5 dakikada mükemmel yaz makyajı

Makyaj

yaz-makyaji
Güzel görünmenin elbette ki bir mevsimi olmaz. Ancak yaz aylarında ağır makyaj yapmaktan kaçınmalısınız.

İyi bir makyaj için cildinizin iyi durumda olması oldukça önemlidir. Bunu sağlamanın yolu ise, mutlaka cildi nemlendirmekten geçer. Özellikle yaz aylarında sıcaktan buruşmuş ve kurumuş bir cilt ile dolaşmak istemiyorsanız, bol bol su için ve güneş koruyucu özelliği olan nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmeyin.

İşte size pratik bir yaz makyajı için öneriler:
– Yaz makyajı dediğin sade olur ancak sizi yataktan çıkmış görüntüsünden de kurtarması gerekir. Kendinize günlük bir makyaj çantası hazırlayın ve içinde kısa sürede makyaj yapmanız için gerekli olan malzemeler bulundurun.

– İlk sırayı kapatıcı, stik fondöten, krem allık ve iki renkli ruj ya da dudak parlatıcısına verin. Ten rengi tonlarında ışıltılı bir göz farı ise sizi yoğun göz makyajından kurtaracaktır. Kahverengi ya da siyah maskaranız da hep yanınızda olsun.

– Gelelim uygulamaya… Işıltılı göz farınızı göz kapaklarınıza nazikçe uygulayın. Göz altı kapatıcınızı sürün. Burun ve burun çevreniz için stick fondöten kullanın. Ardından elmacık kemiklerinizi krem allıkla renklendirin. Dudaklarınızı da bir parlatıcıyla renklendirdikten sonra güne başlamaya hazırsınız.

– Eğer akşam için aniden bir davet teklifi alırsanız. Bu durumda makyajınıza biraz ek yaparak, gözlerinizi eyeliner ve koyu renk kalemle belirginleştirerek ve daha yoğun bir allık kullanarak makyajınızı tazeleyebilir, yaz akşamının coşkusuna hazırlanabilirsiniz.

– Daha iddialı gözler istiyorsanız, gözlerin dış köşe kısmına koyu renk farla gölgelendirme yapabilirsiniz. Ancak makyajınızı, yaz sıcağında terleyebileceğinizi ve gittiğiniz ortamı iyi düşünerek yapmayı unutmayın. Yazın temiz ve hafif halini, yüzünüze yansıtın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.