İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
20°C / 12°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
18°C / 5°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
24°C / 13°C

 • Yüz şekline göre makyaj
  Yüz şekline göre makyaj
 • Makyajla dudak büyütme hileleri
  Makyajla dudak büyütme hileleri
 • Maskara Sürmenin Püf Noktaları
  Maskara Sürmenin Püf Noktaları
 • Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
  Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Yanlışları
 • Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
  Yılbaşı gecesi için göz makyajı önerileri
 • Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
  Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler
 • Makyaj hatalarına pratik çözümler
  Makyaj hatalarına pratik çözümler
 • Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
  Kırmızı ruju doğru kullanmanın 3 yolu
 • Evde nude ruj nasıl yapılır?
  Evde nude ruj nasıl yapılır?
 • Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
  Sezonun trendi bordo ve kırmızı ruj
Sarkık göğüslerin 7 nedeni
Sarkık göğüslerin 7 nedeni
Göğüs dokusunun vücudun diğer alanlarına göre daha hızlı yaşlandığını biliyor musunuz? İşte sarkık göğüslerin en genel sebepleri: Genler: Çok sık karşılaşılmasa da bazen sadece o şekilde gelişirler ve bunun genlerinizle...
1 Mayıs 2015 15:32
Font1 Font2 Font3 Font4

dogal-gogus-buyutme
Göğüs dokusunun vücudun diğer alanlarına göre daha hızlı yaşlandığını biliyor musunuz?

İşte sarkık göğüslerin en genel sebepleri:

Genler: Çok sık karşılaşılmasa da bazen sadece o şekilde gelişirler ve bunun genlerinizle alakası vardır. Göğüsler boy boy ve çeşit çeşit şekillenebilir. Yine de alt bölgesindeki kasları geliştirmek için egzersiz yapmak ve destekleyici sutyen kullanmak işleri biraz yoluna koyabilir.

Göğüslerin büyük olması: Eğer büyük göğüsleriniz varsa yer çekimi ile ne kadar savaşırlarsa savaşsınlar, eninde sonunda yenik düşeceklerdir. Ağır göğüsler kendilerinden küçük olanlara göre her zaman daha aşağıda durur. İyi bir sutyen kullanmak, duruşunuza dikkat etmek önemlidir. Eğer katlanılmaz sırt ağrılarına sebep oluyor iseler, küçültücü estetik operasyon düşünülebilir.

Sigara içmek: Sigara vücudunuzun geri kalan bölümüne zarar verdiği gibi göğüslerinize de verir. Nikotinin en büyük etkilerinden birisi vücudun kolajen üretimini olumsuz etkilemesidir. Bu da cildin doğal elastikiyetini kaybetmesi, zayıflaması yani erken yaşlanması anlamına gelir.

Sık kilo değişimi: Sağlıklı beslenmek tüm vücudunuzu etkiler, göğüslerinizin ne kadar dik durduğu dahil. Sağlıklı ve düzenli beslenmeli, ani ve sık kilo değişimleri yaşamamalısınız. Kilo aldığınızda deriniz genişler, tekrar verdiğinizde bunu toparlaması sandığınız kadar kolay olmaz ve meydana sarkmalar, çatlaklar gibi istenmeyen durumlar gelir.

Yanlış iç çamaşırı tercih etmek: İstatistiklere göre kadınların yüzde 80’i kendilerine uygun olmayan sutyenler kullanıyorlar. Sutyenin ana görevi göğüslerinizi desteklemektir. Siz hareket ettiğinizde onları sabit tutmaktır çünkü ne kadar çok zıplarlarsa o kadar strese girer ve deforme olurlar. Doğru göğüs ölçünüzü bilmeli ve vücudunuza uygun sutyen tercih etmelisiniz. Egzersiz yaparken ise mutlaka spor için üretilen ürünlere yönelmelisiniz.

Dik durmamak: Ebeveynleriniz ya da öğretmeniniz dik durmanızı söyledikçe nasıl kızdığınızı hatırlıyor musunuz? Duruş pek çok sebepten dolayı önemlidir ve bunlardan birisi de göğüslerin sarmasını önlemektir. Otururken düz ve dik durmak, yürürken omuzları geride tutmak göğüslerinizin de daha sağlıklı olmasına yarar.

Fazla güneşe maruz bırakmak: Cildiniz için sürekli olarak güneş kremi kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz, peki göğüs dekoltenize gereken özeni gösterdiğinize emin misiniz? Fazla UV ışının maruz kalan göğüs bölgesinde lekelenme ve kırışıklıklar kolaylıkla çoğalır. Ve elbette zarar gören cilt deforme olur, sarkar. Yaz mevsimi kapıdayken, kendinize dikkat etmenizi öneririz bayanlar.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

İşlem Sonucunu Girin * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Geri Ana Sayfa
Yandex.Metrica diyarbakir evden eve nakliyat - diyarbakir otomatik kepenk