10 dakikada ameliyatsız burun estetiği

Güzellik


Yüzün merkezinde yer alan burun, tarih boyunca yüz güzelliğinin en önemli öğesi oldu. Bazen büyük bir burun güçlü bir karakteri simgelerken, bazen minik ve kalkık bir burun güzelliğin göstergesi oldu. Kimi zaman da yüzün tüm ifadesini değiştirip estetiğini bozdu; uzun ve zorlu iyileşme süreçlerine rağmen defalarca ameliyatı göze aldık.

Ama sağlık teknolojisinin geldiği noktada artık ameliyat dışında da bir seçeneğimiz var. Klinik ortamında, sadece 10 dakika içinde uygulanabilen geçici dolgu maddeleriyle burun estetiği yapılabiliyor. Doktor Levent Türbedar bu mucizevi yeniliğin nasıl olduğunu anlattı.

10 dakikada yeni bir burun

“Doğru eğitim, doğru seçilmiş dolgu materyali ve yüz yapısına uygun estetik bir bakış açısıyla burun kusurlarını ortadan kaldırmak mümkün. Yurt dışında uzun zamandır uygulanan bu yöntem, ekonomik olmasının yanı sıra, son derece hızlı ve tatminkar sonuçlar verebiliyor. Üstelik uygulama sadece 10 dakika sürüyor.

Bitmiş bir resmi rötuşlamak kadar kolay

Doktor Türbedar; ameliyatsız burun dolgusu işleminin bir diğer önemli başarısının da, travmalardan veya estetik burun operasyonlarından sonra ortaya çıkan deformitelerin çok çabuk bir şekilde düzeltilebilmesi olduğunu söylüyor. Gereken şekil, belli oranlarda elde edilmiş olduğu için bu burunların düzeltilmesi adeta bitmiş bir resmi rötuşlamak kadar kolay oluyor. Ayrıca uygulama sonrasında lokal şişlik ve morlukların çok kısa bir süre içinde geçiyor.

Beğenilmezse çözümü var

Bu metodun en iyi yanlarından biri, deneme şansı vermesi. Beğenilmediği takdirde, bu dolgu maddesini 2 – 3 gün içinde eritebilen güvenli maddeler de mevcut.

1-3 yıl arası etki

Uygulamanın etkisi yaklaşık 1 sene kadar sürebiliyor ve bu sürenin sonunda da dolgu maddesi tamamen bitmediğinden biraz ilaveyle eksik giderilebiliyor. Öte yandan burun hareketsiz bir bölge olduğu için, etkinin daha uzun sürdüğü, bazı hastalarda 2-3 yıl kadar kullanabildiği gözlemlendi.

Kimler için uygun?

Ameliyatsız burun estetiğinin özellikle uygun olduğu gruplar;

– Kemerli burundan yakınanlar

– Burun sırtı, ucu ve yan kısımlardaki hacim eksikliğinden yakınanlar

– Estetik ameliyat sonrası hafif düzeltme ve revizyona ihtiyaç duyanlar

– Burunlarında eğrilik, yamukluk ya da asitmetri olanlar

– Kırık burundan kaynaklanan şikayetleri olanlar

– Burun delikleri asitmetrik olanlar

– Burun ucunda düzeltme ya da kaldırma isteyenler

Burun köprüsünün düzelmesini isteyenler

NOT: Bu haber yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.