Başak Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar


BAŞAK
Sevgili Başaklar, Venüs geri hareket, 4 Mart-3 nisan tarihleri arasında Koç burcunda gerçekleşiyor ve bu hareketi Mars, 10 Nisan tarihinden itibaren olumlu etkiliyor. İş ve ilişki konularını gözden geçirme anlamında oldukça olumlu bir dönem olacak. Sizi nelerin olumsuz yönde etkilediğini fark edeceksiniz. Buna rağmen, sinir katsayınızı kontrol atlında tutmalı, ilişkilerinizi kontrol etmelisiniz. Kredi alımlarından uzak durmalısınız. Hukukla ilgili ilişkilerinizde sağlamcı olmalı, harcamalarınızı da dikkatli yapmalısınız.

10 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Para kazanma amaçlı olarak yüzünüzü dışarı döneceksiniz ancak sağlamcı olmalısınız. Sizin için doğru bir projeyse finansal anlamda rahat bir tercihte bulunacaksınız. Finansal konuları da bu anlamda dikkatli olarak ele alıp sabırlı olmalısınız.

12 Mart tarihinde; Dolunay, burcunuzda oluşuyor. Sizi rahatsız eden meseleler yüzünden huzursuz oluyorsanız sakin olmalısınız. Bu Dolunay, aşk hayatınızla ilgili konularda da doğru tercihleri ve sağlam olanları size işaret edecek. Özellikle evliliği sorunlu olanlarınız biraz daha iletişime önem vermeli, çözüm odaklı olmalı. Sizi denetim altına alan çevrenize karşı daha pozitif ve ılımlı olmalısınız.

13 Mart tarihinde Merkür, Koç burcunda olacak. Sözünüze dikkat edip, finansal konularda ve her türlü ilişkinizde parasal açıdan yarar anlamında inceleme yapmalısınız. Elinizde ne olduğunu ve neyi kaybedip kazandığınızı inceleyeceksiniz. Muhasebenize bir bakacaksınız. Eğer evliyseniz eşinizin mali konularını da inceleyeceksiniz. İlişkide yalnızca kendi çıkarını gözleyen bir taraf varsa, çözüm odaklı inceleyeceksiniz.

28 Mart tarihinde Yeniay Koç burcunda olacak. Tespitleriniz, kanılarınız bu dönemde ortaya koyulacak. Her şeyi koparıp kesip atmaktan yana değilsiniz. Daha sağlamcı olacaksınız.

Nitekim bu şekilde ele almanızı sağlayan Merkür-Boğa geçişi 31 Mart’ta gerçekleşiyor. Bu dönemde biraz bekleyerek inceleyeceksiniz tüm ilişkilerinizi. Mart ayı biraz bekleme ayı gibi görünse de, olumlu bir ay olduğunu söylemek gerek. Bu beklemeler, zararı önlemek için. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Bu süreç bir konuda tekrar düşünmek, hesaplamak, incelemede bulunmak, eksikleri saptamak, yapılacakları planlamak açısından etkilidir. Fakat yenilik anlamında bir uygulamada bulunmak yanlıştır. Şimdi sizler parasal açıdan kimlerle ilişkiniz var, bu kişiler nedeniyle sorunlarınız var mı bütün bunları bir gözden geçirmelisiniz. Diyelim ki iş ortağınız nedeniyle maddi kayıplara uğramaktasınız. O zaman hesaplarınızı iyice gözden geçiriniz, baktınız ki bu ortaklık size zarar vermekte oturup bir konuşunuz. Hoşunuza gitmeyen noktaları ifade ediniz. Belki de kendine bir çeki düzen verir. Geri hareket sonrası bir daha bakarsınız. Değişen bir şey var mı, yoksa ortaklığı sonlandırırsınız. Bir başka örnek şu olabilir. Eşinizin iş durumu veya eş kaynaklı bölüşümlerde bir sorun yaşıyor musunuz? Eve giren para adil bir biçimde dağıtılıyor mu? Eğer bu durumda bir sorun varsa, eşinizle konuşmaya çalışın. Bir kredi çekmek istiyorsanız çok iyi düşününüz. Geri hareket sonrası düşük faizli bir kredi olanağı karşınıza çıkar. Aileniz veya başkalarından bu dönemde maddi destek göremediğinizde veya tam tersine sizi zor durumda bıraktıklarında bu durumu kabul etmeyeceğinizi belirtin. Bu dönemde hesapsız işler yapmayınız. Yatırım ve harcamalara dikkat ediniz. Size destek olmaları için kimseye baskıda bulunmayınız. Bilinçli şekilde hesabınızı yapınız.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Hayata bakış açımız bu dönemde sağlamcılık, güvenilirlik, uzun vadeli olana yönelik şekilde gelişiyor. Yüksek eğitim, iş hayatı veya hangi alanda mücadele vereceksek özünde bu ilkeler çerçevesinde karar vermek yatıyor. Maceracı değiliz. Öyle alıştığımız ortamdan çıkıp bir yerlere yerleşmek, orada yaşamak, uzaklara gitmek hali yok. Ancak maddi anlamda hakikaten güvence içeriyorsa, iyi para kazanılacaksa, kalıcı olacaksa, ileride çok iyi şartlar altında yaşanacaksa sıcak bakabiliriz. Görüş alışverişinde bulunduğumuz kişileri de bu kriterler çerçevesinde gözden geçiriyoruz. Bir de önemli husus, bu geçişi yöneten Venüs, 4 Mart tarihinde Koç burcunda, Merkür-Boğa burcunda 31 Mart tarihinde gerileyecek. Durum böyle olunca finansal konularda bilmediğimiz kişilerle ortaklık kurmak, ilişkiye girmek, aceleyle kararlar verip kredi çekmek, birilerine güvenip borçlanmamak en doğru yol. Zaruri ihtiyaçların alınması, borçların ödenmesi, hukuki işlerin iyi takip edilmesi, bencil insanlara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Ayrıca sırf çıkarımız için, arzularımızı elde edelim diye başkalarını göz ardı etmek, haklarını yemek yanlış olacaktır.

Sevgili Başaklar 12 Mart saat 17:54 burcunuzda oluşacak Dolunay, ilişkide her iki tarafın da ortaklaşa hareket etmesinin önüne geçen noktaları gözden geçirmeleri, bir tarafın aşırı vericiliği diğer tarafın eleştirel yaklaşımıyla sorunların çözülemeyeceğini işaret ediyor. Bir öğüt gibi düşünebiliriz. Şunu yaparsanız şöyle olur, yapmazsın böyle olur gibi. Dolunaylar gizli olanı, üstü kapatılanı, bir meseleye nasıl bakılması gerektiğini, sonucunu aşikar eder. Görünümlere baktığımızda, aşkta belli bir mesafenin, sınırları çizmenin, endişeli, karamsar bakmak yerine, sağlam bir ilişki nasıl olur sorusuna cevap vermemiz gerektiğini vurguluyor. Özellikle evli ve çocuklu çiftler, onların geleceğini düşünerek ilişkilerine bakmalılar. Yeni evlenecekler, sadece aşk değil, bir ömür birlikte olmanın ciddiyetiyle duruma bakmalılar. Kimse kimsenin kurtarıcısı veya yargıcı olmamalıdır. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor. Görülüyor ki, ilişkilerde taviz vermek, gerçekler yerine hayali düşünmek söz konusu. Madem böyle olma ihtimali var, o zaman bize düşen aklımızı başımıza toplayıp, ilişki veya iş ortaklıklarına dikkatli şekilde bakmaktır. Resmin bütünü önemli. Kısaca mevcut durum, doğru, dürüst, net bir iletişim ilişkide önemli ve hayati bir karar verilecekse (evlilik, boşanma veya iş ortaklığı kurmak v.s) mutlaka gerçekçi olmalıyız.

13-19 MART ARASI

14 Mar-31 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. Bu süreç mali konularda da etkilidir. Çözüm bulmak amacıyla hızlı kararlar verilebilir. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın. Borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde bilinçli olmamız tabii ki faydalıdır.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş dönemi, iki ayrı burçta gerileyen Venüs ve Boğa burcunda ilerleyen Mars dönemiyle örtüşüyor. Bunları göz önüne almadan yorumda bulunmak eksik olacaktır. Öncelikle bu geçişte, finansal meseleleri riskten uzak şekilde ele alacağız. Öyle çabucak kararlar vermeyecek, artı ve eksileriyle değerlendireceğiz. Aklımıza estiği gibi değil, verilen karar bize ne yarar veya ne zarar yaşatabilir diye hesabını yapacağız. Güvenilirlik ilkesi bizim rehberimiz olacak. Hakkımızı, hukukumuzu gözeteceğiz. Birilerine veya bir şeylere güvenip para harcamayacağız. Kredi, miras, hisseli paralarda temkinli olacağız. Çıkarlarımızı koruyacağız. Sıkıntılarımızı aşabilmenin yollarını araştıracağız. İlişki meselelerinde hayal kırıklığı yaşamamak için, seçimlerimizi akıllıca ve durumumuzu bilinçli şekilde gözden geçireceğiz. Gördüğünüz gibi, bu yılki Koç geçişi biraz yavaşlatıcı gibi dursa da, yaş tahtaya ayak basmayacağımızı görüyoruz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Başaklar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum problemli evliliği veya iş ortaklığı olan kişiler açısından düşündürücüdür. Çünkü her iki taraf birbirine karşı anlayış göstermekte zorlanır. Daha önce ayrılmış olduğunuz kişiyle yeniden bazı meseleler üzerinde bir araya gelmeniz mümkündür. Kredi veya borçlar, paylaşılan mallar gibi finansal konularda çok iyi bir analize ihtiyaç var. Bunları halletmek için sabırlı ve bilinçli olmak gerekiyor. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, kendi hedefinize, düşüncenize göre planlamada bulunmak istersiniz. Ancak önümüzdeki ay, yöneticiniz Merkür gerileyeceği için, işlerin halledilmesi ve istediğiniz şekilde olması zamana bağlıdır. Hukuk, eğitim, ticaret, bankalarla ilgili işlerin de, iyi takibinin yapılması, artı ve eksileriyle tartılmasında fayda var. Şu andaki mevcut sıkıntılara çare bulmak için yapılacak girişimler veya aranan destekler belli bir süreç gerektirebilir. Eğer bu yöndeki işlerinize iyice odaklanıp, her yönüyle araştırırsanız şu andaki mevcut sıkıntıları aşabilecek çıkış yolları bulursunuz.

Sevgili Başaklar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, teminat, uzun vadelilik, farklı bir yere yerleşim, sakin, kaliteli, huzurlu bir yaşam düşüncemizin yükselişidir. Her zaman olduğu gibi Merkür-Boğa burcunda iken, hele gölgeli günleriyle birlikte 3 Nisanda etkili olacak geri hareketini göz önüne alınca garanti olgusunu şimdiden önemseyip meseleleri ölçüp tartalım.İyi bir analize ihtiyacımız olduğu kuşkusuz. Kimseye güvenemeyiz belki ama en azından hakkımız olan bir şey varsa, bunu da elde edip rahata kavuşmayı düşünmemiz gayet doğaldır.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-11-12-16-17-21-22-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-18-19-26
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.