Burçlara göre meslek seçimi

Burçlar


Birçok kişi için, hayatlarına yön vermek ve karar almak konusunda burçlara danışıyor. Karakter anlizleri ve aşk uyumları en çok bakılan konuların başında geliyor. Oysa burçlar aynı zamanda kişisel özelliklerinizden yola çıkarak yapacağınız iş hakkında da bilgiler içeriyor. Çağımızda çoğu kişi yaptığı işi bilerek ve isteyerek tercih etmiyor. Hayat şartları ve yönlendirmelerin etkili olduğu meslek seçimleri belli bir zaman sonra mutsuzluğu da beraberinde getiriyor. Peki sizin için uygun meslek hangisi? İŞte burçların söyledikleri…

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

En iyi Özellikleriniz

Yaratıcısınız ve muhteşem fikirlere sahipsiniz. En önemlisi aklınıza gelen fikirleri gerçekleştirmekten korkmuyorsunuz ve muhteşem fikirlerinizi hayata geçiriyorsunuz.

En İyi İş Olanakları

Risk alacağınız, adrenalinli, yüksek pozisyonlu işlerden ilham alabilirsiniz. Girişimci veya kişisel antrenör olabilirsiniz. Eğer macera yaşamayı seviyorsanız araba yarışlarında bile başarılı olabilirsiniz.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

En iyi Özellikleriniz

Sakinsiniz ve hayatınızda çok fazla değişim yapmayı sevmiyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken şey, çalışma hayatınızda ilerleme göstermeden saplanıp kalmadan nasıl durağan bir kariyeriniz olacağı.

En İyi İş Olanakları

Lokantacılık, iç mimarlık veya marangozluk sizin için uyumlu meslekler. Çalışacağınız işin size hem yenilik hem de istikrar sağlaması gerekiyor.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

En iyi Özellikleriniz

İnsanları bir araya getiren ve onları bağlayan özgün bir iletişim özelliğiniz var.

En İyi İş Olanakları

Birçok kişiyle iletişim kurabileceğiniz mesleklerde başarılı olabilirsiniz ve işbirliği yapabilirsiniz. Makyaj sanatçısı, stilist, çevirmen ve gazetecilik sizin için uygun meslekler.

Yengeç ( 21 Haziran – 22 Temmuz)

En iyi Özellikleriniz

Sizin yaratıcı bir vizyonunuz var. Kulağa ne kadar çılgın ve gerçek dışı görünse bile bu özelliğinizden utanıp kaçmak yerine güvenmeniz gerekmektedir. Bu özelliğinizi gizliyor olsanız da olmasanızda, sizin fikirleriniz geçmiş tecrübelerinizden edindiğiniz temele dayanır.

En İyi İş Olanakları

Geçmiş ve geleceğin kesişiminden ilham alırsınız. Antikacılık, doğum destekçisi doulalık veya yazarlık yengeç burçları için uyumlu mesleklerdir.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

En iyi Özellikleriniz

Sizin için oyun ve iş nadiren ayrılır ve bunun kötü bir tarafı yoktur. Yaptığınız işe kendinizi tutkuyla verirsiniz ve diğerlerinin de işe, sizin yaklaşımınızda yaklaşmaları için cesaretlendirirsiniz.

En İyi İş Olanakları

Kendiniz olabileceğiniz meslekleri seçmek için kendinizi cesaretlendirmelisiniz. Okul öncesi öğretmeni, ilham veren alanlarda konuşmacı veya halkla ilişkiler, sizin sınırsız enerjinizi açığa çıkaran mesleklerdir.

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

En iyi Özellikleriniz

Sizin için her şey detaylarda gizli. Çoğu kişinin görmediği küçük ayrıntıları siz bulup, geliştirerek, büyütüp güzelleştirebilirsiniz. Kendinize, mükemmeliyetçilik fikrine çok fazla takılmamanız konusunda yardımcı olmalısınız.

En İyi İş Olanakları

Kimyacı, parfüm yaratıcısı, kokteyl yaratıcısı, aşçılık, peyzaj düzenleyiciliği sizler için uygun meslek dalları olabilir.

Terazi ( 23 Eylül – 22 Ekim)

En iyi Özellikleriniz

İş hayatınızda ve iş çevrenizde denge kurmak için benzersiz bir güç kullanıyorsunuz. Vermiş olduğunuz gücün de değerini günden güne görüyorsunuz.

En İyi İş Olanakları

Sizin için ideal iş alanı, sürekli çabaladığınız ve hem işi hem de şirketin değerini geliştirip yükselteceğiniz bir yerdir. Grafik tasarımcılık, avukatlık, kültürel eleştirmenlik ve müze küratörlüğü tam size göre!

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

En iyi Özellikleriniz

Zorluklarla yüzleşmekten ve daha derinlere gitmekten korkmuyorsunuz. Sizin kararlarınızı kontrol eden güçlü bir içgüdüsel hissiniz var. Sezgilerinize güveniyorsunuz ve defalarca sizi başarıya ulaştırdığını kanıtlayabilirsiniz.

En İyi İş Olanakları

Kelimenin tam anlamıyla zorluklarla yüzleşebileceğiniz, cerrah, psikolog, sosyal görevli, dedektif ve arkeolog gibi meslekleri seçebilirsiniz.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

En iyi Özellikleriniz

Planlamaktan çok yapmayı seviyorsunuz. Yaylar macera yaşamayı seviyorlar.

En İyi İş Olanakları

Tur rehberliği, pilotluk, öğretmenlik gibi meslekler sizin için uygundur.

Oğlak Burcu (22 Aralık – 19 Ocak)

En iyi Özellikleriniz
Liderlik yeteneğiniz baskın olduğu için kendi otoritenize ve tahammül seviyenize güvenmelisiniz. Diğerleri için imkansız görünen konuları siz mümkün kılabilirsiniz.

En İyi İş Olanakları

Liderlik yeteneklerinizi gösterebileceğiniz her iş sizin için uygundur.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

En iyi Özellikleriniz

Siz kurallara uymayan, hayalperest ve alışılmadık fikirlerle ön plana çıkan birisiniz.

En İyi İş Olanakları

Ofis ortamı yerine sizin dışarıda çalışmanız gerekir. Astronotluk veya teknolojik yenilikler yapacağınız bir kariyer seçebilirsiniz. Dışarıda çalışmak isterseniz, skydiving eğitmeni veya performans sanatçısı olabilrsiniz. Doğuştan gelen özelliklerinizin peşinden koşarak kendi kariyer seçiminizi yapabilirsiniz.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

En iyi Özellikleriniz

Dünyanızda yargılamaya yer yok ve bu sizin en iyi özelliklerinizin başında geliyor. Etrafınızdaki insanlara kendileri gibi olmaları için olanak sağlıyor, onları her anlamda destekleyip cesaretlendirebiliyor ve sanatsal bir biçimde kendilerini ifade etmelerini sağlayabiliyorsunuz.

En İyi İş Olanakları

Duygularınızı açığa çıkaracak bir işte uzmanlaşabilirsiniz. Müzisyenlik, şairlik, fotoğrafçılık ve ruhsal eğitmen olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.