Bilimsel Olmayan Diyetlerin Zararları Nelerdir!

Diyet

yanlis-diyet-kurbani
Birçok gazete, dergi ve sanal ortamda bireylerin kişisel özellikleri göz ardı edilerek hazırlanmış basmakalıp, çok düşük kalorili çeşitli diyetler bulunmaktadır. Sağlığı tehdit eden böyle diyetleri uygulayanlarda ağırlık kaybı görülmekte, fakat kaybedilen maalesef kas dokusu ve su kaybı olmaktadır.

Bu tür diyetler, metabolizma hızının azalmasına, sonrasında da kaybedilen ağırlığın korunması güçleştiğinden verilen kilonun fazlasıyla geri alınmasına neden olabilmektedir. Cilt Bakımı,Güzellik Kursu,Estetik ve Güzellik,İzmir Güzellik Salonu,Estetik Güzellik,Selulit tedavi Ankara Güzellik Merkezleri,Cilt Bakım,Güzellik,Makyaj,Cilt Bakımı

Bu tür diyetlerin çok düşük kalori ve yetersiz besin öğeleri içermesinden dolayı kişilerde sağlık sorunları açığa çıkabilir; sindirim rahatsızlıkları, kabızlık, baş ağrısı, regl düzensizliği, saç dökülmesi, şeker düzensizliği, tansiyon ve tiroit problemleri, kalsiyum, demir, çinko eksiklikleri, hatta sadece protein ağırlıklı programa dayalı olarak kalp hastalığı dahi görülebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.