Bakımlı Saçlar İçin Yumuşatıcı Saç Maskesi

Güzellik

sac-bakimi
Saçlarınızın nemsiz kalması ve yüksek ısılarda işlem görmesi, saç tellerinizin ayrı ayrı sertleşmesine neden olur ve yıpratır. Gün içerisinde saçlar, fön, maşa, saç düzleştirici gibi işlemlerden, hava koşullarından, stres ve yeme alışkanlıklarından kolayca etkilenir. Kadınlar buna rağmen saçlarının her an bakımlı ve yumuşacık olmasını ister. Tükettiğiniz gıdalar bazen saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlamakta yetersiz kalabilir. Bu noktada doğal maskelerle saçlarınıza istediği nemi vererek bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Peki, bakımlı ve yumuşak saçlara kavuşmak için neler yapmalıyız?

– Doğru bilinen yanlışlardan başında saçları her gün yıkamanın sağlıklı olduğu geliyor. Her gün yıkamak, saçlarınızı ihtiyaç duyduğu nemden yoksun bırakarak sertleşmesine ve zamanla kırılmasına sebep olur.

– Saçlarınızı durularken sıcak ya da soğuk su kullanmak yerine soğuğa daha yakın ılık su kullanmayı tercih edin. Soğuk suyun saçları parlatıcı etkisi de vardır.

– Saçlarınızı yıkadıktan sonra uzun süre kurutma makinesine maruz bırakmamak için fazla suyunu havlu yardımı ile alın. Saç kurutma makinesini mümkün olduğunca kısa sürede uygulayın.

– Haftada bir defa evde hazırlayabileceğiniz saç bakım maskeleri uygulayın.

Gerekli Malzemeler:
– 1 tatlı kaşığı bal
– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
– 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
– 1 tatlı kaşığı defne yaprağı
– 1 tatlı kaşığı Hint yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı:
Malzemelerin tümünü temiz bir kapta bal yumuşayıncaya kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra nemli bir havluyla sarıp 30 dakika bekleyin ve durulayın.Bu maskeyi düzenli olarak haftada 1 defa uyguladığınızda farkı hissedeceksiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.