İSTANBUL
Çok Bulutlu Bugün
11°C / 7°C
ANKARA
Hafif Yağmur Bugün
13°C / 5°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
17°C / 10°C

 • Yüz şekline göre makyaj
  Yüz şekline göre makyaj
 • Makyajla dudak büyütme hileleri
  Makyajla dudak büyütme hileleri
 • Maskara Sürmenin Püf Noktaları
  Maskara Sürmenin Püf Noktaları
 • Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
  Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
 • Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
  Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
 • Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
  Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
 • Makyaj hatalarına pratik çözümler
  Makyaj hatalarına pratik çözümler
 • Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
  Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
 • Evde nude ruj nasıl yapılır?
  Evde nude ruj nasıl yapılır?
 • Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
  Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
Sabah Kalkınca Güzel Olmanın Sırları
Sabah Kalkınca Güzel Olmanın Sırları
Sabahları kendinizi güzel bulmuyor ve sabah kalkınca güzel olmanın yolları hakkında bir şeyler araştırıyorsanız, doğru yere geldiniz. Zira pek çok kişi aslında basit bir kaç hatadan dolayı sabahları olabildiğince güzel...
21 Haziran 2017 13:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Sabahları kendinizi güzel bulmuyor ve sabah kalkınca güzel olmanın yolları hakkında bir şeyler araştırıyorsanız, doğru yere geldiniz. Zira pek çok kişi aslında basit bir kaç hatadan dolayı sabahları olabildiğince güzel bir şekilde kalkma fırsatını kaçırıyor ve neticesinde özgüveni azalıyor. Halbuki bazı temel adımları takip ederek kendinizi hiç olmadığınız kadar güzel hissedebilirsiniz.

Sabah kalktığınızda güzel olmanın ilk adımı akşam doğru şekilde yatağa girmek. Yani yatmadan önce yüzünüzü cilt tipinize uygun nemli bir sabun ile yıkamalı, makyajınızı güzelce temizlemeli, toniğinizi kullanmalı ve nemlendiricinizi sürmelisiniz. Çünkü cildiniz gece kendini yenilemektedir ve akşam onun yenilenmesine fırsat vermeyecek şekilde yatarsanız sabah da kötü kalkarsınız.

Sabah kalkınca gözaltı torbalarından şikayetçi olanlar yastıklarını biraz yüksek tutmalılar. Böylece kan dolaşımı hızlanacaktır ve torbalar da azalacaklardır. Bunun yanında yan yatmak yerine sırtüstü yatmak yüzdeki kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle genç yaşta kırışıklar ile mücadele edenler sırtüstü uyumayı bir alışkanlık haline getirmeliler. İlla ki yan yatmak gerekiyorsa yüzün doğrudan yastığa değmeyeceği bir pozisyon bulunmalı.

Gece uyuduğumuz odanın kaloriferli olması halinde çok kuru bir havaya sahip olacağı bir gerçek. Bu kuru hava ise maalesef cildinizin adım adım kurumasına sebep olacaktır. Dolayısıyla rahat ve sağlıklı bir uyku çekmek için odanızı nemlendirecek çözümler bulmalı, kaloriferlere takılan suluklardan almalısınız. Biraz daha bütçesi geniş olanlar ise oda nemlendirme amacıyla kullanılan özel cihazlardan alarak insan yapısına uygun bir oda nemlendirme fırsatını yakalayabilirler.

Elbette en önemlilerden bir tanesi ise yeterli miktarda uyku uyumak. Bazıları için günlük 6 saat metabolik olarak yeterliyken, bazıları için daha uzun süreler gerekli olabilir. Ancak uzmanlar 6 saatin altında bir uykunun az uyku olduğunu ve bu sürenin tamamlanması gerektiğini belirtiyorlar. Enerjik uyandığınızda çok daha güzel göründüğünüzü siz de fark edeceksiniz.

Odanızda telefon, televizyon, radyo gibi statik üreten cihazların bulunmaması ve yatmadan önce bunlarla oyalanmamak da çok önemli. Zira bu cihazlar hem çevrelerine dalgalar yayarak aslında bizlere zarar verirler hem de ekranları sebebiyle uykumuzu kaçırarak daha kalitesiz bir uyku uyumamıza sebep olurlar.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

İşlem Sonucunu Girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Geri Ana Sayfa
Yandex.Metrica