Canlı Saçlar İçin

Güzellik

sac-bakimi
Saçlarımıza hepimiz özen gösteririz. Canlı saçlar için Makyaj ve ciltbakımı kadar saç bakımı da önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Saçlarımızı her daim canlı ve bakımlı olmasını isteriz. Bunun için aslında yapılması gereken normalden biraz daha fazla saçlarımıza dikkat etmek o kadar.

Saçlarımızın zaman zaman cansız görünmesinin en büyük nedeni yeterli olmayan kan dolaşımıdır. Saç dökülmesi sebeplerine bakıldığında en en önemli sebeplerin başında kan dolaşımı yetersizliği olduğunu görürüz. Kan dolaşımını arttırmanın en kolay kolu gün içinde saç diplerine ve saç derinize günde bir iki kez parmak uçlarınız ile masaj yapmak yeterli olur.

Saç diplerine masaj yapmanın yanı sıra düzenli saç taramak da saç bakımı için önemli faaliyetlerden gelmektedir.

Tüm bunları yaparken birkaç ayda bir de saçlarınıza yoğun bakım yapın. Saç cinsinize uygun olan bakım kürünü farklı kozmetik markalarını araştırarak veya kuaförünüze danışarak tespit edip uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ıslak saçlı iken saç bakımı yapmayın. Zira hem şampuan hem krem hem de saç bakım serumu üst üste kullanıldığında yarardan çok zarar verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.