12-18 Haziran haftası burç yorumları

Burçlar


KOÇ

Sevgili Koçlar bu haftanın enerjileri, fikirlerimizi insanlara ifade etme arzumuzu işaret ediyor. Ancak başkaları bu düşüncelerinize karşı çıkabilir. Bunu bir saldırı veya bize yapılmış bir karşı hareket olarak görmeyiniz. İş hayatında gelişimi, aşkta iletişimi merkez almamız, her ne olursa olsun gelişimden yana düşünmemiz faydalıdır. Kimseye kendinizi ispat etmek zorunda değilsiniz. Yolculuklar yaparak, etrafınızla bağlantı kurarak, düşüncelerinizi yazıya söze dökerek yolunuzu çizebilirsiniz. Haftanın enerjileri hayata ayak uydurmanın önemini işaret ediyor. Neye inanıyorsan onun peşinden koş, neyi anlatmak istiyorsan onu anlat diyerek bizi harekete geçirmektedir. Kısa vadeli düşünülmemesi gerektiğini gösteren bu görünüm, uzun sürse bile kişinin sabırla her türlü engeli aşabileceğini söylemektedir. Özgürlük arzusu iliklerimize kadar işlemiş durumda ve yenilikler bizi heyecanlandırıyor. Kimse için isteklerimizden vazgeçmeyiz. Kendimiz için gerekli olanı elde etmekten yanayız. Sorunları veya zorluk çıkaranları çözmek, toparlamak, uyum sağlamak zorunda hissetmiyoruz kendimizi.

BOĞA

Sevgili Boğalar haftanın enerjileri, ailemizin veya kendimizin ihtiyaçlarını karşılama yönünde paramızı dikkatli ve bilinçli şekilde kullanmanın önemini vurguluyor. Araştırmak, soruşturmak, piyasanın durumuna bakmak ve akıllıca hesaplamalarda bulunmak doğru gözüküyor. Gelir-gider dengemizi iyi kurmamız gerekiyor. Başkalarına değil, kendimize güvenmemizde, elimize bakmamızda yarar var. Eskimiş her şeyden kurtulmaktan yanasınız. Gerekirse her türlü mücadeleye hazır gibisiniz. Para kazanmak adına harekete geçiren bu haftaki enerjiler, sizi farklı arayışlara yöneltebilir. Daha fazla kazanmanın yollarını araştırırsınız. Ancak akıllıca hareket etmek gerekiyor. Uzun vadeli olana yönelelim. Eğer amacımız kalıcı bir kazançsa, piyasanın durumuna ve her bir detaya dikkat etmemiz iyi olur. İş girişimlerinde ve kendimize yeni bir yön belirlerken gerçekçi düşünelim.

İKİZLER

Sevgili İkizler haftanın enerjileri, yakın çevremizdekiler ve partnerimizle farklı görüşte olsak da, tartışmadan, güven duygumuzu yitirmeden konuşmaya özen gösterelim. Mali konular üzerinde ortaklarımızla veya eşimizle aramızda yaşanabilecek yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalıyız. Meselelere karşılıklı güzel bir niyetle, sorumluluk çerçevesinde bakarsak, anlaşmamız mümkün olur. Bu hafta iş konularında aktifsiniz. Hayallerine sahip çıkan ve onları gerçeğe dönüştürmek isteyen ve bunun için yılmadan çalışan kişiler başarılı olurlar. Burada dikkat edilecek nokta, hem yaptığınızdan hem de ortaya koyduğunuzdan emin olmak. Siz azimli olursanız, tabii ki başarırsınız. Başkaları size baskıda bulunursa haftanın enerjileri, ideallerinizi gerçekleştirmeniz yönünde destekleyicidir. Yenilikten yana olunuz ve insanlarla iletişime geçerek kendinizi gösteriniz. Hedefinize sahip çıkınız, azimli olunuz.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler haftanın enerjileri, maddi konularda hesabı bilmemiz gerektiğini işaret ediyor. Bir şeyleri kafamıza takıp, sanki hiç sevilmiyormuş gibi düşünmeyelim. Özel hayatımızda yanlış giden bir şeyler varsa, sorumluluklarımız ağır ise, şikayetçi olmak yerine yardım istemeyi de bilmeliyiz. Her şeyi düzeltmeyiz, her insana koşamayız. Bizim de bir dayanma sınırımız olduğunu bilelim. Çalışma hayatında veya günlük yaşamda kendimize özen gösterelim. Bu hafta, her şeyi bilmek, öğrenmek isteyeceğiz. Ancak edindiğiniz bilgiler yeterli gelmeyebilir veya başarılı olmak istediğiniz konularda engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Sizi ilgilendirsin veya etmesin, her şeyin dibini kurcalayabilirsiniz. Bazen öylesine çok şey öğrenirsiniz ki, bunları nerede kullanmanız gerektiğini tam olarak bilmediğiniz için kolayca dağılabilirsiniz. 18 Haziran tarihindeki enerjiler sizi değişime çağırıyor. Yeni bir iş veya kariyer anlamında atılacak olumlu adımlar size iyi gelebilir. Böylece endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

ASLAN

Sevgili Aslanlar bu haftaki enerjiler, dostlarımız, sevdiklerimizle bir arada olmak arzumuzun işaretçisidir. Ancak aşkta kendimizi geriye çekiyoruz. Toplumsal ilişkiler kadar, aşka da hayatımızda yer vermeyi, hayatımızı bu anlamda da düzenlemeliyiz. Bir de çocuklarımız varsa, onların kendi sorumluluklarını almasını teşvik etmeliyiz. Eğer biz buna önem vermiyorsak, bu konuda üstümüze düşeni yapmalıyız. Kişi eğer isterse, hayallerini gerçeğe dönüştürmek yolunda mesafeler kat edebilir. Sınırlarınızı genişleten, maddi ve manevi, ilişki anlamında fantezilerinizi yükseltici enerjilerden yararlanmanın yolu, kendinize güvenden geçiyor. Gelişime, bilgi sahibi olmaya çalışmakta yarar var. Hangi alana meraklıysanız mutlaka o alanla ilgili gelişmeleri mutlaka takip ediniz. Siz bilgilendikçe, danışmanlık, yazarlık, öğretmenlik, seyahat gibi alanlarda söz sahibi olabilirsiniz. Ayrıca başkalarını da doğru yönde teşvik edebilirsiniz. Hafta içinde bazen gerginlik, zorluk, baskı yaşansa da, siz bir çözüm yolu bulacaksınız. Haftanın enerjileri, değişimin ancak ve ancak siz ona yeteri kadar açık olduğunuzda gerçekleşeceğini söylüyor. Uzak yollar, yeni yerler, ilginç tanışmalar bu hafta etkin gözüküyor.

BAŞAK

Sevgili Başaklar haftanın enerjileri, iş hayatında şartların zorlayıcı olduğunu, şu andaki mevcut ortamdan memnun olmadığımızı işaret ediyor. Biraz güvensiz gibiyiz. Yaşadığımız toplum ve koşullar nedeniyle bugün bir şeyleri kafamıza takabiliriz. Belki bu nedenle geri çekilebilir, bir şeyleri eleştirebiliriz. Ben derim ki, hiçbir şeyin sizi yenmesine, güvensiz hissettirmesine izin vermeyiniz. Elinizden geleni yapıyorsanız, elbet vakti saati gelecek ve arzu ettiğiniz güzellikler sizinle olacaktır. Bunu da unutmayalım. Mesleki ve ilişki konularında zaman mevhumunu göz önüne almak, iş hayatında profesyonelce hareket etmek, ilişki konusunda da gerçekçi düşünmek zorundasınız. Hangi mesele olursa olsun, şu aralar aklı başında düşünmemiz gerekiyor. Eski bir iş, eski bir borç, eskiye ait bir mesele veya bir türlü halledilmeyen davalar, parasal sorunlar, borçlar sürekli karşınıza çıkıyor. Aslında bütün bu karmaşa, çözümlenmesi gereken sorunları işaret ediyor. Kolay değil tabii ki. Bunların yerli yerine girebilmesi için kalıcı bir işe, köklü bir mesleki değişime ihtiyacınız var. Bu haftaki enerjiler yine bunları hatırlatıyor. Biraz da kendinizle ve seçimlerinizle yüzleşmenizi sağlıyor.

TERAZİ

Sevgili Teraziler, bu haftaki enerjiler fikirlerimizi ifade etmek arzumuzun işaretçisi. Yollar, yeni yerler, yeni insanlarla olmaktan yanayız. Ancak ailemiz, bastığımız toprak, güvencemiz konusunda bir hayli hassasız. Belki bu nedenle aynı görüşten olmayan kişilerle aramıza bir mesafe koyabiliriz. Kısıtlanmak yerine, farklı bir şeyler yapmak arzusu duyabiliriz. Bizi bazı insanlar anlamayabilirler veya dinlemeyebilirler. Bunu dert etmek yerine, güven duygumuzu kendi içimizde tesis etmek en doğru yoldur. Enerjiler, yolculuklar yaparak bilgilenmenin, kendinizi geliştirmenin, aktif hareket etmenin, başarıya susamışlığın göstergesi. Sizi şu anda hangi konuda olursa olsun bilginizi, deneyimlerinizi mutlaka ifade etmelisiniz. Bu sizi gereksiz telaşlardan, endişelerden, sağlık açısından zorlayan durumlardan kurtulmanızda destekleyicidir.18 Haziran tarihindeki enerjiler, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yenilenmelerin, partnerinizle aranızdaki bazı sorunları aşabilmenin, ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkiye adım atabilmenin, iş ortaklarınızla çözüme ulaşmanın işaretçisidir. Kim bilir kaç Terazi bu enerji sayesinde yaşanması muhtemel sürprizlerle canlanacak.

AKREP

Sevgili Akrepler haftanın enerjileri, işlerin yoluna girmesi adına, desteğe duyduğumuz ihtiyacı gösteriyor. Mali konularda toparlanmak, en azından rahatlamak istiyoruz. Bizim bastığımız yere, bütçemizin gereklerine göre hareket etmemiz gerekiyor. Eğer bir kredi çekmeyi, bir borç almayı düşünüyorsak, bunun geri ödeme şekline mutlaka bakmalıyız. Eğer siz birilerine destek oluyorsanız, o zaman da gücünüzü aşmamasına dikkat etmelisiniz. Aşkta,
Tutkularımızın, alışkanlıklarımızın esiri olabiliriz. Sonra da bunun yanlış olduğuna karar verip, kendimizi denetleriz. Fakat bu sefer de, aşkın tadını çıkaramadığımızı fark ederiz. Oysaki aşk hesaplama, yönlendirme işi değildir. O kuralsız ve sınırsızdır. Şimdi yapılması gereken, kendini zorlamadan akışa izin vermektir. Bir öyle bir böyle düşüncelerle aşkı denetim altına almaya, niye şu şöyle değil diye kendinizi yormanıza gerek yok. Hafta sonuna doğru eneriler, yeni iş olanaklarını işaret ediyor. Siz hangi konuda yeteneklisiniz, ilişkideki sancılardan önce, lütfen bu alana odaklanınız. Çünkü bu alandaki başarı, sizi başkalarına bağımlı yaşamaktan kurtarıcıdır.

YAY

Sevgili Yaylar haftanın enerjileri, ilişkimizle alakalı bir haber, bir gelişme, anlaşmazlıkların son bulması yönünde etkilidir. Farklı yolların iki yolcusu iseniz, mutlaka gerçekçi bir şekilde duruma bakınız. Bazı Yaylar için bu görünüm, karşımıza çıkan bir kişinin simgesidir. Bu kişiyi çok iyi tanıyınız. Maddi-manevi değerleri, görüşleri nedeniyle arasında sorunlar olan çiftler, lütfen birbirinize karşı daha özenli davranmayı biliniz. Sonradan pişmanlık duyacağınız kararlar vermeyiniz. Sevilmediğiniz, yalnız kaldığınızı, anlaşılmadığınızı düşünmeyiniz. Bazen zorluklar insanı olgunlaştırır, güç katar. Bunu da unutmayalım. Hayatı zorlamayınız, kendinizi yormayınız. Aklın yolu bir aslında. Her ilişki kendine göre özeldir. Siz iletişimi güçlü tutmalısınız. Gizli ilişki yaşayanlarınız varsa, kafanız epeyce karışmış olabilir. O zaman durun ve gerçekçi bir şekilde düşünün. Bugün cazip gelen bir şey yarın sizin için ne ifade edecek. Bu sorunun cevabı çok önemli.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar haftanın enerjileri, şu andaki problemlerin merkezinde hassasiyet yatıyor. Çalışıyoruz, çabalıyoruz. Ancak arzu ettiğimiz durumda değiliz. İş şartları, yaşam koşulları, bazen elimizde olmadan bizi geriyor. Sorumluluklarımız ağır. Şöyle bir etrafımıza baktığımızda, sanki tüm yük bizim omuzlarımızda, başkaları gayet rahat yaşıyor diye düşünebiliriz. Fakat bu düşüncelerle kendinizi daha fazla üzdüğünüzün farkında mısınız? Bunu yapmayınız. Kendinize önem veriniz, sizi mutlu edecek, olumlu düşünmenizi sağlayacak aktivitelere yöneliniz. Çalışma hayatınızla ilgili konularda bilinçli olmalıyız. Ancak kendinize zaman ayırmayı da ihmal etmeyiniz. Dedikodular, sizi yanlış anlayan insanlarla uğraşmak, profesyonel anlamda zorlayıcıdır. Ancak mantığınızın sesi, sorunların üstesinden gelmenizde size destektir. Bu haftaki enerjiler, geçmiş, eskimiş olandan kurtulup, yeniye yer açmanızı sağlıyor. Evet yoruldunuz. Ancak edindiğiniz tecrübe ve dersler sizi öylesine olgunlaştırdı ve öylesine değiştirdi ki, artık yaş tahtaya pek ayak basmazsınız.

KOVA

Sevgili Kovalar bu haftaki enerjiler, ilişkilerin güçlenmesinde, iletişimin önemini vurguluyor. Eğlenelim, coşalım tamam da, birbirinize karşı sorumluluklarınız olduğunu da unutmamak lazım. Bir taraf buna değer verirken, diğeri umursamıyorsa problem büyüyebilir. Buna dikkat etmek lazım. Bu görünüm, çocuk sahibi olmak, çocuklarla alakalı meselelerin de bir hayli etkili olduğunu gösteriyor. Ayrıca toplumla birebir ilişkilerde, farklı görüşlere saygı göstermenin önemini vurguluyor. Bu hafta meseleleri aklımızın rehberliğinde yerli yerine oturturuz. Maneviyatımız da güçlü. Hayatı kendi akışına bırakarak, lezzetine varmakta yarar var. Yaşam tek düze değil. Sürekli farklı insanlarla, olaylarla karşılaşıyoruz. Ancak kendinden emin insan, panik olmuyor. Duruma uygun çözümler yaratabiliyor. Haftanın genelinde, yolculuklar, çevrenizle ilişki, iletişim, ticaret, bilgi işlem, teknolojik gelişmeler, eğitim hayatı aktif şekilde ilerliyor. Yeniliklere açık yüreklilikle evet dediğiniz sürece kendinizi daha iyi hissedeceğinizi biliniz.

BALIK

Sevgili Balıklar haftanın enerjileri, çalışma iş hayatındaki sorunları eve taşımaya neden olabilir. Düşünürüz, analiz ederiz. Amacımız ilerisi adına hakikaten sağlam olan işlere yönelmektir. Arzumuz böyle olunca, biraz hassas düşünmemiz, kendimizi daha fazla güven içinde hissetmek ihtiyacımız yükselecektir. İş-ev arasındaki dengeyi iyi sağlamak gerekiyor. Siz sakın ola ki, hayallerinizin gerçekleşmeyeceğini düşünmeyin. Çünkü onlar size ait. Siz kararlı olduğunuzda hedefinize ulaşırsınız. Zihniniz bu hafta hızlı çalışıyor. Bundan yararlanalım. İşimize gücümüze, özel hayatımıza önem verelim. Bu niye böyle olmuyor, şu neden şöyle diyerek kendimizi yormayalım. Haftanın enerjileri, yeni bir yere taşınmayı düşünenler, ofis anlamında bir yer açmayı planlayanlar, bir ev satın almayı isteyenler, bir yuva kurmayı düşünenler, kısaca yenilikte bulunmak isteyenler için mali yönde fırsatlar getiricidir. Akıllıca tercihlerimizi belirleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.