Ceviz Kabuğu İle Saç Dökülmesine Son

Güzellik

Ceviz Kabuğu İle Saç Dökülmesine Son

Saç dökülmesi, çok yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Genelde erkeklerin şikayeti olmasına karşın, kadınların birçoğu saç dökülmesinden muzdarip durumda. Saç dökülmesini durdurmak için birçok tıbbi ilaç ortaya çıkmakta ancak kullananların söylediklerine göre iyi bir geri dönüş sağlanamamaktadır.
En az tıbbi ilaçlar kadar alternatif tıpta bu konu ile ilgilenmekte ve çeşitli kürler sayesinde bir çare olmaya çalışmaktadır. İşte alternatif tıbbın geliştirdiği ve deneyenlerin oldukça memnun olduğu bir kür de ceviz kabuğu kürüdür. Ceviz yağının saç dökülmesi, ergenlik sivilceleri, dudak çatlamaları ve yüzdeki lekelere iyi geldiği bilinen bir gerçek. Bu gerçekten yola çıkan Prof. Dr. Ahmet Maranki, ceviz kabukları ile yapılan kürün saç dökülmesine, kısa bir sürede son vereceğini söylüyor.

Ceviz Kabuğu Kürü Yapılışı ve Uygulanışı:

20 tane cevizin dış kısmındaki sert, kahverengi kabuğunu 1 litre suyun içine koyup 10-15 dakika kadar kaynatın. Kaynattığınız ceviz kabuğu suyu ile her gün, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa kafanızı yıkayın.
Bunu üç hafta tekrar edin. Deneyenlerin çok memnun kaldığı bu yöntem ile sizin de saç dökülmesi probleminiz ortadan kalkabilir. Üstelik 3 hafta gibi kısa bir sürede.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.