Aşıksan Yarımsın..

Şiir Defteri

Gereksiz bence artık sözler.. anlamlarını gömdüm kendi dünyamda.. şimdi beni burada bırak git.. ama bir şartla.. gözlerini de bende bırak.. son kez o bakışını bende bırak.. silemeyeceğim bir yerde yara aç gözlerinle.. ah ağlıyorum.. göz yaşlarım pınarım.. ah aşığım ve yarımım.. aşk böyle değil mi zaten? Aşıksan yarımsındır.. ellerimi tut demek istesem de.. diyemem.. o nedenle diyorum ya… bir bakışını bırak bende.. yeter.. beni tanıyamazsın gün gelir.. çünkü aşığım ve yarımım.. çünkü insan aşıksa yarımdır.. gönlüme düşürdüğün imkansız aşkımla.. kaçarken vurulduğum bakışlarınla..

Ben sen yokken bittim. Evet yanlış duymadın. Sen yokken… sensizken… ya da gözlerinsiz bittim. Gittin ve beni terk ettin.. öğrendim ki giden değil kalan terk eden. Ah bitanem… gittin ve ben kaldım… yani sen gittin diye ben kendimi terk ettim.. seni terk ettim.. ah bitanem.. sensiz göremez oldum.. bir şeyler yapamaz oldum.. sensiz kör oldum, sağır oldum.. sensiz hiç oldum.. bir kere olsun kazanamadım… bir kere bile kazanamayacaksın.. giderken böyle dedin.. kazandım.. evet kazandım.. sen yapamazsın dedin ama yaptım.. bak kazandım.. zaferlerim değil belki ama zaferim oldu.. içimdeki seni kökünden kazıdım.. içimdeki seni ellerimle denize attım… ah içimdeki seni gökyüzüne astım..

Titreyen sesim aklımda.. seni sildim ama o acımasız gözlerin.. ah onları silemedim.. kazıyamadım en tatlı bakışlarını.. unutamadım gözlerini.. ah o gözlerin.. beni benden alan.. beni sende bırakan gözlerin.. ah hem yok olup, hem var olduğum yer.. nasıl yapardın bilmiyorum.. nasıl yıkardın.. ve nasıl birkaç saniyeden yeniden yapardın.. ah o gözlerin.. yalan gözlerin.. karanlık bakışların.. seni sevmek ölümü sevmek.. senin gözlerine bakmak ölümü görmek..

Şimdi nereye istiyorsan git.. bak kazandım.. meleğim derdin ya.. başka birinin meleği oldum.. kendimin meleği oldum.. azrailim ol derdim ya.. kızardın.. hayatın azraili oldum… ölüm dünyasının kraliçesi oldum.. bütün yalnızlar… bütün hiçler.. bütün insanlar… hepsi benim dünyamda.. hepsi umutsuz… hepsi benden umut bekleyen.. bak kazandım.. ölümler prensliğinin ölümsüz kraliçesi oldum.. kazandım..

Güle güle.. şimdi gitmem gereken bir yalnızlık var.. sesini özlediğim bir şarkım var… son kez diyorum sana bitanem.. aşıksan yarımsın.. ve ben yarımım.. kazandım desem de.. unuttum desem de.. ben yarımım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.