Ayak Nasırlarını Yok Etme Yöntemi

Güzellik

iyon-Ayak-Detoks-ile-Toksinlere-Elveda
Nasır aslında vücudumuzun her yerinde görülebilecek bir şey olmasına rağmen biz onu genelde ayağımızda görüyoruz. Bunun nedeni vücudumuzda en çok baskı gören yerimizin ayaklarımız olması. Bütün gün vücudumuzun ağırlığını taşıyan, ayakkabıyla bütünleşen ayaklar elbette ki buna tepki gösteriyorlar.

Nasırları önlemenin yolu, ayaklara özen göstermekten geçiyor. Ama ya oluşmuş nasırlar?Oluşmuş nasırlar için şu mevsimdeki en güzel şey kumsalda bir yürüyüş olacaktır. Kum ve deniz suyu nasırlarınıza çok iyi gelecek.

Yapabileceğiniz bir diğer şey ise yine doğal bir yöntem ve üç aşamadan oluşuyor.

1.Aşama:
Ayaklarınızı demlenmiş papatya suyunda bekletin. Bu nasırınızı yumuşatacak ve daha rahat törpülenmesini sağlayacaktır.Papatya suyu ayaklarınızı boyayabilir ama bu kalıcı bir boya değildir. Sonradan yıkadığınızda gittiğini göreceksiniz.

2.Aşama:
Nasırlı bölgeyi ponza taşıyla nazikçe törpüleyin, ardından havluyla kurulayın. Nasıra çok sert müdahalede bulunmamaya çalışın.

3.Aşama:
Ayaklarınızı havluyla güzelce kuruladıktan sonra iyice kuru kalması ve enfeksiyonlardan uzak durması için medikal pudralardan birine ya da daha kolay ulaşabileceğiniz mısır nişastasına ayaklarınızı bulayın.

Tabi nasırlarınızdan şimdilik kurtulmuş olmak onlardan tamamen kurtulduğunuz anlamına geliyor. Ayaklarınıza iyi bakmazsanız nasırlarla tekrar karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden Nasır Oluşumuna Neden Olan 5 Etken yazımızdaki etkenleri okuyabilir ve bunlara dikkat ederek ayaklarınızı koruyabilirsiniz.Ayrıca zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlarla ayaklarınızı nemlendirebilir ve onları şımartabilirsiniz. Bunu düzenli bir şekilde yapmanız ayaklarınızı nasır oluşumundan uzak tutacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.