Aşkınızı taze tutmanın yolları

Kozmik Berna

Aşkınızı taze tutmanın yolları

Genellikle herkes tarafından bilinen evlilik aşkı öldürüyor lafı tamamen gerçek dışıdır. Aşkınız yavaş yavaş tükeniyorsa buna neden olan evli çiftlerdir. Sevgililik döneminizdeki gibi kendinize vakit ayırmayı denemelisiniz.

Evliliğiniz boyunca kendinize vakit ayırmalısınız ve sevgili olduğunuz dönemdeki gibi aşkınızı sıcak tutmanın yollarını öğrenmelisiniz.

Evlilikte öncelikler oldukça önemlidir. Aşkınızı ayakta tutmak istiyorsanız önceliğiniz hayat arkadaşınız yani eşiniz olmalıdır.Hayata dair planlar kurarken ve kararlar alırken birlikte düşünmeniz önemli bir adımdır. Böylelikle eşiniz ve siz birbirine verdiğiniz değeri gösterebilme fırsatı bulursunuz.
Yıllar geçtiği halde hala değerli olduğunu hissetmek, insanlar için çok özel bir duygudur ve ilişkinizi güçlendirecektir.

Eşinizle vakit geçirin

Eşinizle vakit geçirmek için farklı durumlar yaratabilirsiniz. Bir gece eve geldiğinizde televizyonu bırakarak bütün gece sohbet edebilir ve birbirinizin gün içindeki stresini üzerinizden alabilirsiniz. Sohbet etmek yerine beraber bir film izleyebilir ya da oyun da oynayabilirsiniz. Böylelikle birbirinizden daha da keyif alacaksınız ve aşkınızı ayakta tutmuş olacaksınız.

Sürprizler yapın

Ona küçük hediyeler alarak mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Maddi tarafı büyük olmayabilir fakat eşiniz düşünceliliğiniz için çok mutlu olacaktır. Alamıyorsanız bile elinizdeki imkanlarla hediye yapabilirsiniz. Örneğin; pasta seviyorsa evde pasta yapıp durup dururken mumları üfletebilirsiniz.

Birbirinizi dinleyin

Birbirinizi dinlemek,ilişkinize büyük katkılar sağlayacaktır. Eşiniz size bir şeyler anlatırken dinliyormuş gibi yapmayın, konuştuklarını anlayarak dinleyin ve ona mantıklı bir şekilde cevap verin. Bir sonraki konuşmanızı olumlu etkileyecek bu durum,ilişkinizi iyiye götürmek açısından oldukça önemli adımlar arasında yer almaktadır.

Dışarı çıkın

En az haftada bir kere dışarı çıkarak sevgiliyken yaptığınız aktiviteleri yapmanız aşkınızı canlandırmak için önerilmektedir. Evde bir kahve içeceğinize her zaman gittiğiniz bir mekâna giderek kahve için ya da evde film izlemek yerine sinema ve tiyatroya gitmek için dışarı çıkın. Böylelikle eve kapalı kalma hissinden kurtulabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla plan yapın

En yakın arkadaşlarınızla plan yaparak eski günlerdeki gibi buluşmalısınız. Böylelikle sürekli baş başa kalmamış olacaksınız ve arada birbirinize nefes vermiş olacaksınız. Kadınlar kız arkadaşlarıyla yemek yemeğe giderken erkekler de kendi arkadaşlarıyla maç izlemeye çıkabilirler. Bu aktiviteler, çiftlerin kendilerine vakit ayırmalarını sağlar ve tekrar bir araya geldiklerinde daha keyifli bir iletişim ortamı doğurur.

Tatil yapın

Özellikle ayda bir kere hafta sonu yakın bölgede farklı yerlere kaçabilirsiniz. Bu hem sizin için heyecan verici olacak hem de yeni yerler görmüş olacaksınız. Unutmayın, yeni yerler yeni anılar demektir. Anılar da bir ilişkinin yapı taşlarındandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.