Aman Kızlar Dikkat!

Sağlık

kadin-saglik

Yaşamiş oldugumuz toplumsal tabu ve değer yargılar nedeniyle , üzerimizdeki sosyal baskı ve kendimizi ispatmak için kelimenin tabiriyle ” Denize düşen yılana sarılır” mantığıyla yanlış işler yapmıyalım. Basit ve kolay yol varken genel sağlığımızla oynamayalım. Basit bir kızlıkzarı, hymen kanaması için bunları yapmayın lütfen. Mutlaka ilk gece kızlık zarı kanaması mı gerekiyor. Kızlık zarı kanama gelmezse aile veya töre cinayeti mi işlenecek veya cinayet işlenmez ama ortalık fena karışır çok zor durumda kalırım diyorsanız lütfen bu yazının devamını okuyun.

Bakirelik Hapı na Dikkat!!! Piyasaya çıkan ve vajinal kılcal damarlarda ve kızlık zarında tekrar kılcal damarlanmayı artırmak üzere ilk ilişkide kanmayı bakirelik kanamasını olacağını belirten iliaçları tavsiye etmiyoruz.

Unutulmamalırki kılcal damar genişlemesi yanlızca vajina ve kızlık zarı bölgesinde olmamakta hayatı tehlikeye sokabilecek beyin damarlarında genişleme yaparak beyin kanamalarına, göz damarlarında genişleme yaparak göz içi kanamalara neden olabileceği gibi daha test aşamasında olupta böyle bir ciddi hayati bir sosyal olay için tavsiye etmiyoruz.

Yapay kızlık zarı yanlızca fantezi ürün olup sex shoplarda buna benzer çok fazla domates suyu benzeri ürünler vardır.
İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, ağırlıklı Müslüman toplumda ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir.

Bekaret tabusunu aşamayan birçok toplumda, evlilik yapabilmek için “bakire” olmanın şart olduğu düşünülmektedir. Oysa ki, çocukluğundan itibaren cinsellik üzerine ailesi tarafından bilgilendirilmeyen, aşırı baskıyla yetiştirilen birçok genç, ilk cinsel deneyimini evlenmeden önce yaşamaktadır. Bu durum sizin ve aileniz için önemliyse çok küçük ve güvenli bir operasyonla fleep kaldırma yöntemiyle dokular tekrar bir araya gelirilmekte ve daha önce kürtaj, doğum bile yapmış olsanız vajina hiç ilişkiye girilmemiş gibi dar ve sıkı aynı zamanda bakirelik doğal kanaması olmaktadır. İnsan sağlığı ve can güvenliği birinci sırada tutulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.