20-26 Mart Haftalık Burç Yorumları

Burçlar


KOÇ
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş, Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi ile Marsın-Boğa burcu ilerleyişiyle örtüşüyor. Dolayısıyla ihtiyaçlarımızı elde etmek, isteklerimize ulaşmak, çevremizle veya özel hayatımızla ilgili konularda otokontrolümüzü devrede tutmak gerekiyor. Öyle her istediğimizi hemen elde etmek, hemen karar vermek, yürürlüğe koymak mümkün olmayabilir. İlişkimizi gözden geçirmemizde yarar var. Benim dediğim olacak tarzda hareket edemeyiz. Duruma bakacağız. Eğer sorun varsa, bunu çözüme kavuşturmak için kendi payımıza düşen nedir? Tabii ki gereksiz fedakarlıkta bulunmak veya taviz vermek olmamalıdır. Çabuk kızmak, parlamak, acil kararlar verip uygulamak da yanlıştır. Yönetici Mars-Boğa burcunda mali konularda hesabı bilmemiz gerektiğini söylüyor. Venüs-Koç ve Balık burcunda gerilediği için, devam eden ilişkimizi veya yenilikleri mercek altına almamız lazım. Görünen o ki bu yılki Koç süreci biraz yavaşlatıcı gözüküyor. Keskin uçlarımızı törpülüyor, ne yapmayı düşünüyorsan bir daha bak, gözden geçir ondan sonra karar ver diyor.

BOĞA
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Koç burcu geçişinin yönetici gücü Marsın burcunuzdaki seyri ve Venüsün iki ayrı burçtaki gerileyişini hesaba kattığımızda, aslında geriye çekilmiş değiliz. Bilinçsiz şekilde ona buna öfkelendiğimiz de yok. Geçmişte yaşanmış problemlerin nedenleri üzerinde düşünüyoruz. Ne yapacağımızı planlıyoruz. Birçok meseleyi içten içe gözden geçiriyoruz. Bize nelerin zarar verdiğini, verebileceğini saptamaya çalışıyoruz. İsteklerimizi elde etmek için uygulanacak yol ve yöntemler üzerinde duruyoruz. Dikkatsizce hatalar yapmamak için, tutkularımızı frenleyip, asıl duygularımızı yüreğimizde ve aklımızın içinde oturtuyoruz. Mars bize güç katıyor. Venüs gerilemeleri, meseleleri doğru tahlil ederek karar vermemiz için bir mola süreci gibi işliyor. Ailevi ilişkiler, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili konuları şimdi tekrar ele alıyoruz. Ben şu işin üstesinden gelemem, ben başaramam yerine, neler yapmalıyım sorusuna cevap bulmamız için bizi itekliyor. Bu açıdan bakarsak ve bu yazılanları göz önüne alırsak, bu yıl ki Güneş-Koç geçişini gayet olumlu değerlendirebiliriz.

İKİZLER
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş dönemini, Venüsün iki ayrı burçtaki gerileyişi ve Marsın Boğa burcundaki seyrini göz önüne alarak incelediğimizde, maddi anlamda bir şeyleri yetersiz bulmamız, geleceğimizi düşündüğümüzde yeteri kadar güvenceye sahip olmadığımızı düşünmemiz, ayaklarımızı sağlam olarak yere basmadığımızı hissetmemiz mümkündür. Sosyal ilişkilerimizi tekrar gözden geçiriyor, istediğimiz bir şeye sahip olmak için neler yapmamız gerektiğini tespit ediyor da olabiliriz. Bir plan veya projenin, ekip çalışmaları veya tercihlerimizin bu süreçte gözden geçirilmesi, en doğru kararın alınmasında, eksiklerin saptanmasında, gereksizlerin ayıklanmasında Güneş bize kuvvet sunabilir. Belki çok aktif şekilde hareket etmeyeceğiz, belki temkinli olacağız. Karşımıza çıkan yeni projeleri, insanları hemen yüreğimize sarmayacağız. Fakat daldan dala atlamamanın, bencil düşünmemenin, insanları dinlemenin, ilişkilerimizdeki yanlışları gözden geçirip doğru bir analizde bulunmanın ne kadar faydalı olduğunu anlayacağız.

YENGEÇ
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi ve Mars-Boğa burcu geçişiyle örtüşüyor. Bunları göz önüne almadan dönemi analiz edemeyiz. Evet hırslıyız ancak bunun ardında haklı nedenlerimiz var. Çünkü belirlediğimiz bir hedef var ve biz onu elde etmek için soğukkanlı şekilde planlar yapabileceğiz. Belki iş ilişkilerinde sabırlı olmamız gerekecek fakat bu bizi fazla yormayacak. Çünkü amaca giden yolda bu sabır işimize yarayabilir. Üstümüzde birileri baskı uyguladığında biz bileceğiz ki, hayatımızın kontrolünü elimizde tutarsak, hiç kimse bizi üzemez, yoramaz. İyi niyetin sınırlarını çizeceğiz. Hedefimize ulaşacağımızı, bunun için gerekenleri tekrar bir ele alacağız. Sağlam ve uzun vadeli olana yöneleceğiz. Ailevi veya başka sebepler bizi yorduğunda, gerginleştirdiğinde, bunu işimize yansıtmadan çözebileceğiz. Çünkü bu geçişin yöneticisi Mars, bizi destekliyor. Sakin ol, bilinçli hareket et, gözlemle ve amacının farkında ol diyor.

ASLAN
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Güneş-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçişin yöneticisi Mars-Boğada seyrini sürdürüyor. Venüs ise iki ayrı burçta geriliyor. Bütün bunları harmanladığımızda, eğitim hayatımız, akademik tercihlerimiz, uzak ülkelerle alakalı işlerimiz, hukuk gibi konularda risk faktörünü göz önüne almamız gerekecek. Tercihlerimizi gözden geçireceğiz. Daha önce verilmiş kararlarımızı ele alacağız. İlişki ve finansal konularda aceleci kararlar vermeyeceğiz. Kariyerimiz söz konusu ise, bizim öncelikle yeteneklerimize göre bir değerlendirmede bulunmamız lazım. Eğitim ve iş kararlarını bu şekilde vermek gerekiyor. Aceleci olmayalım. Duruma bir bakalım. Sürecin yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için temeli sağlam ve uzun vadeli olmayan, anlık istekler ve zevklere dayanan planlar yapmayacağız. Bilgi ve tecrübemizi geliştirmek amaçlı düşünmemizde yarar var. Kısaca Güneş-Koç burcu bu yıl, bizi ciddiyetle hareket etmeye, maddi-manevi anlamda güçlü olana yöneltmektedir. Biraz yavaş ancak isabetli kararlar için sabırlı olmamız gerekiyor.

BAŞAK
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş dönemi, iki ayrı burçta gerileyen Venüs ve Boğa burcunda ilerleyen Mars dönemiyle örtüşüyor. Bunları göz önüne almadan yorumda bulunmak eksik olacaktır. Öncelikle bu geçişte, finansal meseleleri riskten uzak şekilde ele alacağız. Öyle çabucak kararlar vermeyecek, artı ve eksileriyle değerlendireceğiz. Aklımıza estiği gibi değil, verilen karar bize ne yarar veya ne zarar yaşatabilir diye hesabını yapacağız. Güvenilirlik ilkesi bizim rehberimiz olacak. Hakkımızı, hukukumuzu gözeteceğiz. Birilerine veya bir şeylere güvenip para harcamayacağız. Kredi, miras, hisseli paralarda temkinli olacağız. Çıkarlarımızı koruyacağız. Sıkıntılarımızı aşabilmenin yollarını araştıracağız. İlişki meselelerinde hayal kırıklığı yaşamamak için, seçimlerimizi akıllıca ve durumumuzu bilinçli şekilde gözden geçireceğiz. Gördüğünüz gibi, bu yılki Koç geçişi biraz yavaşlatıcı gibi dursa da, yaş tahtaya ayak basmayacağımızı görüyoruz.

TERAZİ
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş bir yandan bu süreci yöneten Marsın Boğa burcundaki ilerleyişi, diğer taraftan Venüsün iki ayrı burçta gerileyişi göz önüne alarak yorumlamamızı gerektiriyor. Sizler ilişkinizle ilgili konularda bu dönemde huzuru, güvenirliği, sağlamlığı, maddi-manevi açıdan duruma bakmayı tercih etmelisiniz. Mevcut ilişkinizdeki sorunları bu bakış açısıyla ele aldığınız zaman, hem aceleci kararlar vermezsiniz hem de yaş tahtaya ayak basmazsınız. Yaşadığınız tecrübeler gösterdi ki, anlık beğeniyle yapılan izdivaçlar-çabuk vazgeçişler-üzerimizde baskı kuran bir partner-ortaklaşa yaşanmayan hayat ve temeli sağlam olmayan ilişki insanda ne huzur bırakıyor ne ağız tadı. O nedenle Güneş-Koç burcu geçişinde bu yıl, sağlıklı verimli insana huzur veren, güven sunan beraberliği önemseyeceğiz. Kayıplara uğramamak için, duygularımızla değil, mantığımızla hareket edeceğiz. Biten bir ilişkiye yeniden şans vermeden önce, bu noktaya nasıl gelindi buna bakacağız. Ayrıca karşımıza biri çıktığında uzun vadeli olacakmış gibi, her şeyi inceden inceye analiz edeceğiz. Oldubittiye getirmeyeceğiz.

AKREP
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süreci, Venüsün iki ayrı burçtaki gerileyişi ve Mars-Boğa burcu geçişiyle örtüşmesi nedeniyle, sağlıklı yaşam, uzun ömürlü ilişki, sanatsal becerilerimiz, çocuklarımız, romantizm gibi olguların hayatımızdaki yerini ciddiyetle gözden geçirmenin işaretçisidir. Evet Koç geçişleri genelde ateşli ve aktiftir. Fakat bu yıl ki geçişte Mars, uzun ömürlülük, güvenilirlik, sağlamlık ilkesini ilişkilerde merkez alarak duruma bakmamızı sağlıyor. Şöyle de diyebiliriz. Aslında arzuluyuz, bir şeyleri çabucak halletmekten yanayız. Fakat arka planda ne kadar güvende olduğumuza bakıyoruz. Venüsün iki ayrı burçta gerilemesi, kişinin zorunlu olduğu işleri, iş ortamındaki ilişkilerini, sağlığını, günlük hayatını bilinçli şekilde ele almasıdır. İşte bunlara dikkat edersek, sağlıklı verimli olanı, olmayandan ayırt ederek enerjimizi doğru yönde kullanmış oluruz. İş hakkımızı, sözleşmemizi, iş şartlarımızı ciddi şekilde ele alırız. Kararsız olmayız, kendimizi bir şeylere kaptırmayız, yeteneklerimizi geliştiririz.

YAY
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Güneş Koç burcu geçişi, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi, Mars-Boğa burcu ilerleyişiyle örtüşüyor. Enerjimizin odak noktasında aşk hayatı, çocuklar, projeler, zevkler, heveslilik, canlılık yer alırken, diğer taraftan işimizdeki başarı, üretkenlik, sağlığımız da bir o kadar önem taşıyor. Aceleyle karar vermek, uygulamak yerine, duruma bakıyoruz. Bir şeyler bizi rahatsız edecekse veya ediyorsa, aşkta hızlı adımlar atmıyoruz. İllaki bir şeyler yapalım demiyoruz. Bir amacı, bir hedefi, işlerliği olması gerekiyor. Ayrıca, aile yaşantımız, yakın ilişkilerimizi de ele alıyoruz. Hassasız bazı konularda. Belki çocukluğumuz, ailemiz veya mevcut durumumuz buna neden oluyor. İnsan yenilenmek, tazelenmek istiyor. Fakat hayat şartlarımızın iyileştirilmesi, standartların yükselmesi önemli. Hani gelir geçer bir şeyler değil, uzun ömürlü olmalı diye düşünüyoruz. Böyle bakınca biraz sıkılsak da, bu yıl ki Güneş-Koç geçişinde bilinçli hareket edeceğimizi söyleyebiliriz.

OĞLAK
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş seyri bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki ilerleyişi ve Mars-Boğa geçişiyle örtüşüyor. Aile hayatımız ve evimizle ilgili konuları merkez alıyoruz. Belki gerginiz ancak ne yaptığımızı biliyoruz aslında. Neyi istediğimizi, neyin bize güven verdiğini ve aslında nasıl yaşamak istediğimizin bilincindeyiz. Mars-Boğa geçişi bizi bu konuda destekliyor. Maddi-manevi anlamda güvencemizi önemsiyoruz. Sevdiğimiz insanlarla olmaya çalışıyoruz. İçeride belki sorunlarımız var fakat biz bunları bütçemiz elverdiğince kendimize zaman ayırarak, üretken düşünerek, çocuklarımızla ilgilenerek, sahip olduğumuz güzelliklerin kıymetini bilerek aşmaya çalışıyoruz. Öyle kesip atmak, gemileri yakmak halimiz yok. Aile içindeki sorunları konuşuyoruz, bu da gelir geçer, her şey düzenlenir, önemli olan kendimizle barışıklığımız diyoruz. Zihnimizi yoran kişi ve olaylardan uzak duruyoruz. Yakın çevremizde bulunan kişilerle bir araya gelerek rahatlamaya çalışıyoruz. Ailemizle ilişkimiz, evimizle alakalı konular, çocuklarımız, iş hayatımızla ilgili meseleleri tekrar gözden geçiriyoruz. Belki de bu gözden geçiriş sayesinde doğru bir karar verebiliriz.

KOVA
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş geçişi bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi ve Mars-Boğa geçişiyle örtüşüyor. Yakın çevremizle olan ilişkimizi, yenilikleri, organizasyon, girişim, eğitim, yolculuk ve iletişim konularını dikkatli şekilde gözden geçirmemizde yarar var. Aceleci değiliz. Evet belki bir şeyler çabucak olsun, fikrimizi hiç çekinmeden dile getirelim, planlarımızı yapıp uygulayalım istiyoruz ama Mars-Boğa geçişi, aile hayatımız, evimizle ilgili konuları ciddiyetle ve tekrar bir gözden geçirerek ele almamızı sağlıyor. Hani bir yenilik yapacaksak, bunun uzun ömürlü olmasında yarar var. Eğer bir çevre değişimi düşünüyorsak, bunun artı ve eksilerine bakmak gerekiyor. Bir ev almak, yatırım yapmak, bir yuva kurmak, evimizde değişiklik yapmak istiyorsak mali anlamda şartlarımıza bakmamız gerekiyor. Zaten bu yılki Güneş-Koç geçişi ister istemez bunlara önem vermemizi sağlıyor. Bütçemizin dengesini şaşırmamak veya açılmamak lazım.

BALIK
20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süreci, Mars-Boğa geçişi ve Venüsün iki ayrı burçta gerileme hareketiyle örtüştüğü için, bütçemiz-kazancımız-harcamalarımız konusunda aceleci davranmayacağız. Tutumluluk ve birikime yönelik şekilde düşünmek doğru olacaktır. İyi niyetliliğin sınırlarını bileceğiz. O yufka yüreğimiz bizi maddi açıdan zorda bıraktıracak kişilere karşı koruyacak. Çünkü biliyoruz ki, parasız kaldığımızda zorlanan biziz. O nedenle mevcut durumu veya kazançla ilgili meseleleri tekrar gözden geçireceğiz. Sağlam ve uzun vadeli düşüneceğiz. Durup bakacağız. İnceleyeceğiz. Huzurumuzu önemseyeceğiz. Çevremizdeki insanların gerek maddi gerekse farklı konularda söylediklerini, güvenilirlik ilkesi çerçevesinde ele alacağız. Doğru mu olur, yoksa yanlış diyerek inceleyeceğiz. Sahip olduğumuz her şeyin kıymetini bileceğiz. Har vurup harman savurduğumuz, bu nedenle zorluklar yaşadığımızın günleri unutmayalım dostlarım. Kendi kıymetimizin farkında olalım. Yeteneklerimizi kazanca dönüştürücü işlere ağırlık verelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.