Argan Yağı ile Saç Bakımı

Güzellik

sac-bakiminda-argan-yagi
Saç ve cilt bakımı denince akan sular duruyor maalesef. Gün geçmiyor ki yeni bir yöntem veya doğal yada diğer adı ile bitkisel yöntem çıkmasın. Bu yazımızda sizlere özellikle Ortadoğu ve arap ülke kadınlarının çok sık başvurduğu bitkisel saç bakım yöntemi olan Argan Yağı ile saç bakımını paylaşacağız.

Argan yağının en büyük özelliği saçın ana maddesi olan keratin miktarını arttırıcı özelliğinden dolayı saçların daha bakımlı ve köklerinin beslenmesine yardımcı olmasıdır.

Argan yağı ile Saç bakımının yapılması esnasında el ile saçlarınıza argan yağını mümkün olduğunda saç diplerine yedirecek şekilde yavaş ovalama hareketleri ile yedirin.

Saçınıza masaj şeklinde yağı sürdükten sonra saç tellerine de sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi için yumuşak bir fırça veya tarak ile tarayın.

Saçınıza ve saç diplerinize iyice yedirdikten sonra saçınızı hafif ılık bir havlu ile sararak yaklaşık 1 saat boyunca sarılı kalmasını sağlayın.

En son olarak da saçınızı bol su ile iyice durulayın. Kurulamayı asla ihmal etmeyin. Bu basit işlemden sonra saçınız daha parlak, daha esnek ve daha canlı olacaktır. Düzenli aralıklarla saç bakımı işlemlerini tekrarlarsanız saçlarınız için güzel ve bakımlı bir görüntü elde edersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.