Akrep Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar


AKREP
Sevgili Akrepler, 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs, Koç burcunda gerileyecek. Bu önemli ancak çok olumsuz bakmamalısınız çünkü onu destekleyecek Mars, burcunuzda ılımlı bir etki yaratıyor. İkili ilişkilerde, psikolojik ve fiziksel anlamda kendinizi gözden geçirmeniz ve en önemlisi çalışma hayatınız anlamında oldukça etkili. İş ortamınızdan hoşunuza gitmeyen, canınızı sıkan, ikili ilişkilerde sizin canınızı sıkan şeyler karşınıza çıkabilir. Mevcut resme bakmanızda yarar var. Hayatın, hareket halinde olduğunu bilmeli ve artı ve eksileriyle olayları değerlendirmelisiniz. Bir anda refleksif adımlar atmamalısınız, sağlamcı ve verimli olmalısınız. Sağlık kontrollerinizi yaptırın. Sizi hep ileriye götürebilecek ve verimli adımlar atmalısınız. Herkes bu geri hareketten nasibini alacağı için biraz dikkatli ve anlayışlı davranmalısınız.

10 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda olacak. Bu geçişte, özellikle partneriniz biraz baskın ve eleştirel davranabilir, inatçı olabilir. Bunu bu hareket içinde, gerekirse ılımlı düşünerek bir düzene getirebilirsiniz. Diyelim ki bir probleminiz vardı, bu problemi maddi ve manevi anlamda ele almalısınız. Karşınıza yeni bir partner ya da iş ortağı çıktıysa bu ikisini de olumlu ve olumsuz yönleriyle değerlendirmelisiniz.

12 Mart tarihinde Dolunay, Başak burcunda oluşuyor. Atak olmak istiyor, problemleri inceliyorsunuz. Bu Dolunay size, aşkta kriterleri yüksek tuttuğunuzu gösterecek. Her şeyi daha dengeli düşünmelisiniz. İlişkinizde iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Belki partneriniz doyumsuz davranıyordur, bunu engellemek de iletişimle mümkündür. Bütçenizi aşmamaya dikkat etmeli, planlarınızı bütçenize göre yapmalısınız.

13 ve 20 Mart’ta Merkür ve Güneş Koç burcunda seyrine başlıyor. İş hayatınızdaki sorunlar ortaya konabilir. Bunların seyrine bakmalı, ilişkilerinizi incelemeli, iletişiminizi önemsemeli, daha opsiyonlu ve stresten uzak davranmalısınız. Bu dönemde acil olmadıkça estetik operasyonlardan uzak durmalısınız.

28 Mart tarihinde Yeniay, Koç burcunda doğacak. Burada da iş ortaklıklarının bir ay opsiyonlu ele alınmasında yarar var. Daha önceki sağlık problemlerinizi de doktorunuzla ele almalı, ikili ilişkilerde verimliliği ön plana alıp iletişim kurmalısınız.

31 Mart tarihinde de Merkür, Boğa burcunda olacak. Bu geçiş, partnerinizle sıkıntılarınızı konuşmanızı sağlayacak. Partneriniz baskın davransa da, sakinliği elden bırakmayıp verimliliği önemseyerek iletişim kurmakta yarar var. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Venüs çalışma ortamındaki ilişkiler, günlük hayatta karşılaştığımız kişiler, sağlığımız, iş verimliliğimizle alakalı konuları kapsıyor. Formda kalmak amaçlı spor veya diyet programını bu dönemde uygulayabiliriz. Becerilerimizi bir iş alanında geliştirmek, işi öğrenmek, o işte gelişmek için bu devreden yararlanabiliriz. Yarım kalan işlerimizi bitirebilir, daha önce sorun yaşadığımız kişilerle aramızı düzeltmek amaçlı bağlantı kurabiliriz. Tabii ki bu dönem oldukça uzun. İleri-geri derken Haziran ayına kadar etkili olacak. Uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Projelerin yürürlüğe konması, bir işin tam olarak oturması sabır istiyor. Venüs-Koç geri hareketinde insan kendine has düşünür. Kendini her yerde merkez alır. Fakat dış dünyada bunun karşılığı olmayabilir. Siz kendi içinizde bir şeylere isyan edersiniz, düzeltmeye çalışırsınız, fakat ortam ve şartlar bunun gerçekleşmesinde duvar oluşturabilir. Varınızı yoğunuzu ortaya koyarsınız. Birileri sizi yetersiz hatta stresli bir kişi olarak görebilir. Bu dönemde iş yerinde veya günlük hayatta küçük kazalara karşı tedbirli olunmasında yarar var. Bazen de özel hayatınızdaki sorunlar işe yansıyabilir. Bu nedenle insanlarla sorunlar yaşanabilir. Bünyemiz zayıf olabilir. Doktor kontrollerimizi yaptırmalıyız. Bir işi yaparken, birkaç kez kontrol etmeliyiz. Bilmediğimiz diyetlere kalkışmamalıyız. Uzun zamandır sağlık probleminiz varsa, bu dönemde doktorunuza danışarak ameliyat kararı verebilirsiniz. Henüz yeni işe başladıysanız alışma süreciniz uzayabilir. İş ortamındaki kişilerle ilişkinizde sabırlı olunmalıdır.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasındaki Mars-Boğa geçişinde, ilişkimizi uzun ömürlük, güven, istikrar, sadakat ve huzur ilkeleri çerçevesinde ele alacağız. Bu dönemin özünde zaten bu yatmaktadır. Hiçbir şey şansa bırakılmaz, risk alınmaz, insan kendini güvende hissetmediği bir ilişkide mutlu ve doyumlu olamaz. Tabii ki yine bu süreçte kişi, kendi ihtiyaçlarını öncelikli ele alırken, beraberlik tercihini de bu şekilde yapar. Hatta maddi açıdan rahatı yerindeyse, sorunları pek kafasına takmaz. İki yıl sonra Boğada ilerleyen Marsı yöneten Venüs, 4 Mart itibariyle Koç burcunda ve yine ilişki konularında önemli olacak Merkür-Boğa burcunda 31 Mart itibariyle gerileyecek. Durum böyle olunca, ilişkide kırıcı sözlerden, yapıcı olmayan eleştirilerden, yıkıcı davranışlardan, kendi kafamıza göre hareket etmekten kaçınmalıyız. Bu sadece beraberlikte değil, çalışma hayatımız, iş ortaklığımızla ilgili konularda da önem taşıyor. Sözlerimize dikkat etmeliyiz. Sağlıklı bir ilişkinin karşılıklı saygı-güven-sevgi üçlemesine dayalı olması gerektiğini unutmayalım. Evlilik, boşanma gibi kararlarımızı gözden geçirmeli, inatlaşmaktan, acele kararlar almaktan, dereyi görmeden paçaları sıvamaktan uzak durmalıyız.

Sevgili Akrepler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, plan ve projelerimizi bir ekip veya bir alanda yürürlüğe koyma arzumuzdur. Titiz ve dikkatli şekilde takibini yaparız. Daha önce adım attığımız bir işin sonuçlanmasını dileriz. İş görüşmeleri, ekip çalışmaları, bir ürünün pazarlanması, sunumu gibi konular üzerinde dururuz. Çünkü sonuca göre ilerlenecektir. Bütün bunlar Dolunayın özünde olan işler. Peki ne gibi gelişmeler olur, bunları görünümlere bakarak anlayabiliriz. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor. Bu durum hayallerimizin gerçeğe dönüşmesini arzuladığımızı gösteriyor. Fakat mutlaka dikkatli düşünmek gerekiyor. İş takibi çok önemli. Ayrıca bir şeylere güvenip, maddi yönden açılmak yanlış olur. Kaldı ki, bu Dolunayın önemli bir görünümü var. Bize aşk hayatımızdan, finansal konulara kadar birilerine inanıp, detayları gözden kaçırıp, tamam oldu bu iş diye düşünmenin yanlış olacağını söylüyor. Belki de bir müddet sonra cevabınız gelir veya görüşmede sonuç alınır. Bunu da bilelim. Diyelim ki, bu Dolunayda olumlu bir gelişme var. Biz yine de elimize para geçmeden, tam olarak anlamadan dinlemeden rehavete kapılmamalıyız.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihlerinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süreci, Venüsün iki ayrı burçtaki gerileyişi ve Mars-Boğa burcu geçişiyle örtüşmesi nedeniyle, sağlıklı yaşam, uzun ömürlü ilişki, sanatsal becerilerimiz, çocuklarımız, romantizm gibi olguların hayatımızdaki yerini ciddiyetle gözden geçirmenin işaretçisidir. Evet Koç geçişleri genelde ateşli ve aktiftir. Fakat bu yıl ki geçişte Mars, uzun ömürlülük, güvenilirlik, sağlamlık ilkesini ilişkilerde merkez alarak duruma bakmamızı sağlıyor. Şöyle de diyebiliriz. Aslında arzuluyuz, bir şeyleri çabucak halletmekten yanayız. Fakat arka planda ne kadar güvende olduğumuza bakıyoruz. Venüsün iki ayrı burçta gerilemesi, kişinin zorunlu olduğu işleri, iş ortamındaki ilişkilerini, sağlığını, günlük hayatını bilinçli şekilde ele almasıdır. İşte bunlara dikkat edersek, sağlıklı verimli olanı, olmayandan ayırt ederek enerjimizi doğru yönde kullanmış oluruz. İş hakkımızı, sözleşmemizi, iş şartlarımızı ciddi şekilde ele alırız. Kararsız olmayız, kendimizi bir şeylere kaptırmayız, yeteneklerimizi geliştiririz,

27-31 MART ARASI

Sevgili Akrepler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüştüğü için, iş ortamında veya günlük hayatta bazı sorunlar kendini yeniden hatırlatır. Sözgelimi sağlık problemleri, anlaşmazlıklar, stres v.b. Bütün bunlar aslında bize yabancı değildir. Geçtiğimiz Şubat ayında buna benzer durumlar yaşanmış olabilir. Şimdi siz bu Yeniayda, yaşadığınız haksızlıklar, iş ortamındaki olumsuz ilişkiler, gerginliğin neden olduğu sağlık problemlerinizi hafife almayınız. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerilemesi var. Bu nedenle özel veya iş ilişkilerinizde maddi-manevi güvenceyi, yasal haklarınızı mutlaka gözetiniz. Eğer geçtiğimiz ay bir işe adım attıysanız, şu andaki mevcut durumunuzdan memnun musunuz, sözleşmenizdeki maddelere uygun şartlarda mısınız yoksa bir sorun yaşıyor musunuz, bunları es geçmeyiniz. Özel ilişkilerde partnerin davranışları, hedefleri, mali durumu, ilişkiye verdiği öneme bakınız. Eğer bir sorun varsa, bunun sizi sinirlendirmesine, sağlığınızı bozmasına izin vermeyiniz. Eğer bir hata varsa, sözleşme dışı işlerle karşılaşıyorsanız bunları mutlaka ilgili kişilere iletiniz. Eğer bu Yeniayda karşınıza bir fırsat çıkarsa, kabul etmeden önce şartları gözden geçiriniz. Siz bir işverenseniz, yanınızda çalışan kişilerin çalışma koşullarına önem veriniz. Bu Yeniay bir işi öğrenmek, tecrübe kazanmak yönünde olumludur. Sabırlı, planlı olursanız başarılı olursunuz. Geri hareketle örtüşen Yeniay, bir ortama alışmak, tekrar etmek, alışmak, pratik kazanmak yönünde olumludur. Geçtiğimiz ay başlanan işler yine aynı şekilde devam edebilir. Bazı sorunları halletmeniz gerekebilir.

Sevgili Akrepler 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. İlişkimizin niteliği çok önemli. Nasıl bir temel üzerine inşa edilmiş olduğunu anlamak gerekir. Karşımıza biri çıktığında onu iyi tanımak lazım. öncelikleri nedir, nasıl bir davranış sergilemekte, mali anlamda sıkıntıları var mı, nasıl bir yaşam sürmüş ve biz bu ilişkide huzurlu muyuz? Bunlara bakacağız. Açık, net ve samimi bir diyalog bu süreçte çok önemli. Sevgiyi üretmek, çoğaltmak gerekir. Evlilik, boşanma veya iş ortaklıklarını menfaatlerimizi gözetmek doğaldır. Ancak sadece buna dayalı beraberliklerin uzun sürmeyeceğini de bilelim. Sadakat, değer bilirlik ilkelerini sorgulamak ve kafamızın içinde belirlemek için uygun bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Merkür gölgeli günleriyle birlikte 3 Nisan itibariyle geri hareketi etkili olmaya başlayacak. Onun için, öncelikle işlerinize ağırlık veriniz, yürürlüğe koyacakları bu tarihe kadar hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-11-12-16-17-21-22-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-9-10-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17-18 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.