5 saç sorununa 5 pratik çözüm

Güzellik

sac-dokulmesi
Sürekli şikayet edip durduğunuz saç sorunlarınızla ilgili henüz kalıcı bir çözüme ulaşamadınız mı? O zaman size önereceğimiz bu pratik ipuçları kurtarıcınız olacak ve bu sayede saçlarınızda istediğiniz değişimleri yakalayabileceksiniz.

İşte 5 saç sorununa 5 pratik çözüm:

Elektriklenen saçlara kurutma makinesi kağıdı: O zaman kesin çözümü kurutma makinesi kağıtlarında bulabilirsiniz. Kurutma makinesinde kuruttuğunuz çamaşırların daha yumuşak çıkmasını sağlayan kurutma makinesi kağıtlarını (dryer sheets), saçınızın elektriğini almak için de kullanabilirsiniz. Bir yaprak kurutma makinesi kağıdını saçlarınızın tepesinden uçlarına doğru sürün. Bu kurutma makinesi kağıdını saçınızı taramadan önce fırçalarınıza ya da taraklarınıza da sürebilirsiniz.

Saçları tüm kimyasallardan arındırmak için detoks: Saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız tüm kimyasal ürünler, saç derinize yapışarak saç köklerinizi tıkıyor. Bunu önlemek için, karbonatı bir miktar su ile karıştırıp macun haline getirdikten sonra saçlarınızı bu karışımla yıkayabilir ve elma sirkesi ile durulayabilir, saçlarınız ve saç deriniz için mükemmel bir detoks uygulayabilirsiniz.

Ters yöne uzayan saçlara diş fırçası:
Ters yöne uzayan ve asla yatışmayan saçlar veya yeni çıkmaya başlamış o incecik saç telleriyle baş edemiyorsanız işte size harika bir yöntem… Kullanmadığınız temiz bir diş fırçasına saç spreyi sıkın ve yatıştırmak istediğiniz saçlarınızı bu fırça yardımıyla tarayın.

Kabaran saçlara penye tişört:
Saçlarınız banyodan sonra kabarıyorsa, havlu yerine penye bir tişörtle kurutmayı deneyin. Saç kurutma makinesini de soğuk ayarda çalıştırarak saçlarınızı kurutun. Normal havlular saçta çok fazla sürtünmeye neden olduğu için saçın yıpranmasına ve kabarmasına yol açar.

Saç kırılmalarına karşı saten yastık kılıfı: Sandığınızdan daha hassas olan saçlarınız gece uyurken yastığa sürtündüğü için bile kırılabiliyor. Bundan dolayı uzmanlar, pamuklu ve sürtünmeyi artıran yastık kılıfları yerine ipek ya da saten yastık kılıfları kullanmanızı öneriyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.