Çam terebentin ile ekonomik saç bakımı

Güzellik

cam-terebentin
Dünyada pek çok kimyager ve kozmetik uzmanının belirttiği gibi çam terebentin yağının özellikle saçlara yararı olduğunu söyleyen Uzman Estetisyen Pervin Dinçer, yağın düzenli kullanımının saçta uzatma etkisi yarattığını ve saçı onardığını ekliyor. Dinçer, çam terebentin yağının içeriği ve kullanıma ilişkin şunları söylüyor:

“Çam terebentin esansı, badem yağı, fındık yağı ve ceviz yağı gibi, saç bakımında kullanılan saç bakımı ürünlerinden bir tanesi ve temin edilmesi de son derece kolay. Aktarlarda küçük cam şişelerde satılan bir ürün. Elbette tüm doğal bakım ürünlerini ve bitkileri güvendiğimiz, daima alışveriş yaptığımız bir yerden satın almalıyız. Çünkü her şeyde olduğu gibi doğal ürünlerde de en büyük sorun, güvenilir olmayan koşullarda üretilen, damıtılan ve maalesef çok da doğal olmayan ürünlerin de satışa sunulması.”

Şampuanın içine ekleyerek kullanabilirsiniz
“Çam terebentin saça bakım yaparken işe saç köklerini beslemekle başlar. Saç köklerini besleyerek, saç dökülmesini gözle görülür oranda azaltır ve saçın sağlıklı biçimde uzamasına katkı sağlar. Saç için doğal maskelerin hazırlanmasında da kullanılan ürün, bu tür bakımlar yapmaya üşenenler için başka bir yolla daha işe yarar hale geliyor. 200 ml’lik şampuanınızın içine 20- 25 damla çam terebentin yağı damlatarak kullanabilirsiniz. Bu hem kullanım rahatlığı sağlayacak hem de şampuanınızın kozmetik yoğunluğunu kıracak, saçınıza ciddi fayda sağlayacaktır. Çok özel saç ve deri sorunları dışında hiçbir yan etkisi yoktur. Şampuanınızın bitimine dek kullanmış olursunuz ve yeni bir şampuanda bu formülü tekrarlayabilirsiniz. Çünkü kullanım süresiyle ilgili bir kısıtlama yoktur ve hatta daimi bir bakım halinde olması son derece faydalıdır.

Dikkat etmeniz gereken, çam terebentin eklediğiniz şampuanınızın gözle temas etmesini engellemektir. Son zamanlarda çam terebentin yağının direkt olarak şampuan üretim aşamasında formüle eklendiği organik ve yarı organik şampuanlar da üretilmeye başladı. Güvenilir markaların güvenilir laboratuarlarda üretilmiş ürünleriyse bunları da tercih edebilirsiniz. Fakat bütçeniz açısından bakıldığında daima kullandığınız şampuanınıza, aktardan alarak eklediğiniz çam terebentin yağınız elbette daha kullanışlı olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.