Cilt bakımına erken yaşta başlayın

Güzellik

cilt-bakimi
Tüm kadınların ortak hayali ve isteği değil midir makyajsız güzel görünmek. Ama yaş 35’i geçmişse genelde çok zordur bu. Ya sağlam bir genetik yapı ister cilt, ya da şahane bir bakım.

Makyaj yapmaya 17 yaşında başladıysanız, cilt temizliğinize de başlayın. Bir gece bile yatağa cildinizi temizlemeden girmeyin. Temiz bir cilt üzerine yapılan makyaj bile daha hoş durur. Cildinizin temiz olması kadar nemli olması da şart. Gece ve gündüz nemlendiricisini ayrı ayrı kullanın.

Gün boyu dış etkenlerden dolayı gözeneklerimiz tıkanır. Gözenekleri tıkalı bir cilt nefes alamaz ve kendini yenileyemez.

Dengeli beslenme
Vücut için gerekli olan her besin grubundan yeterli miktarda tüketmelisiniz. Özellikle cilt sağlığını koruyabilmek için yağsız süt ürünleri, az yağlı et çeşitleri, yumurta ve peynir gibi protein kaynaklarını yeterli ve dengeli tüketmelisiniz.

Su içmek cildin nemlenmesini ve yumuşamasını sağlar. Su içtiğinizde vücudunuz zararlı toksinlerden arınır.

Kaş ve kirpiklerinizi ihmal etmeyin
Güzelliğin en önemli göstergesi olan kaşlar asla unutulmamalı. Yüzünüzü iyi tanımalı ve kaşlarınıza, yüzünüze uygun şekiller vermelisiniz. Çünkü kaşlarınız sizi olduğunuzdan daha yaşlı veya daha genç gösterebilir. Kaşlarınız gibi kirpiklerinizi de unutmamalı ve düzenli bakım yapmalısınız.

Saçlar
Saçlarınız dökülüyorsa, en yakın dermatoloğa gidip demir oranlarınıza baktırın. Türk kadınlarının genel problemidir demir eksikliği anemisi. Hayat kaliteniz çoğunlukla bundan düşüyor, saçlarınız dökülüyor, tırnaklarınız kırılıveriyor. Bu problemi aşın ve sağlıklı saçlara kavuşmanın tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.