Bronz bir teni korumanın sırları

Güzellik

Bronz-Ten-Makyajı-Nasıl-Yapılır
Bronz bir tene rağbet gün geçtikçe artıyor. Günümüzde yalnız kadınlar değil erkekler de artık bronz bir tenin sağlıklı ve bakımlı görünmekle eşdeğer olduğunu düşünüyor. Solaryumu erkekler kadınlardan daha çok tercih ediyor. Bunun yanı sıra bronzluğu kalıcı bir şekilde koruyabilmek de bronz ten severlerin en büyük isteği. Saatlerce güneşin altında kavrulan ya da solaryuma giren kadınların bir diğer sebebi de giyilen kıyafetlerin bronzlaşmış tende daha çekici görünmesi. Özellikle de beyaz elbiselerin hayranlık veren etkisi tartışılmaz.

Uzmanlar son yıllarda güneş ışınlarının zararının göz önünde bulundurulması gerektiğini özellikle vurguluyor. İstenilen bronzluğa ulaşmak için doğru adımlar izlenirse cilt sağlığı açısından daha faydalı olacağını, direk güneş ığığına maruz kalınmaması gerektiğini söylüyorlar.

Sağlıklı, ışıltılı ve bronz bir ten için nelere dikkat etmeli
– Tatile çıkmadan önce ölü derilerden arınmak için vücut peelingi yapmak bronzluğun daha uzun süreli olmasına yardımcı olur
Tatile çıkmadan 1 ay önce yapılmaya başlanan vücut peelingi haftada bir tekrarlanarak mükemmel bronzluk için zemin hazırlar.

– Doğru güneş kremi seçmek bronzlaşmanın en önemli noktalarından biri
Cilt tonuna ve yapısına uygun doğru güneş yağını seçmek sağlıklı bir bronzluğun en önemli adımlarındandır.

– Direk güneşe mağruz kalınmamalı
Güneşin yeryüzüne çok dik geldiği ögle saatlerinde güneşe çıkmak bronzlaşmaya değil kavrulmaya neden olur. Bu sebeple 11:00 – 15:00 saatleri arası güneş ışınlarından uzak durulmalı, öğleden önce veya sonra güneşe çıkarak sağlıklı bronzluk elde edilmelidir.

– Doğru beslenmek de kalıcı bronzluğu elde etmekte pay sahibidir
Havuç, şeftali ve kayısı gibi besinler vücuttaki melatonin pigmentinin aktifleşmesini sağlayıp daha hızlı ve kalıcı bronzluk elde edilmesine yardımcı olur.

– Sıcak suyla duş almak da yapılan en büyük hatalardandır

Sıcak su cildi rahatlatarak cildin soyulmasını kolaylaştırır bu yüzden yazın soğuk suyla duş almak kalıcı bronzluk elde etmek isteyenler için daha dogru olacaktır.

– Doğru ürün ve bakım yağları
Bronz tene besleyici havuç, kayısı, fındık, kakao ve badem yağı sürmek cildi besleyerek bronzluğun kalıcı hale gelmesine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.