Aslan Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar

ASLAN

Sevgili Aslanlar, 4 Mart-3 Nisan tarihinde Venüs, Koç burcunda gerileyecek. Akraba ilişkileri, girişimler, seyahatler, tecrübe, akademik kariyer konusunda güvenli hareket etmekte yarar var. Bu geri hareket Mars etkisiyle sorun oluşturmaktan uzak bir etkiye sahip. Bu düşünmeden atılmayan adımları, durdurucu bir enerji. Kazanmaya dönüksünüz, ancak bu işlerin artı ve eksilerine bakmalısınız. Özellikle iş ilişkilerinizde dikkatli ve yavaş davranmalısınız. Ancak bu, zarar verici bir yavaşlamadan ziyade, kendi gücünüzü tespit etmenizi sağlayıcı bir yavaşlamadır. Özellikle güvenilirliğe çok önem vermelisiniz. Arka planda attığınız adımların ne kadar güvenilir olduğunu ölçeceksiniz. Yeni ilişkilerde hemen kapılmaktan yana olmayın.

10 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda seyrine başlıyor. İş hayatınızla ilgili kazanca dönük düşünüyorsunuz. Şu anki ilişkiniz kariyer ve maddi anlamda sizin için güçlendiriciyse herhangi bir sorun yok. Biraz beklemede kalarak durumu ölçüp tartmalısınız. İstikrar taraftarısınız.

12 Mart tarihinde Dolunay, Başak burcunda oluşuyor. Bu tarihte oturup düşünmeli, nelerin sizi rahatsız ettiğini ortaya koymalısınız. Sağlık problemleri ortaya çıkabilir, ancak bunlardan kurtulmak için Dolunay, oldukça etkili. Merkür’ün Satürn’le dikkat çeken ve rahatsız edebilecek bir görünümü var Dolunayda. Bu ise, istikrara yönelmenizi ve partnerinizle ilişkinizde de maddi konulara bakmanız gerektiğini işaret ediyor. Bu Dolunayda bilinçli ve mantıklı hareket etmeniz gerekiyor. Bu Dolunay, size olumlu ve olumsuz her şeyi gösterecek.

13 Mart tarihinde Merkür, Koç burcunda, 20 Mart’ta da Güneş, Koç burcunda olacak. Her ikisi de seyahat ve görüşmeleri işaret ediyor. Bu görüşmeler, işle alakalı. Mart ayında beklemeyi öğrenmeli, güvenilir seyahat firmalarını tercih etmeli ve dikkatli olmalısınız.

28 Mart tarihinde Yeniay, Koç burcunda doğuyor. Bu ay, iş konuları oldukça etkili. İş ve ticari konularda güvenilirliği merkez almalı, zaman konusunda opsiyonlu olmalısınız. Hukuki konularda ve yeni iş konularında sabit fikirli davranmamalısınız.

31 Mart tarihinde ise Merkür, Boğa burcunda olacak. Dünyayı belirli bir endekste değil de geniş bir anlamda ve maddi manevi zararları da hesaba katarak gözden geçirip incelemelisiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Venüs, duyguların arka planda kaldığı ve sevgiyi ifade ediş biçiminin kendimize dönük olduğu bir zamandır. Bu geri harekette siz Aslanlar, uyumlu davranmak ve paylaşım konusunda isteksiz davranırsınız. Astrolojik açıdan aşk olgusunun zodyaktaki en güçlü temsilcisi olan sizler, kimseye taviz göstermezsiniz. Geri hareket dönemi, zıtlaşmalar, üstünlük yarışı, kimseyi beğenmemek gibi durumlara dönüşebilir. Macera arzumuz yükselir, sıra dışı ilişkiler yaşarız. Eğer beraberlikte sorun varsa hiç çekemeyiz. Bizi isteklerimiz önemlidir. Ruhunuz neyle mutlu oluyorsa ona yöneliriz. Uzak bir ülkeye mi gitmek istiyorsunuz, imkanınız varsa bunu denersiniz. Kaçamak yaşamak istiyorsunuz buna uygun kararlar vermeye açıksınızdır. Eski bir ilişki yeniden canlanır veya hayatınıza bir anda biri girebilir. Oysaki bütün bu durumları, yenilikleri iyice gözden geçirmek vaktidir. Kariyer evinizle ilgili konularda da etkili olacak Venüs geri hareketi, ön planda olma arzusu fakat bunu başarmakta yaşanan zorluklar, çevrenizle aranızda oluşturan duvarlar ve tedirginlikler şeklinde özetlenebilir. İnsanın benmerkezci davranması doğaldır. Buna sözümüz yok. Fakat iş hayatı uyum gerektirir. BEN demeye kalkarsanız, insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışırsanız sorun çıkabilir. Bir işin hemen sonucu almak zor olabilir. Yapmak istediklerinizi gözden geçirme zamanınızdır. Bu süreçte yapacağınız incelemeler geri hareket sonrası doğru bir tercihte bulunmanızı sağlayıcıdır. Rutin iş seyahatleriniz olabilir. Karşınıza ansızın çıkacak bir teklif veya fırsatı kaçırmanız halinde üzülmeyiniz. Bunlar geri hareket sonrası tekrarlanır. O zaman karar verirsiniz.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönem genel anlamıyla insanın kariyer, aile, toplum hayatıyla ilgili meselelerini ihtiyaçları doğrultusunda ele almasıdır. Mücadelenin özünde, maddi açıdan getirisi yüksek bir iş, huzur ve güvence dolu bir hayat ve içinde yer almaktan hoşnut olduğu bir toplum özlemi vardır. Kalıcılık, süreklilik ve uzun ömürlülük son derece kıymetlidir. Risk alınmaz Mars-Boğa burcu geçişinde. Her şeyin güvence çerçevesinde düşünülerek gözden geçirilmesini doğal karşılamalıyız. Tabii ki bu bakış açısı, başka bir olanak, fırsat, alternatif çıkmadıkça olanı olduğu haliyle kabule zorlar ki, aslanlar için bu pek hoş değildir. Bir başka önemli husus, bu geçişi yöneten Venüs ün 4 Mart itibariyle Koç burcunda ve ardından Merkür ün 31 Mart tarihinde gerileyecek oluşudur. Durum böyle olunca iş hayatı, hedef, sosyal ilişkiler ve ilerisi adına aklınıza estiği gibi kararlar veremeyebilirsiniz. Şartlara bakmak, şöyle bir kendinizi, amacınızı gözden geçirmek, yarım kalan işlerinizi tamamlamak durumundasınız. Bu daha sonraki atılım, değişiklik, yenilik için gayet iyi sonuçlar doğurabilir.

Sevgili Aslanlar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş veya özel ilişkilerde, titizlikle durumumuzu gözden geçirmenin ve güvencemize önem vermenin gereğini vurguluyor. Hani bir yandan titizleniyoruz ancak diğer yandan gelir-gider dengemizi şaşırıyoruz. Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda etkili bir konumda değil. Bu nedenle hesabımızı bilmek gerekiyor. Hayali düşünemeyiz. Şuradan şu gelir, buradan bu gelir diyerek bir ortaklığa, kredi çekmeye, bir borcun altına girmeye kalkışamayız. Görünümlerin ilki, işe ve emeğe göre ücretin belirlenmesi veya hizmetin kalitesine göre harcamada bulunulması gerektiğini, bunu derinlemesine araştırmanın yararını işaret ediyor. İkinci görünüm, çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla ilgili konularda akılcı düşünmektir. Bir yerden para bekliyorsanız, elinize geçmeden, hayaller kurmayalım. Eğer bir alacak-verecek meselemiz varsa bizim iyi niyetimizden yararlanılmasına izin vermeyelim. Bu Dolunay yukarıdaki konular üzerinde etkili olacağından, kredi ve yatırım konusunda uzman kişilere fikir danışalım. Yanılmamak için, öncelikle biz hesabımızı iyi yapalım. Sağlık kontrollerimizi ihmal etmeyelim.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Biz de istekli bir şekilde düşüncelerimizi, inancımızı, hayata bakış açımızı öne sürmek isteyeceğiz. Bu süreç yurtdışı, ticaret, aktif girişimler, haberler, fırsatlar, hızlı kararlar vermek yönünde etkilidir. Ayrıca yolculukların da simgesidir. Kişi iş girişimlerinde bulunmak veya eğitim, ticari konularda aktiftir.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Güneş-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçişin yöneticisi Mars-Boğada seyrini sürdürüyor. Venüs ise iki ayrı burçta geriliyor. Bütün bunları harmanladığımızda, eğitim hayatımız, akademik tercihlerimiz, uzak ülkelerle alakalı işlerimiz, hukuk gibi konularda risk faktörünü göz önüne almamız gerekecek. Tercihlerimizi gözden geçireceğiz. Daha önce verilmiş kararlarımızı ele alacağız. İlişki ve finansal konularda aceleci kararlar vermeyeceğiz. Kariyerimiz söz konusu ise, bizim öncelikle yeteneklerimize göre bir değerlendirmede bulunmamız lazım. Eğitim ve iş kararlarını bu şekilde vermek gerekiyor. Aceleci olmayalım. Duruma bir bakalım. Sürecin yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için temeli sağlam ve uzun vadeli olmayan, anlık istekler ve zevklere dayanan planlar yapmayacağız. Bilgi ve tecrübemizi geliştirmek amaçlı düşünmemizde yarar var. Kısaca Güneş-Koç burcu bu yıl, bizi ciddiyetle hareket etmeye, maddi-manevi anlamda güçlü olana yöneltmektedir. Biraz yavaş ancak isabetli kararlar için sabırlı olmamız gerekiyor.

27-31 MART ARASI

Sevgili Aslanlar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, hedefimizle alakalı her türlü meselenin gözden geçirilmesi iyi olacaktır. Geçtiğimiz aydan bu yana bazı iş ve ilişkilerimizde durgunluk söz konusu. Eskiye ait konular tekrar gündeme gelmekte. İnsan seçmekte veya hangisi doğru olur diye düşünmekte zorlanıyor. Eğitim, yurtdışı, yerleşim, kariyer konularında şu aralar bir hayli yoğunuz. En iyisini, en kalıcı ve güvenilir olanı tercih etmek istiyorsak, tabii ki aceleyle değil, ilerisini düşünerek hareket etmeliyiz. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerileyecek. Zaman konusunda sabırlı olmak gerekebilir. Eğer daha önce bir iş veya yerleşim tercihinde bulunduysanız şartlar tam olarak yerli yerine oturmamış olabilir. Zamanla bunlar düzelebilir. İş icabı kısa süreliğine bir başka şehir veya ülkede çalışmayı düşünenler, tayin bekleyenler, akademik tez hazırlayanlar ekstra zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir bekleme dönemi gibi dursa da, önümüzdeki birkaç ay içinde durumunuz netleşir. Bu Yeniayda önemli olan, hangi konuda olursa olsun şartlara bakmak, uzun vadeli düşünmek ve kazandırıcı olup olmadığına bakmaktır. Yaptım olsun tarzında değil, iyi bir şeyler olsun diyerek düşünmektir. Ne istiyorum, neyi hedefliyorum, bu yolda karşıma çıkacak zorlukların da farkında mıyım, bunlara değer mi diye bakmak yararlı olur.

Sevgili Aslanlar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. Zihnimiz koşturmaca içinde gözden kaçırdığı noktaları fark ediyor. Bunlar tabii ki önemli. Doğru bir yol ve yön belirlemek için, işlerimizi sağlama almaktan yanayız. Bu tespitler sonucunda her şey yolundaysa, tabii ki girişimde bulunabilir, uygulayabiliriz. Ancak soru işaretleri taşıyorsak, çok fazla hızlı ilerlemiş, şimdi bir şeyler aklımızı kurcalamışsa o zaman bir daha bakmakta yarar görüyorum. İş tercihlerimizde, proje ve planlarımızda geleceğin garanti altına alınması gerekliliğini unutmayalım. Hakikaten işe yarayan, üretime dönük olanları yürürlüğe koyalım. Merkür 10-20 Nisan tarihleri arasında gerileyecek. O nedenle, yürürlüğe koymak istediğiniz işleri en geç 3 Nisan tarihine kadar hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-10-13-14-18-19-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-16-17-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10-11 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.