Adriana Lima’nın makyaj sırrı

Makyaj

adriana-lima
Her ne kadar “makyajsızmış gibi” görünmeyi sevsek de, elbette hiçbir kadın yataktan yeni kalkmış gibi görünmek istemez. Biraz aydınlatıcı ve yarı şeffaf dudak parlatıcısı kullanmak gibi birkaç stratejik hamle, hem doğal ve şatafatsız bir görünüm sağlayıp hem de yüzümüzün en başarılı noktalarını ön plana çıkarabilir.

Kirpiklerden doğal güzelliğe
“Doğal” güzelliği ön plana çıkarmak için favorilerimizden biri de eyeliner’ı kirpik diplerine uygulamak. Her makyaj uygulamasında olduğu gibi, ister kalın ve belirgin, istersen de daha ince ve hafif bir uygulama tercih etmek veya kullacağın ürünün seçimi tamamen size kalmış. Kirpik çizgine kohl eyeliner uygulayıp bir fırça ile dağıtarak doğal olarak kalın görünen kirpikler elde edebileceğin gibi, belirginleştirmeyi tercih ediyorsanız likit eyeliner da kullanabilirsiniz. Cildini nemlendirmek, hatta doğru ve mükemmel bir cilt için BB krem kullanabilirsiniz. Parmaklarınızla BB kremini uyguladıktan sonra, cildinizdeki yumuşaklık ve kusursuz doğal görünüme inanamayacaksınız. Daha sonra, cildinizi aydınlatmak ve kusurları kapatmak için concealer kullanabilirsiniz. Yanaklarınızı renklendirmek için allık sürmeyi ihmal etmeyin…

Işıltılı gözler
Parmak ucunuzla göz kapaklarınızı yukarı doğru kaldırın ve sıvı eyelinerı kirpik diplerinizin dış köşesinden iç tarafa doğru uygulayın. Kirpiklerin istediğin kadar kalın görünüyorsa işlem tamam demektir. Maskara ile uzun ve hacimli kirpikleriniz de hazırsa, tamamen hazırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.