1-9 Nisan haftası burç yorumları

Burçlar


KOÇ

Sevgili Koçlar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında başlanan işlerin, meselelerin tekrar karşımıza çıkması bize kendilerini hatırlatması mümkündür. Her şeyi derinlemesine ele alarak inceleriz. İlerlemeyen veya umduğumuz gibi gelişmeyen bir şeyler varsa bunlara şimdi yeniden bakarak çözüm bulabiliriz. Birileri bizimle zıtlaşsa bile onları yüce gönüllüğümüzle anlamaya çalışırız. Eğer bizim yüzümüzden olmuşsa, gönül alırız. Bazen de neden böyle oldu diye hayıflanırız. Oysaki gerileme dönemleri geçmişte yaşananlara tekrar bir bakmak, sağlıklı ve işler hale getirmektir. Venüs-Balık burcunda güçlüdür. Geri hareket ise, duygularımızın içe yönelişi ve kendimize bir bakma halidir. Bu bakış sayesinde gereksiz tavizlerin veya tam tersine fazla iddiacılığın yarattığı nahoş durumların farkına varırız. İşte bu fark ediş olumlu yönde gelişmemizi sağlar. Bu dönemde önemli olan birilerini değil, önce kendimizi kandırmamaktır. Bir şeylerden kaçmak için garip yöntemler denemek, sözgelimi fazla yiyip içmek, zararlı alışkanlıklar, sağlığımızı önemsememek gibi. Bunlara dikkat edelim. Bu süreçte rüyalar, sezgiler bir hayli etkilidir. Bir şeyin gerçek yüzünü, sırrını bu yolla öğrenirsiniz. Benim size tavsiyem tanımadığınız kişilere sırlarınızı vermemeniz, hayal kırıklığı yaratan ve sizi üzen durumları gerçekçi şekilde gözden geçirmenizdir. Hislerinizi yazıya dökerek rahatlayabilir veya sanatsal anlamda bir esere dönüştürebilirsiniz. Parasal ve ilişki meselelerini bu dönemde gerçekçi şekilde ele alınız. Hislerinizin sizi yanıltmasına izin vermeyiniz.

BOĞA

Sevgili Boğalar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreç, işlerinizi-ilişkilerinizi-ideallerinizi tekrar gözden geçirme vaktidir. Geçtiğimiz Ocak-Şubat ayında başlanan işlerin tamamlanması mümkündür. O dönemde ilgilendiğimiz konular şimdi gündemimizde tekrar yer alabilir. O süreçte hayatımıza giren kişiyle berabersek ilişki şimdi testten geçebilir. O zamanda katıldığımız grup veya çevreyle alakalı yeni gelişmeler olabilir. Hislerimizin bizi yanıltmaması için, geri hareket dönemleri içe yönelip duruma bakmak olduğuna göre bizler de bu süreçte güvenilirliğe önem vermeliyiz. Şefkat duygumuz oldukça yükselebilir. Zayıf, aciz ve çaresiz insanlara yardımcı olabilir, rehberlik yapabiliriz. Bazen bu duruma öyle kaptırırız ki, kendimizden ödün verdiğimizin farkına bile varmayız. Birileri de iyi niyetimizden yararlanabilir. Dikkatli olmak gerekiyor. Bu dönemde sanatsal çalışmalar, esinlenmeler, ilham gücümüz yükselir. Önemli eserler, tasarımlar, projeler oluşturabiliriz. Eski dostlarımız, daha önce yardımcı olduğumuz kişilerden destek görebiliriz.

İKİZLER

Sevgili İkizler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Geçtiğimiz Ocak-Şubat arası başlanan önemli işlerin bitirilme ve eğer eksikler varsa bunların tamamlanması vaktidir. Geri hareketleri tekrardır, yeniden bakıştır, onarımdır. Biz de bu zaman diliminde işverenimizle, ailemizle, aşk hayatımız, çocuklarla alakalı konular üzerinde duracağız. Belki de ciddiye almadığımız konuları şimdi önemseyeceğiz veya taviz verdiğimiz meselelere bilinçli bakacağız. İç dünyamızın derinliklerine işleyen duyarlılığın bizi esir almasına izin vermeyelim. Fedakârca çalışmak, insanların sorunlarında yanlarında olmak, kendimizden ödünler vermek halini fazla abartabiliriz. Bu bizi yoruyorsa, şikayetçi isek, dengelemek durumundayız. İşlerimizi ihmal etmemeliyiz. Sorumluluk bilincinde planlı ve düzgün şekilde yapmalıyız. Toplumsal yaşantımızda duyarlılık bir hayli yüksek olabilir. Bunu dışa yansıtmayız ama söz konusu işimiz, ilişkilerimiz ve geleceğimiz ise, hayati kararlar vermemeliyiz. Psikolojik ve fiziksel açıdan sağlığımıza önem vermeliyiz. İşimizle ilgili trendleri takip etmeli, kendimizi geliştirmeliyiz. Bu dönemde verilen kararlar, geri hareketin bitiminde yürürlüğe konabilir.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, uzak şehir, ülke bağlantılı iş ve ilişkilerimizi bilinçli ele almalıyız. Sevdiklerimizi özleriz ve onlarla olmak isteriz. Ancak gecikme veya terslikler yaşanabilir. Arzu ettiğimiz tarihte veya istediğimiz şekilde yanlarında olamayabiliriz. Yolculuklar, ilişkiler, haberleşme, yabancılarla kurulan diyaloglar, sanatsal işler, dostluklar bu dönemde duyarlı olduğumuz konulardır. İşler yolunda gitmediğinde duygusallaşırız. Korumacı yönlerimiz, romantik duygularımız bizi içten içe büyütür ve geliştirir. İyi niyetliyiz. Zerre kötülük düşünmeden hareket ederiz. Karşımıza çıkan bir kişi bizi kolayca etkisi altına alır. Aşık oluruz, bağlanırız. Fakat bu ilişki hakkında hayati bir karar vermek, geri hareket bitene kadar beklemek gerekir. Gözlemde bulunmalıyız. Ayrıntılara önem vermeliyiz. Gerileme dönemleri genelde onarım, yeniden bakmak, fark etmek, özünü keşfetmek süreçleridir. Venüs-Balık etkisinde hayallerimiz bizi yönlendirir. Bu dönemde ilham gücümüz yüksektir. Bu sanatsal alanda çalışan kişiler için verimli bir zaman dilimidir. Yazdığımız, sunduğumuz eserler diğer kişiler tarafından beğenilir, tekrarı istenebilir. Bu süreçte gözden geçirdiğimiz işleri, geri hareket sonrası yürürlüğe koyabiliriz. Müzik, sanat ve mistik faaliyetlerin, çalışmaların ruhunuza iyi geleceğini biliniz. Geçtiğimiz Ocak-Şubat tarihlerinde önemsediğimiz ve üzerinde durduğumuz işler, gelişmeler geri hareket süresince gündemimizde yer alır. Yarım kalan işler bitirilir, o günlerde önemsemediğimiz fırsatlar tekrar karşımıza çıkabilir.

ASLAN

Sevgili Aslanlar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, hem geçtiğimiz Ocak-Şubat arasında yaşanan gelişmelere bakacağız hem de iş hayatımız, çevremizle ilişkiler, finansal konular üzerinde hassasiyetle duracağız. Belki duygularımızı dışa yansıtmayacağız ancak es geçmeyiz. Bu süreçte paraya önem vermiyoruz aslında. Belki bu nedenle ihmal ettiğimiz ödemeler veya gözden kaçabilecek hesap hatalarına karşı dikkatli olmalıyız. Muhasebemizi iyi yapmalıyız. Belki de zor bir süreçten geçiyoruz ve paraya ihtiyacımız var. İşte bu ihtiyaç yüksek faizli bir kredi veya borcun altına bizi sokabilir. Aman dikkatli olalım. Güvenmek, iyi niyet veya fedakarlıklar nedeniyle başkaları bizi kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirebilir. Nasılsa ses çıkarmaz diyerek zor duruma düşürebilir. Bunlara karşı gözümüz açık olsun. Sırf uyum göstereceğiz diye haksızlıklara susmayalım. Aşkta bağlanmaya, romantizme bir hayli açığız. Fantezilerimiz güçlü olabilir. Bu anlamda deneyimler yaşanabilir veya platonik bir aşka tutulabiliriz. Maddi açıdan harcamalara dikkat etmek vaktidir. Bu noktalara dikkat edilirse, geri hareket dönemini doğru şekilde değerlendiririz. Önemli olan, dağılmamak, kendimizin farkında olmaktır.

BAŞAK

Sevgili Başaklar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, ilişkimizle alakalı konularda romantizm, vericilik, iyi niyet, ahde vefa gibi kıymetli olgular bizim için önemli olacak. Ayrıca geçtiğimiz Ocak-Şubat döneminde başlayan beraberliğimiz varsa, bugün gelinen duruma bakacağız. Mutlu muyuz, aradığımız kişiyi bulduk mu, yoksa canımızı sıkan bir şeyler var mı? Bunları mutlaka gözden geçireceğiz. Bu süreçte ilişki kriterlerimizi ele alacağız. Belki de çok fedakarız ve bu yüzden hayal kırıklığı yaşadığımız halde vazgeçemiyoruz. Venüs gerilemesinde böyle davranmanın bizi ne kadar yorduğunu fark edeceğiz. Tam tersine belki fazla mesafeliyiz ve ince eleyip sık dokuyan biriyiz. Bu dönemde aşka önem vereceğiz, kolayca aşık olacağız ve bu denli seçici davranmayacağız. Eğer bu tarih öncesi ayrılmışsak, sevgilimiz tekrar karşımıza çıkabilir. Boşanmaya karar vermişsek şimdi vazgeçebiliriz. Bir anda aşık olup evlenmeye de kalkışabiliriz. Ancak unutmayalım geri hareket dönemlerinde verilen kararlar daha sonra tekrar karşımıza çıkacak ve doğru olup olmadığına bakacağız. Onun için iyi düşünelim.

TERAZİ

Sevgili Teraziler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, iyi niyetliliğin iş ortamında veya günlük hayatta değerinin bilinmediğini işaret ediyor. İster istemez biz de bunu hissediyoruz. Oysaki insanlara nezaket, güzellik, yardımcı olmak gibi duygularla yaklaştığımız halde, birileri bunu maalesef kullanıyor. Belki de bu yüzden sağlığımız da etkileniyor. Biz bundan şikayetçi biriysek, geri harekette bu durumu kendi içimizde gözden geçireceğiz. İlaç bağımlılığımız veya başka zararlı bir alışkanlığımız varsa dikkatli olmalıyız. Bir şeylere tahammül etmekte zorlandığımızda hayatı kolaylaştırıcı maddelere sığınıyorsak, bu durumu mutlaka doktorumuza danışmamızda, yardım almamızda fayda var. Geçtiğimiz Ocak-Şubat döneminde başlanan tedaviler, geri hareket döneminde tekrar bir gözden geçirilip gelişmeler olumlu yönde mi diye bakabiliriz. Yeme-içme kısaca beslenme düzenimizi kontrol altında tutmalıyız. Vücutta ödeme yol açan nedenler üzerinde durmalı, laboratuar analizlerini ihmal etmemeliyiz. Ayak sağlığımıza özen göstermeliyiz. İş haklarımızı gözetmeli, iş yerindeki olumsuz şartları ilgili kişilerle görüşmeliyiz. Görevimiz gereği bünyemizi zorlayan yorgunluk ve duyarlılık gibi durumları ciddiyetle ele almalıyız.

AKREP

Sevgili Akrepler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, evlilikte mantıktan ziyade duygusallık, özveri, bağımlılık gibi olgular etkilidir. Boşanmayı düşünen Akreplerin çocukları varsa, onların mağdur olmaması için vazgeçmeleri mümkündür. Bazen de hamile kalındığı için acele bir evlilik yapılabilir. Bütün bunların gerçekçi şekilde ele alınmasında yarar var. Bu dönem, geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında verilen kararların yeniden gözden geçirildiği safhadır. İlişkide bağlılık artabilir. Biz kendi içimizde partnerimize daha fazla yakınlaşırız, ondan kopmanın zor olduğunu hissederiz. Tabi ki güçlü bir ilişkiyi daha fazla kuvvetlendiren bu dönem romantik duyguların, empatinin yükseldiği vakitlerdir. İlişkinin niteliğini iyi belirlemek önemlidir. Mutluysanız sorun yok, ancak kendi kendinizi kandırıyorsanız problemleri es geçemeyiz. İmkansız aşklar vardır, sözgelimi gizli saklı sürdürülen. Kişi bundan dolayı sıkıntılıdır fakat kopamaz. Bu gibi durumların da gerçekçi şekilde ele alınmasında yarar görüyorum. Bu dönemde, ayrıldığımız sevgili geri dönebilir veya biz bu hissiyatta olabiliriz. 22 Nisan tarihine kadar duygularımızı tartmakta yarar var.

YAY

Sevgili Yaylar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreç, geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında verilmiş kararların tekrar gözden geçirildiği, yeniden ele alındığı vakittir. Yeni bir yer kiralamış, satın almışsak şimdi rahat mıyız, sorunlarımız var, alıştık mı, yoksa eskiyi mi özlüyoruz bunları kendi içimizde ele alacağız. Tabii ki alışkanlıklarımız bizi etkileyicidir. Net bir görüş sahibi olmak için 22 Nisan tarihini beklemekte yarar var. Çevremize adapte olmak bu dönemde pek kolay değildir. Çok isteyerek yaptığımız bir şey biz de ters bir duygu oluşturabilir veya daha önce hoşumuza gitmeyen bir durum şimdi bizi mutlu ediyor da olabilir. Bu çelişkileri doğal saymalıyız. Önemli olan evet tamamdır diyebilecek kıvama gelmektir. İşte bu geri hareket sonrası gerçekleşir. Aile ilişkileri bu dönemde sıkı sıkıya bağlı olduğumuz, özveride bulunduğumuz, bakmak, ilgilenmek, desteklemek zamanıdır. Ancak bunun ayarını bilmek gerekir. Bazen bu bağımlılık sıkıntıya da neden olabilir. Duygularımızı mutlaka mantık süzgecinden geçirmeliyiz demiyorum ancak eğer duyarlılık nedeniyle problemlerimiz varsa, dağılıyor, dengemiz bozuluyor ve biz de bundan şikayetçi oluyorsak tabii ki bu dönemde gerçekçi olmakta fayda var.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, içe dönük bir halde duygularımızı gözden geçireceğiz. Bazen evet dediğimiz bir şeye şimdi hayır dememiz mümkündür. Çünkü dış etkenlerin değil yaşanmışlıkların etkisi, kişiliğimiz, duygularımız bu dönemde baskın. Zihnimizi yorduğu halde bir türlü vazgeçemediğimiz alışkanlıklarımız veya merhametimiz ön planda. Etrafımızda biri acı çekse, mutsuz olsa ve biz bunu bildiğimizde ister istemez yanında yer alırız. Belki tanıdığımız insanlara bu desteği vermemiz doğaldır da, tanımadığımız birine yardımcı olayım derken kandırılmamız, iyi niyetimizin kullanılması mümkündür. O nedenle gözümüz açık olsun. Doğru ile yanlışı birbirinde ayırmak, gerekli ile gereksizi iyi analiz etmek gerekiyor. Bu dönemde verilen kararlar veya geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında adım attığımız işlerde yeni gelişmeler olabilir. Bu gelişmeleri iyi takip etmek lazım. Olumlu yönde bile olsa, yine de aklımız başımızda olsun. Yolculuklar bu dönemde tekrarlanabilir. Önceden gidilen, görüşülen yer ve meseleler gündemimizde yer alabilir. İletişim, haberleşme, eğitim, ticaretle ilgili kurulan ilişkilerde 22 Nisan tarihine kadar temkinli olmak, anlamak, araştırmak, güvenilirlik ilkesini ön planda tutmak yararlı olacaktır.

KOVA

Sevgili Kovalar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, özverili davranmak, sevdiklerimize aşırı bağlılık göstermek, duygusal kararlar vermek mümkündür. Geçtiğimiz Ocak-Şubat tarihlerinde üzerinde düşünülmüş veya uygulanmış finansal kararlar tekrar gündemimizde yer alabilir. Bazen bu durum, zararın neresinden dönersen kardır cümlesine uygun düşecek şekilde yeni gelişmeleri işaret edebilir. Tam tersi bir durum da söz konusu olabilir. O tarihlerde bir fırsat karşınıza çıkmıştır ancak olmamıştır. Şimdi bundan yararlanacak başka bir olanak önünüze çıkar. Ben bu süreçte yatırım konusunda dikkatli olunması gerektiğini, piyasanın gelir geçer etkilerini uzman kişilere danışarak öğrenmenizden yanayım. Yine bu süreçte birilerine yardım edeceğim diye kendinizi zor duruma düşürmemenizi tavsiye ediyorum. Siz de aynı şekilde destek alıyorsanız lütfen iyi düşününüz. 22 Nisan tarihine kadar (gölgeli günlerin bitimi) lütfen harcamalarınıza, bütçenize dikkat ediniz. Ev-ofis-ailevi giderleriniz için kredi çekimlerinde uygulanan faizi, ödenecek toplam tutarı, taksitleri iyice gözden geçiriniz.

BALIK

Sevgili Balıklar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreç geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında verilmiş kararların, adım atılmış işlerin bugün geldiği noktaya bakmamızı ve eksikler varsa bitirmeyi, zorlanan durumlar varsa bunların nedenleri üzerinde durmayı gerektiriyor. Belki de yanlış bir yönde ilerliyoruz veya yeni gelişmeler bize farklı bir yolu gösteriyor, bunlara bakacağız. Venüs geri hareket dönemlerinde iç dünyamıza yönelerek rutinleşen davranış veya duygularımıza bir göz atarız. Özverimizin sınırlarını kontrol ederiz. Bazen çok sevdiğimiz birinden bu dönemde ayrılırız veya sevmediğimiz birinden hoşlanmaya başlarız. Bu çelişkiler, değişkenlikler doğaldır. Geri hareketin gölgeli günleri 22 Nisan tarihinde sona erene kadar bekleyip görmekte, anlamakta yarar var. Fiziksel yönde yapılacak değişiklikler (saçımızın rengi, estetik operasyon v.b işlemleri aceleye getirmemek lazım. Sağlığımıza önem vereceğiz. Duygularımızın bizi yanıltma ihtimalini göz önüne alacağız. Bu süreç sanatsal çalışmalar için ilham gücüdür. Hayallerimizi besler, büyütür. Hayranlık, bağlılık, etkilenme, esinleme, tasarlama gibi ruhsal etkileri öne çıkartır. Sevginin en saf halini yüreğimizde hissetmemizi sağlar. Ancak ben bu dönemde sosyal ilişkiler başta olmak üzere çevremizle bağımızı temel insani duygular kadar, gerçekçilik yönüyle de ele almanızdan yanayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.