Çekici bir kadının 7 sırrı

Yaşam

cekici_bir_kadinin_7_sirri-0
Girdiğiniz bir ortamda kimse gözlerini sizden alamayacak. İşte çekici olmanın sırları…Çekici olmak için ne dolgun dudaklar, ne seksi kıyafetler ne de kaslı bir vücut gerekli. Çekicilik ayrıntılarda gizli.
İşte ayakkabıdan diş ipine 7 adımda çekiciliğin sırları…
1- Bembeyaz dişler
Bembeyaz dişler ve güzel bir gülümseme… Beyaz dişli insanların, sararmış dişlilere göre daha çekici bulunduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayarak ve gerekli bakımı yaparak ucuz yoldan çok daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

2- Size yakışanı seçin
Nasıl her yüze her gözlük yakışmıyorsa, aynı şekilde her yüze her saç modeli de yakışmaz. Yüzünüzün genişliği, uzunluğu, alnınızın genişliği, baş şekliniz hatta boynunuzun uzunluğuna kadar pek çok şey uygun saç modelini belirlemenizde büyük önem taşır.

3- Dik durun
Dik durmak kendine güvenin en açık göstergesidir. Kambur durmak ise içine kapanıklık ve güvesizlik imajı yaratır. Her ne kadar her an dik durmak zor olsa da; pilates ve yoga gibi çeşitli sporların yardımıyla kendinizi dik durmaya alıştırabilir ve bunu bir alışkanlık haline getirebilirsiniz.

4- Topuklu ayakkabılar
Ayakkabı, yalnızca bir aksesuar değil, aslında resmin tamamıdır. İyi bir ayakkabı ile bir elbiseyi baştan yaratabilirsiniz. Kadınların sivri topuklu ayakkabılardan vazgeçememesinin en büyük sebebi çekiciliğin ayrıntılarda gizli olduğunu bilmesidir.

5- Parfüm
Parfümünüz imzanız olsun. Araştırmalara göre, insanlar kokuları anılarla bağdaştırabiliyorlar. Çevrenizde sizi her kokladığında güzel anılar hatırlayıp, mutlu olan insanlar istemez miydiniz? Al Pacino’nun başrolünde oynadığı ‘Kadın Kokusu’ filmi, Patrick Süskind’in ünlü ‘Parfüm’ romanı parfümün önlenemez büyüsüne en güzel örneklerdir

6- Kot pantolon
Ne kadar zaman geçerse geçsin, kot pantolonlar her zaman moda. Gündüz, gece, spor , abiye her ortama uygun ve her zaman havalı olan kot pantolonlarda tek dikkat edilmesi gereken nokta, vücudunuza uygun modeli seçmekte. Yırtık, düz, taşlı, dar paça, bol paça, skinny gibi pek çok çeşidi olan ve her renkte, her bütçeye uygun model bulmak mümkün.

7- Ağzınız kokmasın
Ağız kokusunun önlemekte en az diş fırçalamak kadar önem taşıyan diş ipi kullanımı, diş çürüklerinin baş düşmanıdır. Diş fırçası ve gargaranın yapamadıklarını yapan diş ipi, dişler arasına sıkışıp kalmış yemek artıklarını çıkarabilmenizi sağlar. En az kullanılan ağız bakım ürünü olmasına karşın, daha güzel bir gülüş ve sağlıklı gülüşler için olmazsa olmaz bir kural…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.