Baharda cildinizi maskeyle yenileyin

Güzellik

gergin-cilt

Ihlamur ve süt ikilisi gerer!

  • Yarım çay fincanı süt
  • 1 yemek kaşığı kuru veya taze ıhlamur

Ihlamur hafif çizgileri giderir, kırışıkları hafifletir, cildin daha sıkı bir yapıya sahip olmasına yardımcıdır. Süt ise cildi sıkılaştırır. Cildiniz yağlı ise yağsız süt tercih edin, kuru ise yağlı veya yarım yağlı süt kullanabilirsiniz.

Bir cezvede sütü ısıtın. Kaynamaya yüz tutunca altını kapatın. İçine ıhlamuru ilave edin. 15 dakika kadar demleyin. Cezveyi ocağın üzerinden almayın ve ağzına bir çay tabağı yerleştirin. Böylece sıcaklığını korur, çabuk soğumaz ve ıhlamur iyi demlenebilir.

15 dakika sonra ıhlamurlu süt karışımını temiz, küçük bir kâseye süzün. Pamuk yarıdımıyla yüzünüze ve boyun bölgenize sürün, cildiniz iyice kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Haftada iki kez uygulayın.

Elma, esmer şeker ve yumurta akı aydınlatır!

  • Yarım elma
  • 1 tatlı kaşığı esmer şeker
  • 1 yumurta akı

Yumurta akını 1 tatlı kaşığı esmer şeker ile tahta kaşık kullanarak iyice çırpın. Bembeyaz bir kıvam alınca elmayı rendeleyip suyunu aynı kabın içine süzün. İyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. Yaklaşık 15 dakika sonra cildiniz karışımı iyice emecektir. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Haftada iki kez uyugulayabilirsiniz.

Üç malzeme de cildi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

Polen ve yumurta

  • 1 yemek kaşığı öğütülmüş polen
  • 1 yumurta sarısı

Polen cildi arındırır ve parlatır. Yumurta sarısı gözeneklerdeki yağı alır ve sıkılaştırır.

Bir kahve fincanı veya küçük çukur bir kap içinde yumurta sarısı ile poleni iyice karıştırın. Cildinize ve boyun bölgenize sürüp kurumasını bekleyim. Kuruyunca yıkayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.