Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı

Diyet

bitki-caylari
Son günlerde zayıflama çaylarından en meşhuru olan beşi bir yerde zayıflama çaylarının ismi fazlaca telafuz edilmeye başlandı. Bizde bu çay nedir ne değildir bir araştırma ihtiyacı hissettik. Bulduğumuz sonuçları aşağıda sizinle paylaşalım.

Çeşitli bitki çayları ile zayıflamak şu götürmez bir gerçektir. Bazı bitkilerin metabolizmayı hızlandırıcı etkilerinin bulunması, vücudun çalışma temposunun artması vücutta depolanan yağın erimesine yol açmaktadır. Zayıflama çayları ile birlikte kişi kendini zayıflama moduna sokar ve bu durumu diyetle, basit egzersiz hareketler ile de desteklerse istediği sonuca ulaşır.

Zayıflatıcı ve metabolizma hızlandırıcı en meşhur bitkiler; Mate, funda, kekik yeşil çay ve biberiyedir. Bu bitkilerin bir araya gelmesi ile o meşhur zayıflama çayı olan beşi bir yerde zayıflama çayı ortaya çıkmaktadır.

Sağlık beslenme uzmanı Dr. Ender Saraç kişinin doğal bir şekilde kilo vermesinin önemli olduğunu bahsediyor. Çeşitli zayıflama hapları veya dışarıdan yöntemler yerine spor yaparak, diyet yaparak ve zayıflama çayları ile destekleyerek verilen kilolar hem doğal olmakta hemde kolay kolay geri gelmememektedir. Ender Saraç uyarılarına şu şekilde devam ediyor. “Zayıflama çayları demlenirken bitkiler ile birlikte suyun kaynatılması çok yanlıştır. Bu şekilde bitkilerin etkisi kaybolmaktadır. Bunun yerine kaynamış olan suyun içerisine bitkiler atılarak demlemeye bırakılmalıdır. Her ne çeşit bitki çayı olursa olsun gün içerisinde 2 veya 3 bardak fazla içilmemesi gerekir. ”

Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı Hazırlanışı
1 lt kaynamış olan suyun içerisine her birisinden 1 çay kaşığı olmak üzere yukarıda adı geçen, biberiye, yeşil çay, mate, kekik ve funda yaprakları atılır. Yaklaşık olarak 10 dk süre ile bekledikten sonra keyfi olarak süzülür ve içilir.

Hangi Bitkiler Ne İşe Yarıyor?
Funda Yaprağı: Böbreklerin daha rahat ve hızlı çalışmasından faydalıdır. Böylelikle idrar söktürücü özelliği olmakta ve zayıflatıcı özelliği bulunmaktadır. Funda yaprağını kullananların harici olarak bolca su içmeleri gerekmektedir.

Biberiye: Göbek ve basen bölgesindeki yağlar başta olmak üzere yağ eritici özelliği olan biberiyenin önemi vücutta biriken toksinlerden kurtulmak içinde oldukça önemlidir.

Kekik: halk içerisinde genelde yemeklerin tadının düzenlenmesi için kullanılan kekik sadece bunun için değil sindirimin kolaylaşmasında ve fazla suyun atılmasında etkilidir.

Yeşil Çay: Son dönemlerde yeşil çayın fazlaca kullanılmasının ve öneminin tartışılmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Toksin atıcı etkisi bulunmaktadır.

Mate yaprağı: Tıpkı yeşil çay gibi önemi her geçen gün artan bir bitkidir. Dünyada obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Vücudun yağı depolamasını daha başlangıçta engellemektedir. Her insan grubu rahatça kullanabilir. İştahı kapatan özelliği sayesinde fazlaca yemek yenilmesini engeller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.