Banyo ve Sonrasında Cilt Bakımı

Güzellik

banyo-sonrasi-cilt-bakimi
Banyo güne başlarken ve yorgun bir günü bitirirken dinlendirici etkisiyle vücudumuzu rahatlatan ilaç gibidir. Banyonun rahatlatıcı etkisini bilmeyen yoktur. Tüm problemler sıcak su tarafından sökülüp atılır sinir ve stresten uzaklaşılır. Kaslar gevşer sinir sistemi ve kan dolaşımına olumlu etkisi de yadsınamaz. Yatmadan önce alınmış bir banyo tam manasıyla uykunun ilacıdır. Soğuk algınlığı hallerinde ve başlangıcında alınan doğal içerikli aroma içeren bir banyo her zaman ilaç olmuştur. Bununla birlikte gerekli takviyelerle hazırlanmış bir banyonun da en etkili güzellik ve cilt bakım reçetesi olduğunu unutmayalım.

Doğal yağlar ve süt ürünleri eklenmiş bir banyo her zaman için cildimize güç verdiği için derinin kurumasını da önleyici olur. Böyle karışımlarla yapılmış banyodan sonra sivilceli ve yağlı deriler için arındırıcı olur. Basit ama etkili bir tedavi yolu olur. Banyodan sonra da cilde krem sürmeye gerek kalmaz.

Banyoda uyulması gereken kurallar; tam bir banyoyu haftada 1-2 sefer alın, banyo öncesi ağır yemeklerden kaçının ve banyo suyunun 37 dereceden sıcak olmamasına özen gösterin bu her iki durumda da kan dolaşımı olumsuz etkilenir, ideal banyo süresi sadece 15-20 dakikadır bunun fazlası deri ve kan dolaşımını olumsuz etkiler, bunlarla birlikte banyo sonrasında yatakta kısa bir dinlenme gerçekten çok rahatlatıcı olabilir.

Gelelim banyoda ve sonrasında hangi doğal yağlardan faydalanacağız. Esansiyel yağlı banyolar özellikle hassas yada yüzeyde ölü deri hücresi birikmiş ciltlere kadifemsi bir yumuşaklık sağlar. Kendi koruma kalkanını oluşturmasına yardımcı olur. Bunlara örnekleme yapacak olursak zeytinyağı cilt yumuşaklığına yardımcı olur, gülyağı rahatlatır, şeftali yağı sertleşmiş cilti yumuşatır, Japon nane yağı ve ardıç yağı krampları çözer, pirinç yağı ciltteki lekeleri kaldırır pigment farklılıklarını ortadan kaldırır.

Banyodan sonra ise; vişne çekirdek yağı, buğday yağı, ısırgan tohumu yağı ile cilt bakımınıza destek olarak beslenir ve parlaklığına kavuşturulmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.