Bronz Ten Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj

Bronz-Ten-Makyajı-Nasıl-Yapılır
Bronz ten makyajı gerçekten en zor makyajlardan birisidir. Güneş veya solaryum kaynaklı olan bronzluğu destek vermek adına teni hazırlama, far sürme ve pudra kullanımı apayrı özen gösterilmesi gereken bir konudur.

Güneş ışınları belli oranlarla alındığında hem sağlık hem de güzellik kaynağıdır. Fakat tüm bu özelliklerine karşın güneş ışınları cilt üzerinde belli hasarlar bırakabilir. Profesyonel makyaj yapanlar için bronz ten makyajı açıkçası en belalı makyajların başında gelir.

Güneşlenmiş bir tenin canlı görünmesi; nemli, dolgun ve bakımlı bir görüntü almasıdır. En iyi ürünler ve tabii ile suni güneşe karşı bunların kullanımı ile ilgili tavsiyeler kozmetikçinin müşterilerine vermesi gereken en önemli bilgilerdir.

Bronzluğu vurgulayın
Güneşlenmeyi sevenler bunu göstermek isterler. Hal ve durumlarına göre makyaj ya hafif ve ince yerine göre de yoğun ve çarpıcı olmasını isterler. Her halükarda dikkat çekmelidir. Mümkün mertebe zemin hazırlığından rujuna kadar, fardan dudak makyajına kadar yumuşak, kremli ürünler kullanın. Sonuç ise ipeksi, canlı bir tendir ve ışığın yansımasına izin vererek genç görünür. Göz makyajında, dudak rujunda yumuşak ve akıcı çerçeveler yapın.

Modern tekstürler sayesinde kremli ürünler, örneğin krem farları ve krem rujları, aplikatör ve makyaj süngeri ile çok rahat sürülebiliniyor. Böylece dolgun, hafif ve şeffaf görünerek bronzu örtmeden desteklerler. Neşe ve eğlenceyi de renkler verecektir. Altın, transparan şeftali, güneş portakalı, bronz, bal, kehribar, güneş sarısı şeftali ile şampanya renginden oluşan taze bir karışım °sıkıcı” görünen her ten rengini yeniden canlandırır. Pembe bir renk de hafif “altın tozu” ile karıştırılır. Bu bronz teninin doğalığını korur. Güneşlenmeyi sevenler kaş ve kirpiklerini boyamalıdır.

Bronz ten makyajında dikkat edilmesi gerekenler
– Siklamen, güçlü pembe, koyu kahverengi tonu ile gümüş pudraları gibi soguk renkler cildi tembel gösterir w-Pudrah karışımlar cildi “şeffaf’lıktan çıkarırlar ve “makyajsız” gösterirler.

– Transparan, renksiz pudralar gri külümsü bir görüntü verirler.

– Makyaj zeminlemede bronz tenden daha açık seçmeyin.

– Makyaj danışmanlığı, güneş banyosundan hemen sonra yapılmamalıdır. Cilt çoğu kez kızarmıştır ve dinlenmesi gerekir.

– Eyeliner ve dudaklarda sert hatlar ve çizgiler parlayan güneş tenine hiç uygun düşmezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.