30 dakikada gençleşin

Güzellik

ciltguzelligi
Ameliyatsız yüz ve boyun germe işlemlerinde kullanılan ultraterapi, herhangi bir cerrahi uygulama yapılmadan sadece cihazın ses dalgalarıyla cilt alt dokusuna ulaşıyor. Böylece hem cilt yapısı genç bir görünüme kavuşuyor hem de yaşlanmaya karşı olarak yaş sabitleniyor. Tüm bu işlemlerin süresi ise sadece 30 dakikalık bir zaman dilimini kapsıyor.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yücel Sarıkaya, son günlerin en trend uygulaması ultraterapiyi, ultrason dalgalarıyla gelen güzellik olarak nitelendirdi.

“Risk barındırmaz, zarar vermez”
Isı enerjisi oluşturan ultrason dalgalarıyla, arzu edilen doku derinliğine ulaşmayı sağlayan ultraterapi yöntemiyle, cilt üst yüzeyine zarar vermeden işlemin gerçekleştirildiğini söyleyen Op. Dr. Sarıkaya, cilt yüzeyinden ortalama 4 mm içeriye odaklanan ultrason dalgalarının katmanda ısı hasarı oluşturup, kolajen üretimini tetiklediğini belirterek; ultraterapinin cilt altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artırmaya yönelik etkili bir işlem olduğunu söyledi.

Ortalama 10 yaş gençleştiriyor
Özellikle boyun, göz çevresi, burun kenarları, yanak, ağız bölgesindeki çizgilere, çene ve yanaklardaki gevşeklik ve sarkmalara etkili bir toparlanma imkanı sağlayan ultraterapi, yer çekimi ve yaş almaya bağlı gelişen yüz ve boyun sorunlarına karşı kullanılıyor. Op. Dr. Sarıkaya, gençken “V” şeklinde olan yüz ovalimizin, yaşlandıkça “U “şeklini aldığını ve ultraterapi sayesinde üretilen kolajenin, lifting mekanizmasını da devreye sokarak, yüz ovalinde gençleştirme yaşattığını açıkladı.

Ses dalgalarıyla gelen güzellik
Op. Dr. Sarıkaya, “Bu yöntem ses dalgalarıyla gençleşme yöntemi. Ses dalgaları cilt altı ve cilt üstü dokusuna etki ederek sıkılaşma sağlıyor hem de cildin yaşını sabitleyebiliyor. Ortalama 10 yaş gençleştirdiğini söyleyebiliriz” dedi.

Hiçbir yan etki, ağrı ya da acı hissi yok
Uygulama yapılan bölgeye göre ortalama yarım saat, 45 dakika süren ultraterapi seansı, tek seferlik bir uygulama ve en erken 1 sene içerisinde tekrarlanabiliyor. Hiçbir yan etkisinin olmadığını, üstelik acı ya da ağrı hissinin belirmediğini söyleyen Op. Dr. Sarıkaya, ultraterapi uygulamasından sonra sosyal hayata dönüşün de kısa sürede gerçekleştiğini aktararak; “Ultraterapi, özellikle bayanların rağbet ettiği bir yöntem olarak görünse de erkekler tarafından da tercih edilmeye başlandı. Seansı cilt yapısına göre değişebiliyor. Üç ay süre ile yapılan bir zaman dilimini kapsıyor. Dolayısı ile sosyal hayata dönüş hızı da söz konusu. Yüz germe ameliyatında kendinize 1 ay gibi bir süre ayırmalısınız. Ama bu yöntemle çalışan bayanlar bile öğle tatilinde gelip seansını gerçekleştirip işine geri dönebilir. Ayrıca bu yöntemle botoks kullanmadan, kaş kaldırma, göz çevresi kırışıklıklarını da giderebiliyoruz. Cilt üzerindeki çizgileri azaltabiliyoruz” diye konuştu.

Deneyenler memnun
Ultraterapiyi deneyenler, ağrısız, herhangi bir risk barındırmadığı ve zaman tasarrufu sağladığı için tercih ettiklerini ve son derece memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.