Toplam 14 Kategori 4079 yazı ve 123 Yorum bulunmaktadır. Diyet, cilt bakımı, makyaj, moda, estetik gibi konularda güncel makaleler

SPONSORLARIMIZ

Üzüm yaprağı çayı neye iyi gelir?

NOT : Bu yazının içeriği ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Uygulamalarınızı anlatabilir böylelikle diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Üzüm yaprağı çayı neye iyi gelir?

Üzüm yaprağını C, E, A, B6 vitaminleri ve birçok mineraller içerir. 5 asma yaprağında 14 kalori vardır. Üzüm yaprakları eski zamanlarda tedavi amacıyla kullanılmıştır.
– Kişileri alkollü içkilerden uzaklaştırır.Üzüm yaprağı çayının ishal, jinekolojik kanamalar, iltihaplı vajinal akıntılara karşı büyük yararı vardır. Damar duvarını güçlendiren bu çay, varis genişlemelerini ve ayak damarlarında durgunluğu ortadan kaldırır. Üzüm yaprağı çayı bir ay süreyle içilirse alkol bağımlılığından kurtarıyor. Bu tedavi yöntemi alkolden zarar görmüş vücudu temizler, alkol zehirlenmelerini giderir. Üzüm yaprağı aşağıdaki gibi demlenir.

Üzüm yaprağı çayı nasıl yapılır? 10-12 adet üzüm yaprağının üzerine 200 ml sıcak su dökülür ve 5-7 dakika kaynatılır, ılık olarak içilir.

Çayın vücuda birçok faydası vardır:

– Damarları güçlendirir ve damar iletkenliğini düzenler
– Akciğer kanserinin gelişimini yavaşlatır
– Cildi gençleştirir
– İshali giderir
– Kanamaları azaltır
– Ayaklardaki ödemi giderir
– Alkol zehirlenmelerini giderir.
Facebook Paylaş - Twitter Paylaş - FriendFeed Paylaş - RSS Takip Et
  • » Sitemizde cilt bakımı, saç bakımı, el bakımı, yüz bakımı ve vücut bakımı ile ilgili alanında uzman ve doktorların sağlık ve güzellik üzerine makaleleri bulunmaktadır. Bu makaleler çeşitli dergi, gazete, kişilerin kendi blogları ve televizyonda yayınlanan programlardan derlenmiş olup sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır. Tavsiyelerin kullanılması sonucu oluşabilecek her türlü durumdan kozmikbakim.com sitesi sorumlu değildir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal doktorunuza danışınız.
    Diyarbakır Evden Eve