Cilt Güzelliğinde Önce Huzurlu Olmanız Gerekiyor

Yaşam

ciltguzelligi
Canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için öncelikle iç huzuruna sahip olunmalı. Mutsuz ve sıkıntılıyken makyaj ne kadar örtebilir yüzünüzdeki ifadeyi ve cildinize yansımalarını, elbette mümkün değil. Cilt bakımı gerekli ancak huzurlu ve sağlıklı bedene sahip olduğunuz zamanlar cildiniz de sağlıklı ve canlıdır. Cilt güzelliğinize yardımcı olmak için biz de birkaç öneride bulunabiliriz.

Uyku ve Yatış Şekliniz; Vücudumuzun önemli gereksinimlerindendir uyku. Uyku süresince Vücut hücreleri faaliyete geçer, tabiiki cilt hücreleri de yenileniyor bu süreçte. Uykudaki yatış şekliniz cildinizdeki esneme ve gevşemeye etken olduğundan sırt üstü yatmak en doğrusudur. Yana dönüş şeklindeki yatış da cilde baskı yapılır ve esnemeye sebep olur.

ciltguzelligiGülmek; Gülmek önce ruhunuzu besler. İç dünyanızın yansıması olan cildinizin canlı ve parlak olması, en iyi şekilde sizin içten gülüşünüzle sağlanabilir. Siz güldüğünüzde yüzünüzdeki tüm kaslar; dudak çevresi, göz çevresi ve elmacık kemiği üzerindekiler de dahil tüm kaslarınız çalışır. Yanaklarda elmacık kemiği üzerindeki kaslar yardımıyla damarlara basınç uygulanmış olur bu sayede harekete geçerler.

Renk Tedavisi; Renkler insanlarda uyarıcı güce sahiptirler, enerjiyi artırdığı bilinir. Hatta kemoterapi, renkle şifa biliminin de adıdır. Beyinde hipotalamusu düzenlerken iç organların işlevlerinde de etkilidir. Kozmetik sektöründe de kullanılmasında ki amaç, cilt üzerinde ve cilt tabakalarında farklı etkilerinin olmasıdır.

Koku duyusu; Asırlar öncesinde kokular terapi alanında kullanılırmış. Mısır da ise insanlar, vücudun çeşitli yerlerine koku sürerlermiş, insanların statüleri kokularıyla belirlenirmiş. 1900′lü yıllarda ise çiçek esansının, kişilerde olumlu enerjiyi güçlendirerek iyileşme görüldüğü belirlenmiş ve kozmetik sektörü de bu alandaki çalışmalarını farklı aromaları birleştirerek geliştirme çalışmaları sürdürmektedirler.

Ayrıca Aromakoloji denilen bilim dalı ise hem bağışıklık sistemini desteklemek hemde ruhsal rahatlamayı sağlamak amacıyla kokunun beden ve ruh sağılığındaki etkileriyle ilgilenmektedir. Bilindiği gibi gül, lavanta ve bergamut gibi kokuların sakinleştirici etkileri, narenciye ve ıtır kokularının ise canlandırıcı etkileri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.