16 Temmuz 2022 Ay Takvimi Günlük Bakım Önerileri

Ay Takvimi

Epilasyon Takvimi, Saç Boyama ve Kına Takvimi, Saç Kesim Takvimi, Ay Takvimi

16 Temmuz 2022 Ay Takvimi Günlük Bakım Önerileri

Azalan Ay – Ay Kova Burcunda Saat 11:18 itibariyle Ay Balık Burcunda

  • Bu günlerde saç kesimi kepek oluşumuna yol açar ve taranması daha zor olabilir. Mümkün olduğunca saç kesiminden vazgeçmeniz tavsiye edilir.
  • Etkili kilo kaybı ve tedavi için iyi bir zaman.
  • Cilt bakımı ve epilasyon – kozmetik tedavi için iyi bir zaman.
  • Genellikle tıbbi tedaviler ve ameliyatlar için uygun zaman.

TEMMUZ 2022 AY TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Sosyal Medyada Biz: FacebookİnstagramTwihttps://www.kozmikbakim.com/haziran-ay-takvimi.htmltterPinterestRedditTumblrMix

Regl döneminde saç kesilir mi?

Bu soru çok soruluyor . Çok mecbur olmadıkça kesmeyelim. Kesin bir yargıya varmak mümkün olmasada bazı arkadaşlarımızda regl döneminde yapılan saç kesiminin saç dökülmelerine sebep olduğu gözlenmiştir. Dolayısıyla regl döneminde saç kesimi benim için uygun değil. Belki ilerleyen zamanlarda bir deneme daha yapabilirim. Dönemsel olarak değişebileceğini düşünüyorum.

Saç kesiminin benim burcumla ilgisi var mı?

Hayır bizim burcumuzla ilgisi yok. Hangi burçtan olursak olalım, saç köklerimizin güçlenmesini istiyorsak aslan günlerini veya daha hızlı uzamasını ve dalgalı olmasını istiyorsak Başak günlerini tercih etmenizi öneririm. Örneğin ben Koç burcuyum. Bir dönem aslan burcunda kesim yaptım, şimdi Başak burcunu deneyimliyorum.

Üst üste, en az üç kesim ne demek?

Bir örnekle açıklayalım. Diyelim ki saçınız dökülüyor ve saç köklerinizin güçlenmesini istiyorsunuz. Bunun için aslan günlerini tercih etmelisiniz. Örneğin Temmuz ayında Aslan günlerinde ilk kesiminizi yaptınız. Ağustos ve Eylül ayındada Aslan günlerini tercih etmeniz daha hızlı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Her hangi bir nedenle (regl) gibi bi ay kesin yapamadığınızı varsayarsak bir sonraki ay yine aslan günlerini takip ederek üçüncü kesiminizi yapmanızı öneririz.

Başka bir örnekte ise saçlarınızın daha hızlı uzamasını istediğinizi varsayalım. Bunun için Başak günlerini tercih etmelisiniz. Örneğin Temmuz ayında Başak günlerinde ilk kesiminizi yaptınız. Ağustos ve Eylül ayındada Başak günlerini tercih etmeniz daha hızlı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Her hangi bir nedenle (regl) gibi bi ay kesin yapamadığınızı varsayarsak bir sonraki ay yine Başak günlerini takip ederek üçüncü kesiminizi yapmanızı öneririz.

Ay Takvimine Göre Epilasyon

Ay takvimine göre tüy almak ya da Dolunay epilasyonu olarak da bilinen Hicri takvime göre tüy almak tüylerden kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak Ay’ın bu etkisinden faydalanmak istiyorsak tüyleri kökten alan yöntemler kullanmak gerekir!

Tüyleri kökten almayan hiçbir yöntem ne uygulanırsa uygulansın geçici ya da kalıcı bir fayda sağlamayacaktır. Çünkü tüylerin zamanla azalmasını ya da tamamen bitmesini sağlayan en önemli şey tüylerin köklerine müdahale etmektir.

Böylece başlangıçta zayıflayarak gelişimini daha uzun sürede tamamlayabilen yani daha uzun sürede çıkan tüyler, süreç sonunda kalıcı olarak biter.

Ocak Ay TakvimiŞubat Ay TakvimiMart Ay TakvimiNisan Ay TakvimiMayıs Ay TakvimiHaziran Ay TakvimiTemmuz Ay TakvimiAğustos Ay TakvimiEylül Ay TakvimiEkim Ay TakvimiKasım Ay TakvimiAralık Ay Takvimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.