Ayrılıktan alınması gereken 7 ders

Yaşam

ayriliktan-alinmasi-gereken-dersler
Sevmek ve sevilmek bir insan için dünyanın en güzel duygulardan biri olsa da maalesef bir gün bu duygular bitebiliyor. İlişkiler karşılıklı olarak insanları yıpratıp, ayrılığı getirebiliyor. Ancak üzülmeyin. Çünkü hayat devam ediyor ve elbet bir gün aşk yeniden kapınızı çalacak. Peki yeni ilişkinize başlamadan önce onla sağlıklı bir ilişki kurmak için geçmiş hatalarınızdan ders almanız gerektiğini biliyor musunuz?

İşte ayrılıktan alınması gereken 7 ders…

Karşılıksız sevmek gerek
Birini sizi sevmesi veya aşık olması için zorlayamayacağınızı bilmelisiniz. Aşk, tamamen karşılıksız verilebilecek bir hediyedir.

Kimseyi değiştiremezsiniz
Ayrılıkların en sık rastlanan sebeplerinden biri de karşınızdakini değiştirmeye çalışmaktır. Deneyebilirsiniz, hatta belki bir süre değiştiğini bile sanabilirsiniz. Ancak asla başarıya ulaşamazsınız. Karşınızdaki bir alışkanlığını veya özelliğini siz istediniz diye değil, yalnız kendi istediği için değiştirir.

Sevgi emek gerektirir
İlişkilerin sağlıklı yürümesi için her iki tarafın da taşın altına elini koyması gerekir. Emeksiz yemek olmaz lafı ilişkiler için söylenebilecek en güzel sözlerden biridir. Her iki taraf da ilişkiyi yürütmeye kararlı ve istekli olmadıkça, o ilişki bitmeye mahkumdur.

Kişiliğinizi korumalısınız
İlişkiye başlayıp hayatının önceliklerini tamamen değiştiren ve kendisinden ödün veren insanlar hepimiz tanımışızdır. Belki biz de o insanlardan olabiliriz. Ancak o ilişki bittiğinde elinizde hiçbir şey kalmadığını görmek çok yıkıcı olacaktır. İlişkilerinizi öncelikleriniz arasına koyun, hatta evlilik ise üst sıralara koyun ancak kendinizi tamamen kaybedip bağımlı hale gelmeyin.

Kendinizi tanıyın
Ayrılıkların öğrettiği en büyük derslerden biri de ne istemediğinizi her biten ilişkide aklınızın bir kenarına yazmaktır. Bu sayede bir sonraki ilişkinizde daha tecrübeli ve ne istemediğini bilen bireylere dönüşürsünüz.

Kalbinizin sesini dinleyin
Evet hanımlar, kalbinizin söylediklerini dinlemeyi alışkanlık haline getirir. Kimseye hatta kendinize bile itiraf edemeseniz bile bir his bu ilişkide yanlış bir şeyler olduğunu söylüyorsa muhtemelen o his doğrudur. Hislerinize güvenin ve kendinize inanın.

Zamanla her şey yoluna girer
Çok klasik değil mi? Evet. Lakin doğruya doğru. Zaman unutulmaz denen acıları da, ayrılıkları da bir bir unutturuyor. Onsuz yaşayamam dediğiniz kişilerin yüzlerini, isimlerini ve kokularını bile bir süre sonra unutuyorsunuz. Ve geriye sadece bir kaç anı kalıyor. O nedenle kimse olmadan yaşayamam demeyin. Hayatta kalma güdüsüyle donatılmış insan öyle ya da böyle yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.