Çarpık bacak estetiği nedir. Nasıl yapılır?

Güzellik

bacaklarinizi_uzun_gosterecek_tuyolar
Çarpık bacaklar bilhassa bacak bölgesini gösteren kıyafetleri tercih eden kadınların en çok şikayet ettikleri estetik rahatsızlıklar arasında yer almaktadır ve bu bölgedeki çarpıklık zaman zaman pantolon kullanımında bile farkedilebilecek şekilde olmaktadır. Elbette özel hayatta eşine güzel görünmek isteyen kadınların dahi çarpık bacaklardan şikayet etmesi mümkün ve dolayısıyla estetik cerrahi de bu soruna bir çözüm bulmuş durumda. Onlarca yıldır gelişen teknikler ve malzemeler sayesinde artık bu durumun daha da kolay bir şekilde ortadan kaldırılabildiğini de belirtmek gerek.

Çarpık bacakların düzeltilmesi için çeşitli yöntemler kullanılabiliyor ve bu yöntemler hastanın durumuna göre belirleniyorlar. Yağ dokusu eksikliğinden kaynaklı çarpık bacaklarda yağ transferi yapılırken, kemikten kaynaklanan çarpıklıklarda ise protez takılması gibi yöntemlere başvurulabiliyor. Bu sebeple estetik cerrahınızla konuşurken neden çarpık bacaklarınız olduğu konusunda ona karşı açık olmanız ve gerekli tetkiklerin tamamlandığından emin olmanız gerekiyor.

Bilhassa merdiven altı operasyonlar yapan yerler ve güzellik merkezlerinden bu konularda uzak durmanızı öneriyoruz. Zira uygun cerrahi müdahale yapılmadığında çarpık bacaklardan kurtulabilmek için çok daha büyük sağlık sorunlarıyla başbaşa kalınabiliyor.

Hangi uygulamanın yapılacağına karar verildikten sonra operasyon genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve hasta operasyon sırasında uyanık kalır. Bir kaç günlük istirahat sürecinin ardından hasta normal hayatına geri dönüş yapabilir ancak bu konuda bazı kısıtlamalar da mevcuttur. Zira spor yapmak, vücut geliştirmek, aşırı zorlama gibi durumlardan kaçınılarak operasyon yapılan bölgenin kendini toplamasına müdahale edilmelidir. Her hastaya özel olan bu durum doktor tarafından zaten bildirilecektir.

Her ameliyattan önce olduğu gibi bu ameliyattan önce de sigara ve alkol tüketimini bırakmak, zorunlu olmayan ilaçların alımını durdurmak ve genel sağlığa dikkat etmek gerekmektedir. Doktorunuzu varolan kronik hastalıklarınız konusunda da bilgilendirerek ameliyat sırasında gelişebilecek komplikasyonlara karşı gerekli önlemleri almasına yardımcı olmalısınız.

Çarpık bacak estetiği ameliyatının standart ameliyatlardan daha fazla riski mevcut değil ancak iç organlara göre çok daha yüzeysel ve dış bir operasyon olması nedeniyle bu risklerin olabildiğince düşük olduğunu da unutmamak gerek. Konu hakkında daha fazla ve daha net bilgiler alabilmek için doktorunuza danışmayı da kesinlikle unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.