Cildinize uygun fondöten seçme rehberi

Güzellik

fondoten-kadin-makyaj-guzellik
Fondötenler, cildimiz için adeta bir koruma kalkanı işlevi görüyor. Cildimizi koruyor, kapatılması gereken noktaları kapatıyor ve o hiç çıkmaması gerektiği zamanda çıkan sivilceleri yok etmemizi sağlıyor. Kurtarıcı olarak gördüğümüz fondötenler, eğer cilt tipimiz için uygun değilse baş düşmanımız da olabiliyor. Cilt tipine uygun ürün seçilmediğinde, o üründen tam fayda sağlanamıyor ve bu alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor.

Sivilce problemi yaşayanlar: Genellikle doğru ürünü seçmekte zorlanırlar. Daha kuru ve yağsız ürünleri tercih etmeleri gerekir. Ayrıca ciltlerinde parlaklığa neden olmayacak matlıkta tonlar seçmeliler.

Donuk ve mat ciltler: Yüzünüze yalnızca allık ve ruj gibi ürünlerle değil fondöteninizle de renk katabilirsiniz. Bu cilt tipinin kuru olmayan, nemlendirici özelliği mutlaka olan ürünleri tercih etmeleri gerekiyor.

Kuru ciltler: Kötü bir haberimiz var, kış geldi! İyi haberimiz ise, cildinizi kıştan korumanın yolu fondöteninizden geçiyor. Hiyalüronik asit, cildin ihtiyacı olan nemlendiriciyi elde etmesini sağlayan bir bileşen. Bu yüzden mutlaka hiyalüronik asit ve bitkisel yağları da bulunduran ürünler tercih edilmeli.

Yağlı ciltler: Bu cilt tipleri zaten ihtiyacı olan yağ ve nem oranına sahip oluyor o yüzden kullanılan fondötenin mutlaka yağsız ve mat olması gerekiyor. Ayrıca içeriğinde daha çok oranda pudra bulunduran fondotönler, cildinizi çok daha fazla matlaştırır ve yağlı görünümden sizi kurtarırlar.

Hassas ciltler: Doğru fondöteni seçimi bu cilt tipi artı bir ‘hassasiyet’ taşıyor. En basit formüllü, sentetik yağ, paraben ve aroma içermeyen ürünleri tercih etmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.