9 dakikada İncecik bir belin formülü

Egzersiz

9 dakikada İncecik bir belin formülü
Her kadın düz bir karnı ve incecik bir beli olsun istiyor. Ancak uygulanan birçok yöntem istenilen görüntüyü elde etmeye yetmiyor. Ama bu egzersizler başka. Çünkü direkt olarak sonuca odaklanıyor ve size ince bir belin formülünü sunuyor. İşte tecrübeli antrenörlerden bel ve karnınızı inceltecek 9 dakikalık egzersiz.

Vakum hareketi

Bu egzersizi aç karnına yapmalısınız. Sırtüstü uzanın, bacaklarınızı dizlerden bükün, kolları iki yana yerleştirin. Ağzınızdan derin bir nefes alın, karnınızı omurganın ön duvarına bastırarak havayı serbest bırakın. Bu konumda 15 saniye durun ve rahatlayın. Bu hareketi 3-5 kez tekrar edin.

* Sağlık ya da mide sorunları yaşayan kişiler, ‘vakum’ egzersizlerini yaparken dikkatli olmalılar. Bu egzersiz, karın içi basıncı artırır. Astım, omurga ve kalp hastalığı olanlar dikkatli olmalıdır.

Bükülme hareketi

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Belinizi öne doğru eğerek zemine dokunun. Ardından ellerinizi yere bastırarak kollarınızı geriye doğru bükün. Bu hareketi 15- 20 kez tekrarlayın.

Mekik hareketi

Yere yatırın ve dizlerinizi hafifçe bükün.Üst vücudunuzu yerden kaldırın ve çabucak başlangıç noktasına geri dönün. Bu egzersizin ana özelliği , hızlı tempolu olmasıdır. Bu hareketi 3 set halinde 12-15 kez tekrarlayın.

* Bu hareket her türlü gastrit, romatizma veya safra kesesi hastalıkları olanlara tavsiye edilmemektedir.

Plank hareketi

Vücudunuzu ayak parmakları ve dirsekler üzerinde gergin bir şekilde tutun. 30 saniyelik süreyle 2-3 kez tekrarlayın.

* Yakın zamanda bir sezaryen (altı aya kadar) veya başka bir ameliyat geçirmişseniz, tendonlarda sorun varsa, kalp ve kan damarlarıyla ilgili problemler yaşıyorsanız bu egzersizi yapmayın.

Yan germe hareketi

Ayaklarınızı 30-35 cm aralıklarla tutun ve kollarınızı açın. Nefes alarak sanki oturakmış gibi eğilin. Sol elinizi kaldırın, sağ bacağınızı gergin tutun. Vücudunuzu biraz sağa bükün ve bu pozisyonda 8 saniye kalın. Bu hareketi her iki taraf için 2-3 kez tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.