C / 5°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
24°C / 13°C

 • Yüz şekline göre makyaj
  Yüz şekline göre makyaj
 • Makyajla dudak büyütme hileleri
  Makyajla dudak büyütme hileleri
 • Maskara Sürmenin Püf Noktaları
  Maskara Sürmenin Püf Noktaları
 • Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
  Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
 • Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
  Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
 • Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
  Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
 • Makyaj hatalarına pratik çözümler
  Makyaj hatalarına pratik çözümler
 • Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
  Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
 • Evde nude ruj nasıl yapılır?
  Evde nude ruj nasıl yapılır?
 • Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
  Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
Maskara Sürmenin Püf Noktaları
Maskara Sürmenin Püf Noktaları
Maskara sürmek aslında zor bir iş değil ve bu nedenle herkes onu kısa sürede uygulayıp da dışarı çıkabiliyor. Ancak maskara sürerken uyabileceğiniz bazı temel kurallar mevcut ve bu sayede hem...
3 Haziran 2017 12:31
Font1 Font2 Font3 Font4


Maskara sürmek aslında zor bir iş değil ve bu nedenle herkes onu kısa sürede uygulayıp da dışarı çıkabiliyor. Ancak maskara sürerken uyabileceğiniz bazı temel kurallar mevcut ve bu sayede hem kirpiklerinize zarar vermekten kurtulabilir hem de çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Maskara sürmenin püf noktaları hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik.

Genelde her zaman klasik maskara fırçaları ile makyajımızı tamamlıyoruz ancak bu iş için üretilmiş olan çok çeşitli maskara fırçaları piyasada satılıyor. Farklı şekillerdeki fırçalar sayesinde kirpiklerimizin şeklini daha çekici hale getirebileceğimiz gibi, bu fırçaları yatay, verev ve dik bir şekilde tutarak da oluşan etkinin değişmesini sağlayabiliyoruz. Dolayısıyla maskaranın size yakışmadığını düşünüyor yahut beklediğiniz etkiyi bir türlü alamıyorsanız, bir de alternatif fırçaları deneyerek kendi yüz ve makyaj tipinize uygun bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Pek çok kadın maalesef maskarayı uygularken gereksiz bir basınç uyguluyor ve bunun kirpikleri daha iyi göstereceğini sanıyor. Halbuki kirpiklerimiz kökleri göz kapaklarımızda olan ancak kıvrımı sayesinde yer çekimine meydan okuması gereken tüyler oldukları için onlara baskı uygulamak dayanıklılıklarını azaltarak maskara olmadığında kötü bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Ayrıca bastırarak maskara sürmek özellikle kirpik diplerinde kırılma ve zayıflamalar ile karşılaşmaya da sebep oluyor. Dolayısıyla biraz daha kibar olmalısınız.

Kirpik kıvırıcısının maskara sürdükten sonra uygulanması da en büyük hatalardan birisi çünkü kısa sürede kirpiklerinizin zayıflayıp dökülmesine sebep olabiliyor. Kıvırıcıyı her zaman maskaradan önce uygulamalı ve böylece onlar henüz yumuşak ve şekillendirmeye uygun haldeyken bu işi halletmelisiniz. Maskara yüzünden sertleşmiş kirpiklere bir de kıvırıcı uygulamak onları resmen öldürüyor.

Maskaranın çok fazla uygulanması da ülkemizde sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında. Zira maskarayı çok sürdüğünüzde tüm kirpikleriniz yapışmış gibi görünüyor ve gereksiz yere sivri bir duruşa sahip oluyorlar. Bunun  yerine kısaca kirpiklerin üstünden geçmek hem kirpiklere biraz hacim kazandıracaktır hem de sahneye çıkan assolist görünümü yerine daha doğal ve güzel bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Tabii ki gözlerimize sürdüğümüz maskara fırçasının temizliğini de aksatmıyoruz!

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

İşlem Sonucunu Girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Geri Ana Sayfa
Yandex.Metrica diyarbakir evden eve nakliyat - diyarbakir otomatik kepenk