İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
20°C / 12°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
18°C / 5°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
24°C / 13°C

 • Yüz şekline göre makyaj
  Yüz şekline göre makyaj
 • Makyajla dudak büyütme hileleri
  Makyajla dudak büyütme hileleri
 • Maskara Sürmenin Püf Noktaları
  Maskara Sürmenin Püf Noktaları
 • Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
  Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
 • Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
  Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
 • Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
  Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
 • Makyaj hatalarına pratik çözümler
  Makyaj hatalarına pratik çözümler
 • Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
  Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
 • Evde nude ruj nasıl yapılır?
  Evde nude ruj nasıl yapılır?
 • Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
  Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
Mükemmel sütyen nasıl bulunur?
Mükemmel sütyen nasıl bulunur?
Aslında her üç kadından biri satın almadan önce sütyeni denemez. Büyük hata! Sütyenlerinize öncelik verin Doğru sütyen, sizi daha ince gösterecek hatta dış görünüşüne zenginlik ve zariflik katacaktır. Göğüs yeri...
10 Haziran 2017 12:42
Font1 Font2 Font3 Font4


Aslında her üç kadından biri satın almadan önce sütyeni denemez. Büyük hata!

Sütyenlerinize öncelik verin

Doğru sütyen, sizi daha ince gösterecek hatta dış görünüşüne zenginlik ve zariflik katacaktır. Göğüs yeri çizginizi görmezden gelip kıyafetinize odaklanmak gibi bir hataya düşmeyin. Eğer doğru sütyeni seçerseniz dış görünüşüz bin kat daha güzel olacaktır. Ama yanlış sütyeni giyerseniz korkunç görünme ihtimaliniz yüksek. Bir sütyen yalnızca iyi görünüşlü olmamalı, destekli ve şekillendirici olmalı.

Az alarak başlayın

Bir düzine sütyen alarak başlamanın alemi yok. 2-3 tane alarak başlamakta fayda var. Her kıyafetinizle uyumlu olabilecek temel renklerden birkaç çift alınabilir. Neyden hoşlandığınızı böylece keşfedip ardından alışverişe girişebilirsiniz!

Bedeninizi düzenli olarak kontrol edin

6 ila 12 ayda bir bedeninizi kontrol etmekte fayda var. Bazı kadınlar göğüslerinin yeterli değişikliğe uğradığını ve bundan sonra aynı bedende devam edeceğini düşünür. Bu büyük bir yanılsama. Kadınların bedenleri sürekli değişim halindedir. Göğüs bedeniniz hamilelik, menopoz, hormonal değişiklikler, ameliyat ya da kilo dalgalanmaları nedeniyle değişikliğe uğrayabilir. Sizde bu tip değişiklikler olmasa bile üretici firmalar kendi ürünlerinin bedenlerinde değişiklik yapabileceklerinden temkinli davranmakta fayda var. Sütyenler büyük oranda elastik yapıda olduklarından kullanım süreli en fazla 1 yıldır desek yanlış olmaz. Böylece göğüs bedeninizi ölçtürmeye gittiğinizde yeni sütyenlerinizi de alabilirsiniz.

Sütyenlerinizi elinizde yıkayın

Onların ömrünü uzatmanın en iyi yolu elinizde yıkayıp açık havada kurutmanız olacaktır. Herhangi bir deterjanı kullanmak yerine bir avuç bebe şampuanı kullanın ve petrol bazlı deterjanlardan uzak durun. En önemli kural ise sütyenleriniz için asla kurutucu kullanmayın. Bırakın ortalıkta kurusunlar.

Düzgün muhafaza edin ve özenli kullanın

Sütyenlerinizi dış cephesi çekmeceye gelecek şekilde kümeleyin ve şekillerini korumalarını sağlayın. Ezmeyin, kıvırmayın, büzüp diğerinin içine koymayın. Öyle olursa çökmesine ve şeklinin bozulmasına neden olursunuz. Belki inanmayacaksınız ama sütyeni doğru veya yanlış giyinmek diye bir şey var. Giyinirken gevşek olan kopçadan başlamak önemli. Böylelikle göğüsleriniz sütyendeki yerini tam anlamıyla alınca diğer kopçayı kapatabilirsiniz.

Yatırımınıza gözünüz gibi bakın

Artık nasıl seçeceğinizi bildiğinize göre yatırım yapma zamanı. Ama kaliteli bir sütyen için ne kadar harcamalısınız? Kadınların büyük bir bölümü kıyafete –özellikle de iç çamaşırlarına – büyük meblağlarda para harcama taraftarı değil. Ancak konu sütyen olunca giyeceğiniz tüm kıyafetlerin sizi nasıl göstereceğinin aslında ona bağlı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. En kaliteli ya da pahalı ürünleri bile alsanız onları iyi muhafaza etmedikten sonra yine sizin görünüşünüzü yerle bir edeceklerdir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

İşlem Sonucunu Girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Geri Ana Sayfa
Yandex.Metrica diyarbakir evden eve nakliyat - diyarbakir otomatik kepenk