Cildinize ışıltı katacak öneriler

Güzellik

cilt-bakimi
Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın yolu cilt tipine uygun bakım ve doğru beslenmeden geçiyor.

İşte cilt sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gereken noktalar…

Daha az şeker tüketin
Tatlı tüketmek kan şekerini ve insülin seviyesini yukarı taşır ki insülin temel yaşlanma hormonlarından biridir. Bir araştırmaya göre kan şekeri yüksek olan insanlar, düşük olanlara oranla daha yaşlı görünüyor. Tatlandırıcılardan ve şekerden uzak durun.

Bol bol sebze tüketin

Tabağınızdaki yemeğin üçte ikisi sebzeden ibaret olmalı. Vücuda yüksek oranda alınan sebze daha kaliteli ve az kırışıklı bir cilt dokusuyla özdeşleştiriliyor. Lifl i gıdaları ve antioksidanları da unutmayın tabii. Piyasada düşük yağlarla ilgili dolaşan hurafeleri unutun. Araştırmalar yağ tüketiminin cilde elastikiyet kazandırdığını ve daha az kırışık görünmesini sağladığını kanıtladı. Zeytin, avokado ve makadamya yağını beslenme rutininize dahil edin.

Protein şart

Protein, tüm vücudun direncini koruması için gereken temel içeriklerdendir, fakat depolanamazlar. Bu nedenler günlük protein ihtiyacını karşılamanız gerek. Et, balık ve yumurta ise ana kaynaklar.

Biberiye sarımsak tarçın
Çok fazla doğal şeker barındıran meyve sularını ya azaltın ya da tam anlamıyla hayatınızdan çıkarın. Yerine yeşil veya beyaz çay tüketerek vücudunuza antioksidan girişini sağlayabilirsiniz. Cildinizdeki farkı kısa zamanda göreceksiniz. Otlar ve baharatlar (biberiye, sarımsak ve tarçın gibi) cilt ve vücut sağlığı için oldukça pozitif etkileri olan biyoaktif içerikleri barındırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.