Antibiyotik yerine biberiye yağı

Sağlık


Son yıllarda özellikle alternatif şifa kaynaklarına ilgi oldukça artış gösteriyor. Özellikle ilaçlardaki zararlı içerikler, insanları doğaya sevk ediyor. Yapılan araştırmalar da bazı bitki yağlarının enfeksiyon tedavilerinde etkili olduğunu ortaya koydu. Özellikle antibiyotik kullanımı üzerindeki tartışmalar, bundan sonra şifayı mutfakta arayacağımızı gösteriyor.

Her bitki yağının kendi özelliklerine göre faydalı olduğu noktalar var. Ancak, kekik ve biberiye yağının antibiyotik etkisi bulunuyor.

 

Biberiye yağı

Biberiye, uzun bir süre yalnızca tavuk ve balık yemekleri için lezzetli bir bitki olarak kullanıldı. Ancak biberiyenin sağlığımız üzerinde önemli etkileri var. Biberiyenin en önemli özelliği, hafızayı güçlendirmesidir. Ayrıca, kas ağrılarına iyi gelir ve dolaşımı hızlandırır. Biberiyenin etkileri bunlarla da sınırlı değil. Saç dökülmesine engel olur ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Hoş kokusu sayesinde strese iyi gelir. Bazı bakteri ve mantar türlerini de öldürdüğü yönünde de çalışmalar bulunuyor.

Biberiye yağını kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, yalnızca deride kullanılması ve yutulmamasıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.