Cilt Kırışıklıklarını Engelleyen Yöntemler

Güzellik

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Cildinizin gergin ve pürüzsüz olduğu dönemler kuşkusuz çocukluk ve gençlik dönemleridir. Bu dönemden sonra yaşlar ilerledikçe cildiniz kırışmaya, buruşmaya ve pürüzlü hale gelmeye başlayacaktır. Bu makalemizde cilt kırışıklarını engelleyen yöntemlerden bahsedeceğiz.

Bu durum her insan için kaçınılmaz sondur. Bu kötü duruma karşı alınabilecek önlemler sayesinde cildinizin daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Nemle ve gergin durumda olan ciltte kırışıklıklar önlemek amacıyla cilt temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Sonraki adım cildin beslenmesinde 1 numaralı etkisi olan kan dolaşımının hızlandırılması gerekir. Yeterince besin alamayarak beslenemeyen cilt kırışmaya başlamaktadır. Bu durumda yapılacak şey tabi ki yüz egzersizleridir. Düzenli yüz egzersizleri yaptığınız takdirde kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

Cilt kırışıkları yüzdeki mimik hareketlerinin zamanla yer etmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Eski canlılığını sağlayamayan cilt gerginliğini kaybeder ve bu mimik bölgelerine boyun eğer…

Son olarak temizliğini ve yüz egzersizlerini yaptığımız cildimizin ihtiyacı olan vitaminleri de vererek, cilt kırışıklarını engelleme bakımımızı tamamlamış oluyoruz. Bu adımda cildimiz için ihtiyacımız olan vitamin ve minarellerin içerdiği uygun kozmetik ürünlerini kullanabilirsiniz. Bunlar losyon, krem veya evde hazırlayacağınız basit bitkisel maskeler olabilmektedir. Kırışıkları engellemek için özenle,sabırla ve disiplinle günük bu çalışmaları yapmanız gerekmektedir.

Şimdi aşağıdaki yüzümüzün bölgeseler kırışıkları için yapılabilecek eğzersiz ve uygulamalardan bahsedelim.

Sarkık Yanaklar için: Ağız ve yanak kaslarınızı parmaklarınızla kulak memelerine kadar çekerek bırakın

Allın çizgileri için: parmaklarınızı alın bölgesinden şakaklardan aşağıya doğru bastırarak ileri geri yapınız.

Dudak kenarları için: sırayla üst ve alt dudaklarınızı dişleriniz ile hafif olarak ısırarak dudak bölgenizdeki kan damarlarının uyarılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorgun gözler için: gözlerinizi mümkün olabildiğince fazlaca açın. Bu şekilde biraz bekledikten sonra tekrar deneyin. Bu işlemi bir kaç kere yapabilirsiniz.

Göz ve kapakları için: bu egzersizimizde japonlara benzeyeceksiniz. İşaret parmağınız sayesinde gözlerinizi çekik hale getirerek bırakın. Bu işlemi istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Sonuç olarak yaptığınız her hareketteki amacımız germe ve bırakma işlemi yaparak kan damarlarını uyarmak ve dolaşımı hızlandırmaktır. Bu eğzersizler sonrasında cildinize süreceğiniz uygun kremler cildin ihtiyacı olan vitamin ve minarelleri verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.